Piatok, 26. apríl, 2019 | Meniny má Jaroslava

Nováčik víťazne, zaváhanie Partizánu

IV. LIGA JUH: V úvodnom kole si nováčik z Badína s prehľadom poradil s Kováčovou, tri body si zapísalo aj Brusno a Podlavice. Po nepresvedčivom prvom polčase už hráči Partizána nedokázali otočiť stav zápasu v Poltári a tak do sezóny vstúpili prehrou.

Jupie B. Bystrica – Hliník n. Hronom 2:1 (1:1)

Miernu prevahu v úvode zápasu využili domáci, keď v 8. minúte strelil úvodný gól jesennej časti Stacho po prihrávke Zehnala. V 13. minúte nepremenil čistú šanci Zehnal a o pár minút nato aj Stacho. V 21. minúte hostia vyrovnali po ojedinelej šanci strelou spoza šestnástky, keď domáci brankár pustil loptu pomedzi nohy. Po vyrovnávajúcom góle sa hra vyrovnala a do konca prvého polčasu sa nič zaujímavé neudialo. Domáci v druhom polčase začali náporom, ale dobré šance ostali nevyužité. V 74. minúte hostia pohrozili strelou z priameho kopu, ale lopta bránu minula. V 78. minúte Zehnal opečiatkoval brvno brány hostí a celopolčasový nápor domácich v 82. minúte pretavil do rozhodujúceho gólu zápasu Stacho po peknej prízemnej prihrávke Krnáča.

Góly: 8. a 89. Stacho – Kmeť.

ŽK: 0 – 42. Lány, 44. Krištof.

Pred 160 divákmi rozhodoval Žeriava.

JUPIE: Uhrin – Nemec, M. Figúr (46. Čolák), Maľa, Veselovský, Krnáč, Baran, Stacho, Rebek (34. Marko), Zehnal, Rakyta (66. J. Figúr).

Brusno – Revúca 3:0 (1:0)

Otvárací zápas jesennej časti sa domácim vydaril, keď v značne pozmenenej zostave zvíťazili nad svojim prvým súperom z Revúcej. Prvú šancu mal Chrenovský v 10. minúte, keď mu loptu na hlavičku prihral Patráš, ale hlavička smerovala nepresne. V 11. minúte unikol obrane hostí Kubát, ale jeho tvrdú strelu brankár Belica vyrazil. V 12. minúte Chrenovsky v gólovej šanci preloboval brankára aj bránu hostí. V 26. minúte Varga usmernil loptu do brány Revúcej, keď predtým domáci nastrelil brvno i žrď z jednej akcie. V 48. minúte si prebral loptu Chrenovský s prehľadom zvýšil na 2:0. V 63. minúte po štandardnej situácii domácich, ktorú zahrával Patráš, usmernil striedajúci Bošela loptu do brány. V 72. minúte mohli hostia znížiť stav Majerčíkom, ale jeho strelu Škubák vyrazil na brvno. V 74. minúte zabránil štvrtému gólu v sieti hostí po prudkej strele Sojaka „robinzonádou“ hosťujúci brankár.

Góly: 26. Varga, 48. Chrenovský, 63. Bošeľa.

ŽK: 19. Klinec, 85. Čabala

Pred 205 divákmi rozhodoval Košarník.

BRUSNO: Škubák – Klinec (43. Hudec), Vajda, Báboľ, Čabala, Giertl (58. Bošeľa), Kubát, Varga, Chrenovský (73. Lehotský), Sojak, Patráš.

Badín – Kováčová 2:0 (2:0)

Domáci ako nováčik súťaže nastúpil do zápasu nervózne čo hostia z Kováčovej nedokázali využiť. Od prvého gólu v 15. minúte Wilwéberom dominovali na ihrisku domáci hráči. Badín zahodil dve gólové šance no do polčasu vyhrával 2:0. Hostia síce bojovali do poslednej minúty, ale gól sa im streliť nepodarilo. Domáci si preto pred početnou diváckou kulisou zaslúžili vyhrať.

Góly: 15. Wilwéber, 22. Winter.

ŽK: Výlupok, Hric – Kajan.

Pred 300 divákmi rozhodoval Holas.

BADÍN: Kubajda – Kasár (68. Donoval), Kollár, Winter, Dikacz, Výlupok (81. Kútik), Sanitra, Wilwéber, Lešták (68. Konder), Hric, Pánik.

Poltár – Partizán Č.Balog 2:1 (2:0)

Hostia nevstúpili do novej sezóny úspešne, keď v úvodnom zápase odohrali katastrofálny prvý polčas a súperovi v ňom dovolili dvakrát skórovať. Domáci otvorili skóre zápasu v 17. minút, keď sa po chybe hosťujúcej obrany presadil peknou strelou Škalák. O štyri minúty po zle zahranom ofsajd systéme strelili domáci druhý gól zápasu. Hostia pokračovali do konca polčasu vo vlažnom výkone a kontaktný gól sa mi streliť nepodarilo. Do druhého polčasu však vstúpili ako vymenení a pritlačili súpera na jeho polovicu. Vytvorili si množstvo šancí, z ktorých premenili iba jednu a to v 61. minúte Szczepaniakom. Hráči Partizánu pokračovali náporom, no vyrovnávajúci gól už nestrelili a tak úvodný zápas sezóny prehrali.

Góly: 17. Škalák, 21. Pagáč – 61. Szczepaniak

ŽK: Škalák, Rusnák, Radič, Šulaj – Sczcepaniak, M. Auxt

Pred 200 divákmi rozhodoval Martin David.

PARTIZÁN: Müller – Medveď, Boháčik, Turňa, Pančík, Šavlík, M. Auxt (46. Daxner), Szczepaniak, J. auxt (33. Lepko), Pečovský, Giertl.

Ostatné výsledky 1. kola: Š.Bane –Fiľakovo 4:1, Divín – Jesenské 3:2, B. Štiavnica – Málinec 4:1.

14. Revúca 1 0 0 1 0:3 0

Program 2. kola: 14.8. o 16.30 Fiľakovo – Málinec, Partizán Č. Balog – B. Štiavnica, Jesenské – Poltár, Kováčová – Divín, Revúca – Badín, Hliník – Brusno, Š. Bane – Jupie B. Bystrica.