Nedeľa, 5. júl, 2020 | Meniny má Cyril, MetodKrížovkyKrížovky

Trnava trestala chyby Dukly gólmi, zaslúžene vyhrala

Dukla Banská Bystrica zopakovala scenár ako proti Žiline a v slovenskom Ríme prehrala 3:1.

FC Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1)

Úvod duelu bol z oboch strán opatrný. V 22. min sa k odrazenej lopte dostal hosťujúci Jakubko, ale jeho slabý volej brankára Rašku neprekvapil. V 26. min sa hráči Banskej Bystrice dostali do vedenia po chybe Hanzela, do streleckej listiny sa zapísal Jakubko. Spartak následne odpovedal tvrdou strelou Procházku v 27. min. O tri minúty neskôr Hanzel napálil loptu z ľavej strany do pokutového územia. Jeho strelu stlmil Oravec, nabiehajúcemu Procházkovi ale ten pred brankárom Belicom zaváhal. V 38. min po Vyskočilovom centri si loptu spracoval T. Oravec a poslal ju za Belicov chrbát - 1:1. O dve minúty neskôr sa Spartak dostal do vedenia, prenikajúceho Kora Koneho nedovolene zastavil Turňa a rozhodca Pavlík ukázal na biely bod. K lopte sa postavil najskúsenejší hráč Spartaka Karhan a podobne ako v predchádzajúcom súboji Trnavy proti Trenčínu sa nemýlil a upravil stav na prvopolčasových 2:1.

V 51. min mohla pridať Trnava tretí gól. Po nevydarenom odkope hosťujúceho stopéra Hlinku sa k lopte dostal striedajúci Bicák, ktorý sa pretlačil cez Kupčíka, no neuspel. V 72. min Dukly nebezpečne pohrozila, krížnu Jakubkovu strelu cez celú šestnástku v páde nezasiahol ani Pančík ani Ľupták. V 79. min Spartak strelil vytúžený tretí gól, Vyskočil z dvadsiatich metrov napriahol a jeho tečovaná strela skončila v Belicovej bránke. V 82. min mal veľkú šancu skórovať Oravec ktorému pekne prihrával Tomaček, no loptu nepochopiteľne poslal vedľa bránky Banskej Bystrice. V záverečných minútach zápasu sa domáci pokúšali prikrášliť výsledok štvrtým gólom, ale strely Prechádzku, Bicáka a ani Tomačeka neskončili v sieti.

Góly: 38. T. Oravec, 40. Karhan (z pok. kopu), 79. Vyskočil - 26. Jakubko

ŽK: 42. R. Procházka, 55. Diallo, 68. Koro Kone - 11. Kupčík, 24. Prekop, 40. M. Turňa, rozhodovali: Pavlík - Brendza, Súkeníková, 4656 divákov

SPARTAK: Raška - P. Čarnota, Diallo, Koubský, Ľ. Hanzel - Vyskočil, Karhan, M. Kaščák (49. Bicák), R. Procházka - T. Oravec (84. Bernáth), Koro Kone (68. Tomaček)

DUKLA: Belic - M. Turňa, Kupčík, Marek Hlinka, S. Savič - Ľupták, Prekop (66. Slančík), Bažík (88. Chupáč), M. Pančík ml., T. Hučko (76. Uškovič) - Jakubko

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): „Videli sme pekné ligové stretnutie. V prvom polčase sa nám podarilo stav otočiť, našťastie sme dali tretí upokojujúci gól. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene."

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): „Videli sme pekné a rušné ligové stretnutie. Domáci hrali kvalitnejšie a prevýšili nás. Dali tri góly a zaslúžene vyhrali."

Ostatné výsledky 8. kola: Senica – Ružomberok 2:1 (1:0), 31. T. Kóňa, 64. Jaroslav Diviš - 66. F. Serečin. Prešov – D. Streda 0:2 (0:1), 23. Delarge, 62. Čorič (11m). Trenčín – Košice 4:1 (1:0), 19. Kleščík, 50. Dobias (vlastný gól), 54. Depetris, 84. Peltier - 78. Diaby. Slovan – Nitra 0:0. Žilina – Zl. Moravce 2:2 (1:1), 39. Majtán, 90.+ Mráz - 5. Janečka, 78. Hruška.

12. D. Streda 8 1 0 7 5:13 3

Program 9. kola: 17. 9. o 17.30 h Nitra - Senica , FC ViOn - Trnava, Ružomberok - Žilina, Košice - Prešov, o 18.15 h B. Bystrica - Trenčín, 18. 9. o 19.30 h DAC - Slovan.

10. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme 8 885

Stredoslovenské múzeum zrekonštruuje fasádu Thurzovho domu za takmer 400-tisíc eur

Dom na Námestí SNP je jednou z najstarších zachovaných svetských stavieb v Banskej Bystrici, nachádza sa v ňom vzácna Zelená miestnosť.

Thurzov dom - jedna z najstarších svetských pamiatok v meste.

Festival VIVAT VOX ORGANI 2020 sa začne 25. júla (+PROGRAM)

Tohtoročný festival rozozvučí vzácne organy v kostoloch v Španej Doline a Evanjelickom kostole na Lazovnej ulici v Banskej Bystrici.