Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Priechod rozstrieľal Šalkovú, Selce vonku víťazne

V. LIGA SKUPINA C: V prvom kole sezóny 2011/2012 zaujal predovšetkým Priechod, ktorý piatimi gólmi rozstrieľal Šalkovú, one-man show predviedol štvorgólový strelec Miroslav Chaban. Výhrami na ihriskách súperov vkročili do sezóny aj Selce so Slovenskou Ľup

čou, nováčik z Medzibrodu prehral v Sásovej, Hrochoť si doma poradila s Hodrušou.

Sásová – Medzibrod 3:0 (3:0)

Domáci v úvodnom kole sezóny začali zápas z ostra, už v 4. minúte sa ujali vedenia gólom Vidiečana – 1:0. Následne nepotrestali dve chyby brankára hostí, čo ich však nemuselo mrzieť, pretože domáci útočník Dubovický ešte do polčasu dvomi gólmi rozhodol o osude stretnutia. V 2. polčase sa hostia snažili výsledok skorigovať, no s chuťou hrajúci domáci ich do ničoho vážnejšieho nepustili. Pred 450 divákmi sa odohral slušný zápas i za prispenia rozhodcovskej trojice.

Góly: 4. Vidiečan, 12., 24., Dubovický

Bez kariet.

Pred 450 divákmi rozhodoval Salata.

SÁSOVÁ: Čavoj – Marko, Ondrejka, Dlhoš, Tkáč, Turčan, D. Balon, Kováč, Homola, Vidiečanm Dubovický

MEDZIBROD: Kajda – Rajčok, M. Sokol, Gregor, P. Sokol, Huťka J., Vaník, Pipich, Huťka M., Samuelčík, Haviar

Hrochoť – Hodruša Hámre 2:0 (2:0)

Domáci hráči výborne nastúpili do stretnutia, už v 7. minúte otvoril skóre Baitar, na ktorého v 20. minúte gólovo nadviazal Škamla. Okrem toho Hrochoť spálila ďalšie dve šance, v druhom polčase domáci znížili tempo a prispôsobili sa hre hostí.

Góly: 7. Baitar, 20. Škamla

ŽK: Škamla

Pred 200 divákmi rozhodoval Jodas.

HROCHOŤ: Mikuláš – Berky, Maľa, Baitar, Martinec, Škamla (59. Kouřil), Krč, Dorotovič, Selecký M., Selecký S., Sláva (89. Uhliar)

Krupina – Sl. Ľupča 0:2 (0:2)

Hostia od úvodu stretnutia taktickou hrou vyčkávali na chybu aktívne hrajúcich domácich. Už v 10. minúte strieľal tesne vedľa hosťujúci Štulajter. V 16. minúte sa Ľupča ujala vedenia gólom Svetlíka a prvý polčas v kľude dohrala. V druhom polčase hostia umnou hrou Krupinu do vážnejšej šance nepustili a v nadstavenom čase ďalekonosnou strelou Svetlík svojim druhým gólom zvýšil na 2:0 z pohľadu hostí.

Góly: 16., 90.+ Svetlík

ŽK: Štulajter, Giertl M., Sandány

Pred 150 divákmi rozhodoval Danko.

SL. ĽUPČA: Žlkovan – Svetlík, Urbančok, Lakomčík, Hurík, Giertl V., Baran, Majer, Braučok, Štulajter, Giertl M,

Pliešovce – Selce 2:3 (1:2)

Domáce mužstvo začalo náporom a už v 4. minúte viedlo po góle s pokutového kopu 1:0. Hosťujúce Selce exportnými gólmi Kmeťa a Kubinu otočilo stav zápasu. V úvode druhého polčasu rýchlym brejkom zvýšil na 1:3 Rakyta. Domáci si v závere vytvorili tlak, no dokázali už len skorigovať výsledok zápasu.

Góly: 25. Kmeť, 35. Kubina, 50. Rakyta

ŽK: Kmeť, Matonok

Pred 150 divákmi rozhodoval Havran.

SELCE: Voskár – Mesík, Adam, Martinec, Kmeť, Šikula, Túry (85. Matonok M.), Kupec (70, Matonok P.), Kubina, Pokoš, Rakyta (87. Koctúr)

Priechod – Šalková 5:0 (3:0)

Domáce mužstvo vstúpilo do sezóny pod taktovkou nového trénera úspešne. Už od úvodných minút mali domáci hráči ofenzívne chúťky. Ústrednými postavami zápasu boli R. Slobodník a Chaban. Jeden pripravoval šance a druhý strieľal góly. Hostia sa snažili držať tempo s dobre hrajúcim Priechodom a neinkasovať viac gólov. Za konečný výsledok 5:0, bojovný a kolektívny výkon si zaslúžia domáci hráči pochvalu. Exceloval najmä štvorgólový Miroslav Chaban.

Góly: 12., 25., 52, 86. Chaban M., 18. Šulaj

Bez kariet

Pred 300 divákmi rozhodoval Budinec

PRIECHOD: Chromek – Dovčiak, Mala, Slobodník M., Molnár, Ševčík (80. Heric), Slobodník R., Vajda, Šulaj (72. Barla), Ivanič (61. Spišiak), Chaban M.

ŠALKOVÁ: Bella, Ľuptovčiak, Pe. Dobrík, Pa. Dobrík, Štubniak, Bursa, Tuček M. (67. Riečan), Tuček T., Šimčík, Repčin (46. Francisty), Kútik (46. Macko)

Ostatné výsledky 1. kola: Repište – Detva 2:3, Žarnovica – Lutila 7:0 (nedohrané, počet hráčov Lutily klesol pod 7).

14. Šalková 1 0 0 1 0:5 0

Program 2. kola 14. 8. 2011 o 16.30: Sl. Ľupča – Pliešovce, Medzibrod – Krupina, Lutila – Sásová, Hodruša – Žarnovica, Detva – Hrochoť, Priechod – Repište, Šalková – Selce (13.8 o 19.00)

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Pred dom Zajacovcov chodí líška, je to vždy zážitok

Občas si pobehá aj s mačkami. Je to veľká maškrtnica, neraz si na lúku odnesie celý hrniec.

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.