Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Remízové zápasy Kremničky a rezervy Dukly

III. LIGA VÝCHOD: V druhom kole cestovali hráči Kremničky do Spišskej Novej Vsi, kde uhrali bezgólovú remícu. Béčko Dukly si zapísalo prvý bod do tabuľky po remíze 3:3 s Lokomotívou Košice.

FK Spišská Nová Ves – ŠK Kremnička 0:0

Po výhre nad Námestovom cestoval nováčik súťaže do Spišskej Novej Vsi s cieľom bodovať, čo sa mu aj podarilo. Počiatočný tlak domácich Kremnička ustála a po pätnástich minútach hry pohrozila súperovi dvomi brejkami, čím si u neho získala rešpekt. Po bezgólovom prvom polčase vstúpili do druhého dejstva lepšie domáci, ktorí mali na ihrisku prevahu, no vážnejšiu gólovú príležitosť si nevypracovali. Až v závere zápasu mohli o osude zápasu rozhodnúť domáci hráči, keď strela z 20-tich metrov skončila na brvne Gašperanovej brány. Následne mohla prísť Kremnička o vytúžený bod po štandardnej situácii domácich, no hosťujúci brankár svoj tím v správnej chvíli podržal. V závere ešte hráči Kremničky vyvinuli tlak, no bez gólového efektu. V Spišskej Novej, kde domáci diváci a funkcionári ocenili sympatický výkon nováčika súťaže, sa tak zrodila spravodlivá bezgólová remíza.

ŽK: 0 – Štuber, Kollár.

Pred 350 divákmi rozhodoval Čiernik.

KREMNIČKA: Gašperan – Rapčan, Podstavek, Štuber, Kollár, Rusnák (90. Bíreš), Urgela, Palovič, Ševčík, Kiššák (89. Schober), Loučka (58. Jobko)

FK Dukla B. Bystrica B – Lokomotíva Košice 3:3 (2:2)

Nedeľný zápas rezervy Dukly, ktorý sa hral na ihrisku v Radvani, prinieslo okrem štyroch žltých kariet aj šesť gólov. V rozmedzí štyroch minút (15. až 19. minúta) padli tri góly, keď najprv hosťujúci Kráľ poslal svoj tím do jednogólového vedenia no vzápätí dvomi rýchlymi gólmi Laksíka a Slančíka otočili domáci stav zápas. Do šatní sa však išlo za nerozhodného stavu, keď v 31. minúte svojim druhým gólom v zápase vyrovnal Kráľ. V druhom dejstve rozvinili hráči sieť súperovej brány ešte dvakrát a zápas sa skončil zmierlivo 3:3. Tretí gól „béčka“ Dukly zaznamenal Michal Faško, ktorý 24. augusta oslávi svoje sedemnáste narodeniny.

Góly: 16. Laksík, 19. Slančík, 73. Faško – 15. a 31. Kráľ, 71. Chmelo.

ŽK: 29. Ľupták, 49. Považanec, 88. Libič – 12. Digoň.

Pred 100 divákmi rozhodoval Ježík.

DUKLA B: Ďurčo – Gálik, Libič, Poliach, Balík, Faško (82. Sámel), Ľupták, Považanec (77. Gyömbér), Laksik, Chomistek, Slančík (54. Tóth).

Ostatné výsledky 2. kola: Ružiná – Zvolen 5:0 (2:0), Lipany – Vranov 4:0 (2:0), Stará Ľubovňa – Prešov jun. 1:8, Dolná Ždaňa – Bardejov 1:2, Námestovo – Poprad 0:0, Trebišov – Košice B – preložili na 7. septembra 2011.

Program 3. kola: 13.8. o 17.30 Poprad – Spiš. N. Ves, Vranov – Námestovo, Bardejov – St. Ľubovňa, Zvolen – Dolná Ždaňa, Lokomotíva Košice – Ružiná. 14.8. o 10.30 Prešov jun. – Lipany, Košice B – Dukla B. Bystrica B, 14.8. o 17.30 Moldava nad Bodvou B – Trebišov. Kremnička má voľno.