Po letnej prestávke strelci pri chuti

I. TRIEDA OBFZ BB: Počas uplynulého víkendu boli strelci v I. triede pri chuti. Darilo sa najmä domácim tímom s výnimkou Osrblia, ktoré zvíťazilo v Balogu.

Tatran Čierny Balog – Osrblie 1:4 (1:2). Domácim úvodný zápas nevyšiel a zaslúžene prehrali.

Góly: 17. T. Štulrajter, 25. Budovec (vlastný), 34., 68. (11 m), 90. Čutka,

ŽK: 43. P. Štulrajter – 57. Potkány, 62. M. Kovalčík

Pred 250 divákmi rozhodoval Caban

TATRAN: Kupec- M.Kováčik 73. Kupec, Budovec, Kvietok, T.Štulrajter (46. Turňa), Potkány (71. M. Štulrajter), Pečovský, P.Kováčik, P.Štulrajter, L.Kliment

OSRBLIE: Pavlovský, Danove, Baran, Nemčok, Fedor, Čutka, Peťko, Trangoš (63.Slúštik), Vetrák, Čilík, Třnik

Harmanec – Podkonice 7:1 (2:0). Domáci nastúpili do nového ročníka proti nováčikovi súťaže s úmyslom vyhrať, čo sa im aj začalo od prvej minúty dariť. V prvom polčase strelili dva góly, ktoré rozhodli o osude zápasu.

Góly: 3. P. Redkovič, 17, 42. Murgaš, 65., 70. Kužuch, 67 Matejka, 73. Bango

ŽK: Rozim, P.Rečkovič, Gregor

Pred 100 divákmi rozhodoval Kučera

HARMENEC: Radosa- P.Rečkovič, Lovách, Rozim, Gregor, Rých, D.Rečkovič, Kiedžmuch, Bango, Murgaš, Matejka

PODKONICE: Slobodník, P.Chabana, Barla, Ľupták, Kukučka, R. Ridzoň, Uhliarik, Kmeť, J. Chabana, Mikček, M.Barla (61.M. Chaban), L.Barla (Polóny)

Mýto pod Ďumbierom – Heľpa 4:0 (1:0). Úvodný zápas nového futbalového ročníka sa pre domácich skončil jasným víťazstvom. Hosťujúcim hráčom nedeli žiadnu šancu na skórovanie a porazili ich.

Góly: 38., 87. Telka – 68., 74. Karvaš

ŽK: 28. A.Schönn, 82. Pitel

Pred 100 divákmi rozhodoval Kóšec

MÝTO: Matula- Ostrihoň, Kerestény, Ritko, Botoš, A. Schön, Piliar (54.Kleskeň), Karvaš (80. P.Kleskeň), Matuľa, Medveď (77. Kurek) ,Telka

HEĽPA: Márik- Skladaný, Mak, R. Riapoš, M.Riapoš, J.Kvoriak, Babuľa, Koštál, Belán, Pitel, Kukuľa (73. Oravkin)

Staré Hory – Poniky 3:1 (1:1). Domáci proti súperovi zvučného mena nastupovali s určitým rešpektom. Domáci po obdržaní gólu vyrovnali v druhom polčase. Domáci strelila góly po pekných akciách a ovládli hru.

ŽK: 23. Löbb

Pred 100 divákmi rozhodoval Gajdoš

STARÉ HORY: Kučera- Siheľský, Löbb, Gavalda, Brhlík, Škultéty (75 Chabada), Kucbel, Porubský, Slivka, Straka (89 Ambruš), Kováč (85. Mazúch)

PONIKY: Gregor- Štefančík, Kohút, Potkan, Vojtek, M.Piar, Valent, Kisík, Farjaš (75. Hrčka), Madoš, A. Piar

Hronec- Braväcovo 3:2 (1:1). Úvodné kolo prinieslo v Hronci futbal dobrej úrovne. V druhom polčase začali domáci viac behať a ujali sa vedenia. Domáci hráči strhli svojou bojovnosťou víťazstvo na svoju stranu a ešte niekoľko šancí nevyužili.

Góly: Kučerák, Cibuľa, Ridzoň, Ľupták

ŽK: Náther, Švančara

Pred 150 divákmi rozhodoval Mišány

HRONEC: Radovič- Frimm, J. Kučerák, Chovanec, Janko, Cibuľa 85. Boroš, Grómus (45. Kučerák), Šnejt, Zelený (75.Kocúr), Náther

BRAVÄCOVO: Medveď, Švančara, Ambróz, Radóc, Rumčok, Kubica, Srnka,Pivok, Košík, Ľupták, Krajan

Lučatín – Dolná Lehota 3:0 ( 2:0). Domácich hráčov uspokojoval rýchli gól Hválika už v 2. minúte. Snahu domácich nemožno uprieť. Viazla rozohrávka. Nevedeli či vytvoriť gólovú šancu. Ich jedinú šancu zlikvidoval výborne chytajúci Citara.

Góly: 2. Slávik, 31. Chválik, 72. Šišiak

ŽK: 0.

Pred 150 divákmi rozhodoval Bírer

LUČATÍN: Citara- Uhrík, Brna, Lehotský, Šišiak, Mokroš, Hruška (59. Prievalský), Laník, Garaj (46.Kyseľ), Samuelčík, Chválik

DOLNÁ LEHOTA: Seller- R. Ludík, M.Ludík, Schrotter, Majerík, Daško, Hippík, Bela, Žilka (80. Grištek)

Baláže – Jasenie 3:3 (1:3). U súpera, ktorý sa od skončenia predošlého ročníka súťaže prvý krát objavil na ihrisku s počtom 11 hráčov mali favorizovaní hostia jednoznačne zvíťaziť, čomu nasvedčoval aj polčasový výsledok.

Góly: 16. 62. Uličný, 16. Latinák – 15.Parobek, 29. a 31. Wiesenbacher

ŽK: 70. Kenický- 18.Oravec

BALÁŽE. Kostiviar- Uličný, Čunderlík, Garak, Heric, Kenický, Kopic, Latinák (60. Dian), Veselovský, Chaban, Slobodník

JASENIE: Harvan, Púpala, Kordík (80. Babka), Oravec, Parobek, Mistrík, Gaboň, P. Ľupták, Veľký (48. Grómus), Wiesenbacher

14. Podkonice 1 0 0 1 1 : 7 0

Program 2. kola: 14.8. o 16.30: Jasenie – D. Lehota, Braväcovo – Lučatín, Poniky – Hronec, Heľpa – Staré Hory, Podkonice – Mýto, Osrblie – Harmanec, Baláže – Tatran Č. Balog (Ne 10.30).