Streda, 20. november, 2019 | Meniny má Félix

Podpolianske derby úspešné pre Hrochoť, Selce vyhoreli

V. LIGA SKUPINA C: V druhom kole sa našim mužstvám pomerne darilo. Šalková napravila reputáciu výhrou 3:0 nad nedisciplinovanými Selcami, nováčik Medzibrod prehral doma s Krupinou a po dvoch kolách je bez bodu.

FK Šalková - ŠK Selce 3:0 (0:0)

Úvodný súboj jesennej časti na domácej pôde mal v sebe od prvého hvizdu ten správny víťazný náboj. Prvý polčas si Šalkovčania svojho súpera dokonale prečítali a bezgólovým výsledkom ponechali ambicióznym hráčom zo Seliec nádej tipovať na zisk aspoň jedného bodu. „Do Šalkovej sa chodí po tri body“, povedal si realizačný tím Selčanov, no nádielka troch nádherných gólov im dala poriadne zabrať, a okrem zahryznutia si do jazyka ich zverenci tento súboj nezvládli. Nezvládli ho hlavne psychicky, o čom svedčia červené karty a športu nevlastné chovanie. Aktérov pekného šalkovského futbalového sviatku z ihriska odprevádzala početná kulisa fanúšikov nadšeným potleskom.

Góly: 46. Dobrík Peter, 58. Ratica, 87. Šimčík.

ŽK: Bútora (Šalková)

ČK: Martinec, Kmeť (obaja Selce)

Pred 300 divákmi rozhodoval Krahulec.

ŠALKOVÁ: Janek - Ľuptovčiak, Ratica, Dobrík Pe.(85. Kútik), Dobrík Pa., Štubniak, Bursa, Tuček T., Francisty (59. Repčín), Šimčík, Bútora (53. Tuček M.)

SELCE: Voskár - Adam, Martinec, Matonok Ma., Túry (70. Strečok), Kubina, Kmeť, Šikula (Matonok Mi.), Rakyta, Pokoš, Haško (69. Koctúr)

Slovenská Ľupča – Pliešovce 2:1 (0:0)

Domáci na pekne pripravenom trávniku začali zápas dobrou hrou, hostia však hrali takticky a disciplinovane, prvý polčas sa tak skončil s minimom šancí bezgólovo. V druhom polčase domáci pridali a boli aktívnejší, čo sa im však vypomstilo a z protiútoku Pliešovce udreli – 0:1. Ľupča ale zmobilizovala svoje sily a húževnatým výkonom v poslednej polhodine zápasu otočila výsledok vo svoj prospech.

Góly: 61. M. Giertl, 81. Štulajter

Pred 350 divákmi rozhodoval Markovič

ĽUPČA: Žlkovan – Holéczy, Hurík, Lakomčík, Braučok (81. S. Sandány), Baran (60. R. Beňák), Urbančok, Majer, V. Giertl, M. Giertl)

Lutila – Sásová 1:1 (1:0)

Hostia nastúpili do zápasu laxne, domáci bránili na vlastnej polovici. Z náhodného priameho kopu si hostia strelili vlastný gól Kováčom. Od toho momentu Sásová zvýšila tempo hry, z ktorého vyťažil Kováč strelu do brvna. Do druhého polčasu nastúpila Sásová opäť aktívne a celý druhý polčas dobíjala bránu Lutily. Najskôr nastrelil Vidiečan brvno ale o pár minút neskôr už bol presnejší a po peknej prihrávke Homolu vyrovnal na konečných 1:1. V závere sa stretnutie už len dohrávalo.

Góly: 72. Vidiečan

ŽK: Dlhoš

Pred 150 divákmi rozhodoval Mitúch

SÁSOVÁ: Majer – Ondrejka, Marko (55. Dočkal), Dlhoš, Tkáč, Turčan, D. Balon, Kováč, Homola, Dubovický, Vidiečan

Priechod – Repište 2:0 (1:0)

Domáci od úvodu stretnutia síce začali aktívne, ale nováčik z Repišta vysokým presingom a 7 brániacimi hráčmi umne prekážal v rozohrávke Priechodu. Hostia v prvom polčase domácu bránu neohrozili, za domácich mal šancu Slobodník a následne Miro Chaban, prvému menovanému strelu zneškodnil brankár hostí, Chabanovi chýbali centimetre. Vzpruhou pre domácich bol gól v 38. minúte ktorý po odrazenej lopte z rohového kopu strelil dobre hrajúci Molnár. Druhý polčas sa niesol v znamení toho prvého. V 60. minúte po výbornej prihrávke Ševčíka poistil vedenie Priechodu Miro Chaban a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Hosťom bola v závere odpustená červená karta po faule na Miroslava Chabana, v závere ešte mohli skorigovať, ale brankár Priechodu Chromek predviedol výborný zákrok.

Góly: 38. Molnár, 60. Miro Chaban

ŽK: M. Chaban

Pred 300 divákmi rozhodoval Žiak

PRIECHOD: Chromek, Dovčiak, Mala, Jendrišák, Molnár, Ševčík, Slobodník, Vajda, Šulaj (70. Chaban P.), M. Chaban (79. Homola), Ivanič (59. Zvalo)

Detva – Hrochoť 0:3 (0:0)

Hosťujúca Hrochoť hrala v podpolianskom derby zápase efektívne počas celého zápasu, k čomu im výrazne dopomohlo vylúčenie hráča Detvy už v 35. minúte a v nasledujúcom priebehu bolo už len otázkou času, kedy hostia strhnú víťazstvo na svoju stranu.

Góly: 61. R. Sláva (11m), 70. Poničan, 90. R. Sláva

ŽK: Škamla, S. Selecký, Michalík

ČK: Michalík (po 2 ŽK)

Pred 450 divákmi rozhodoval Tapfer

HROCHOŤ: Sekula, M. Selecký, Poliak, Baitar, Martinec (80. Kouřil), Krč (46. Michalík), Škamla (65. Mazúch), Dorotovič, S. Selecký, R. Sláva, Poničan

Ostatné výsledky 2. kola: Medzibrod – Krupina 1:2, Hodruša Hámre – Žarnovica 2:2

14. Medzibrod 2 0 0 2 1:5 0

Program 3. kola – nedeľa 21.8. o 16.00: Repište – Šalková, Hrochoť – Priechod, Žarnovica – Detva, Sásová – Hodruša, Krupina – Lutila, Pliešovce – Medzibrod, Selce – Sl. Ľupča

1. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  9. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  10. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  1. Slováci sa najčastejšie stretávajú pri spoločnom stole na večeru
  2. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  3. Tipy na lyžovačku v Rakúsku
  4. SEAT predstavil e-Scooter
  5. Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu
  6. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
  7. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  10. Tipy na lyžovačku v Rakúsku 5 276

Vedeli ste, že aj kuchynský olej môžete recyklovať?

Téma recyklácie hýbe svetom. Vedeli ste, že aj použitý olej z varenia má svoje opätovné využitie? V jeho zbere aktuálne pomáha spoločnosť Kaufland.

Minister obrany navštívil v Selciach storočnú vojnovú veteránku

Obec Selce v Banskobystrickom okrese navštívil v stredu minister obrany Peter Gajdoš (SNS), aby prišiel osobne zablahoželať storočnej účastníčke národného boja za oslobodenie.

Storočná jubilantka sa ministrovej gratulácii potešila.