Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Nováčik z Badína lídrom súťaže

IV. LIGA JUH: Výhodu domáceho ihriska využili hráči Jupie a Badína. V Málinci Partizán iba remizoval a tak si na prvú tohtosezónnu výhru bude musieť ešte počkať.

Jupie B. Bystrica – Fiľakovo 2:1 (0:1)

Hostia začali aktívne, čo prekvapilo domácich Podlavičanov. Napriek tomu si však prvú príležitosť vypracovali už v 12. min. Rakytom, ale s jeho slabou strelou nemal brankár hostí väčšie problémy. Aj v 17. min. domáci pohrozili po centri Rakytu, ale Čollákova hlavička nemala patričnú razanciu. V 34. min. skončil priamy kop Veselovského tesne nad brvnom. V 36. min. po vynikajúcej prihrávke Zehnala minul bránu hostí prízemnou strelou Čollák. Po ojedinelom útoku sa hostia v 42. min. ujali vedenia, keď domáci priveľmi otvorili obranu. Druhá polčas začali náporom hráči Jupie, ktorý rezultoval do vyrovnávajúceho gólu v 60. min. po spolupráci Zehnala a Stacha a druhý menovaný s prehľadom skóroval. Po tomto góle domáci ešte zvýšili obrátky a ďalší gól visel na vlásku po dobrých šanciach Stacha a Zehnala. Neustály druhopolčasový tlak dotiahli domáci do víťazného konca v 90. min. , keď Baran ideálnou prihrávkou našiel Stacha, pre ktorého už nebol problém skórovať a pripísal si už štvrtý gól v tejto sezóne

Góly: 54. a 90. Stacho – 42. Tóth

ŽK: 62. Veselovský, 89. Stacho – 56. Riedky, 61. Oláh.

Pred 90 divákmi rozhodoval Behančík.

JUPIE: Lukáč – Nemec, Veselovský, M. Figúr (46. Maľa), Čollák, Krnáč, Baran, Stacho, Rebek, Zehnal, Rakyta.

Brusno – Š. Bane 1:1 (1:1)

Prvú príležitosť na skórovanie mali hostia už v 3. min., ale brankár Gardošík svoj tím podržal. V 5. min. domáci obranca Belluš v súboji stratil loptu, čo využil Michálek a poslal svoj tím do vedenia. V 12. min. domáci zahrávali štandardnú situáciu Demeterom, lopta sa odrazila od brankára, čo využil Patráš na vyrovnanie. V 18. min. mohol poslať Brusno do vedenia Chrenovský, ale lopta mu od kopačky odskočila. V 38. min. unikol po pravej strane Chrenovský, ale jeho ideálny center nedokázal Varga zúžitkovať. V 79. min. prudký center Sojaka obranca hostí vyrazil v pokutovom území rukou, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. Ešte v 88. min. mali šancu skórovať domáci, ale Chrenovský zaváhal. Brusňania mali hernú prevahu, lepšie kombinovali, ale nemali šťastie v premieňaní gólových príležitostí.

Góly: 12. Patráš – 5. Michálek

ŽK: 55. Demeter, 69. Chrenovský, 87. Gardošík – 55. Michálek

Pred 270 divákmi rozhodoval Budač ml.

BRUSNO: Gardošík – Csabala (75. Haviar), Belluš, Demeter, Chrenovský, Patráš, Kubát, Sojak, Čief (26. Vajda), Varga.

Badín – Hliník 4:0 (3:0) - nedohrané (v 51. min. klesol počet hráčov hostí pod 7)

Hostia pricestovali do Badína iba s 10 hráčmi a tomu zodpovedal aj priebeh zápasu. Domáci dobýjali bránu do 21. minúty, kedy strelili prvý gól a do polčasu pridali ďalšie dva. Za zmienku stojí fakt, že do polčasu domáci zahodil ešte osem šancí. Zarážajúce je aj to, že štvrtoligový tím prišiel s malým počtom hráčov a zápas sa ani nedohral.

Góly: Lešták 3, Výlupok

Pred 250 divákmi rozhodoval Kúchen.

BADÍN: Kubajda – Dikacz (46. Pittner), Kollár, Pánik, Prikryl, Lešták, Hric (47. Tužinský), Sanitra, Willwéber, Winter, Výlupok.

Málinec – Partizán Č. Balog 1:1 (0:1)

Partizán odohral nešťastný zápas, keď do stretnutia v Málinci vstúpil výborne gólom Szczepaniaka v 4. min. po dlhom autovom vhadzovaní. V prvom polčase jasne ovládli hru hostia, no napriek tomu dovolili v 12. min. domácim nastreliť brvno. V 30. min. preloboval brankára domácich strelec úvodného gólu Szczepaniak, no lopta spadla iba na brvno. Hostia zaspali úvod druhého dejstva, keď v 50. min. dovolili domácim po rohu vyrovnať na 1:1. V 70. min. vylúčil rozhodca Boháčika a tak dohrával Partizán v početnom oslabení. V závere mohli najprv domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no útočník dlho váhal so strelou a obrana hostí situáciou vyriešila. Hneď na to sa predral cez domácu obranu Szczepaniak, ale druhý gól si na konto nepripísal.

Góly: 49. Majkút – 4. Szczepaniak

ŽK: Turic – Boháčik, M. Auxt

ČK: Boháčik (po 2 ŽK)

Pred 300 divákmi rozhodoval M. Žiak.

PARTIZÁN: Hermanský – Očenáš (76. Vozár), Boháčik, Rusnák, Pančík, M. Auxt, Šavlík, Kvietok, Daxner (63. Lepko), Pečovský (69. Medveď), Szczepania

Ostatné výsledky 3. kola: Divín – Revúca 6:2, Poltár – Kováčová 4:0, B. Štiavnica – Jesenské 3:0.

14. Hliník 3 0 0 3 2:11 0

Program 4. kola: 28.8. o 16.00 Fiľakovo – Partizán Č. Balog, Jesenské – Málinec, Kováčová – B. Štiavnica, Revúca – Poltár, Hliník – Divín, Š. Bane – Badín, Jupie B. Bystrica – Brusno.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?