Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Zo Žitného ostrova s tromi bodmi

Tromi gólmi na ihrisku Dunajskej Stredy si Banskobystričania vybojovali prvé víťazstvo v tejto sezóne.

DAC 1904 Dunajská Streda - Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)

Vo vytrvalom daždi začala aktívnejšie Dukla, v úvodnej štvrťhodine to skúšali z diaľky postupne Uškovič, Pančík a Považanec, no ich strelám chýbala presnosť. V 16. min dostal Uškovič peknú prihrávku do šestnástky, otočil sa okolo obrancu a zoči-voči Kováčovi po zemi chladnokrvne skóroval. O štyri minúty mohlo byť už 0:2 z pohľadu DAC, keď Považanec centrom našiel hlavu Jakubka a útočný hrot hostí prekonal Kováča, no Hílek zachránil na bránkovej čiare. Keď Jakubkov center poslal Turňa z dobrej pozície len do bočnej siete, prišiel trest od dovtedy neškodných domácich. V 28. min zahrával priamy kop takmer z 30 m mladý Németh a ľavačkou zatočil loptu do ľavého horného rohu. Kým Dunajskostredčania ešte oslavovali, Považanec unikol a po jeho prihrávke, Uškoviča vychytal v tutovke Kováč. V 31. min na konci peknej akcie domácich napálil Tomčák po spätnej prihrávke len do pravej žrde. Vzápätí po trme-vrme v šestnástke Maúš namieril tesne vedľa. V závere polčasu po obliehaní Kováčovej bránky namieril Bažík nad, kým na opačnej strane strelu Helíska na dvakrát skrotil brankár hostí Ďurčo.

V úvode druhého polčasu začali aktívnejšie domáci. Delarge unikol obrane a prenikol do šestnástky a Harsányi z päťky namieril vedľa. V 52. min Sedlák našiel voľného Delargeho, ktorý z dobrej pozície minul bránku hostí. Na druhej strane Hílek tečoval tesne vedľa pravej žrde tvrdú strelu aktívneho Považanca a ten istý hráč ponúkol center Jakubkovi, ktorý nožničkami strihol nad svätyňu. V 63. min zahral štvrtý roh hostí Uškovič na bližšiu žrď a Jakubko hlavou dostal svoj tím do vedenia. O päť minút bolo definitívne rozhodnuté: Pančík poslal loptu do ohňa, Považanec vystrelil a Uškovič z pár krokov dorazil na 3:1 pre Duklu. Očakávaný záverečný tlak domácich neprišiel, a tak si hostia zo Žitného ostrova odvážajú tri body.

Góly: 28. Zs. Németh - 16. a 68. Uškovič, 63. Jakubko

ŽK: 56. L. Matúš - 58. Marek Hlinka, 73. T. Hučko, rozhodovali: Smolák - Chládek, Bóllo, 3098 divákov

DAC: P. Kováč - Helísek, Hílek, R. Konečný, Zs.Németh - M. Tomčák, Boya (73. Cs. Králik), P. Sedlák (57. Lénárth), L. Mat…š - Delarge, Z. Harsányi

DUKLA: J. Ďurčo - M. Turňa, Chupáč, Marek Hlinka, T. Hučko - Považanec, Prekop (90. Kupčík), Marek Bažík, M. Pančík ml. - Jakubko (82. Laksík), Uškovič (87. Brašeň)

Štefan Horný (tréner Dunajskej Stredy): „Zápas nás nezastihol v optimálnej pohode. V úvode mala prevahu Dukla, ale po našom vyrovnávajúcom góle sme mali viac z hry, v niektorých situáciách nám chýbalo aj šťastie. Bolo jasné, že kto dá druhý gól, bude mať navrch. Pripravovali sme sa na štandardky súpera, ale kvalita ich prevedení a Jakubkovho zakončenia dostala Duklu do vedenia. Hneď vzápätí sme dostali lacný gól. V závere nám chýbala vnútorná motivácia. Kvalita dnes bola na strane súpera a súhlasím, že zvíťazil zaslúžene."

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): „Na začiatku nám chýbala iskra, potom sme prevzali iniciatívu, začali dobre kombinovať a dostali sa aj na dostrel a do vedúceho gólu sme hrali dobre. Po vyrovnávajúcom góle získali domáci prevahu a v tejto fáze sa mohol zápas zlomiť v ich prospech. V druhom polčase bolo otázkou, že kto dá druhý gól, ten bude sebavedomejší. V konečnom dôsledku sme vyhrali zaslúžene."