Nedeľa, 5. júl, 2020 | Meniny má Cyril, MetodKrížovkyKrížovky

Hráči Brusna deklasovali Badín

IV. LIGA JUH: Šieste kolo prinieslo vysoké víťazstvo lídra súťaže z Brusna nad Badínom. Ziskom troch bodov sa mohli pochváliť aj hráči Partizánu a Podlavíc.

Kováčová – Partizán Č. Balog 0:1 (0:1)

Hostia napriek výhre predviedli v Kováčovej slabší výkon. V úvode hrali dobre, výborne kombinovali, ale bránu domácich neohrozili. Potom sa prispôsobili slabej hre domácich. V 24. min. im však vyšla pekná krídelná akcia po ľavej strane, keď unikol Szczepaniak a ideálnu finálnu prehrávku premenil na vedúcu gól Turňa ml. Do polčasu sa už nič zaujímavé neudialo. Druhý polčas bol obrazom prvého. Hostia zle kombinovali a nedarilo sa im dlhšie podržať loptu. Súper hrozil zo štandardiek, no dobre chytajúceho Müllera neprekonali. V závere mohol poistiť víťazstvo Turňa ml., no zo 16 metrov prestrelil bránu.

Gól: 24. P. Turňa ml.

ŽK: Boháčik, Medveď, Vozár.

Pred 200 divákmi rozhodoval Košárnik.

PARTIZÁN: Müller – Medveď, Očenáš, Rusnák, Boháčik (46. Vozár), Pečovský, M. Auxt, J. Auxt (62. Kvietok), P. Turňa ml., Szczepaniak, Lepko (75. P. Turňa st.)

Jupie B. Bystrica – Divín 3:1 (2:0)

Úvod zápasu si športoví priaznivci uctili minútou ticha za tragicky zosnulého Pavla Demitru. Miernu prevahu z úvodu mohli v 8. min. využiť domáci po strele Zehnala. Po rohovom kope a hlavičke Stacha zahrali hostia rukou a z nariadeného pokutového kopu poslal svoj tím do vedenia Stacho. Na 2:0 zvyšoval Čollák, keď hosťujúci brankár vyrážal pred seba nie veľmi prudkú strel Michala Figúra. Úvodná minúta druhého polčasu priniesla dve šance. Najprv mohol zvýšiť na 3:0 Maľa a následne hosťujúci Rutkaj nepremenil protiútok, keď dobre zakročil Uhrin. Hostia s 10 hráčmi hrali aktívnejšie, znížiť mohli v 60. min., keď strela z priameho kopu skončila na žrdi rovnako ako následná dorážka. V 75. min sa hostia dočkali kontaktného gólu, čo im pasívnou hrou uľahčili domáci hráči. V 86. min. zvýšili na konečných 3:1 Štulajter.

Góly: 17. Stacho (11 m), 30. Čollák, 86. Štulajter

ŽK: Zehnal, Baran, Rakyta. ČK: Karman.

Pred 100 divákmi rozhodoval Kuchen.

JUPIE: Uhrin – Rakyta, Veselovský, M. Figúr, Maľa (51. J. Figúr), Nemec, Stacho, Rebek (55. Baran), Zehnal (70. Štulajter), Čollák.

Brusno – Badín 7:0 (2:0)

Domáci sa pustili do súpera s vervou. Badín bol zaskočený nekompromisnou a kombinačnou hrou Brusna. Skóre otvoril po rohu Chomistek, o dve minúty nato ušiel ten istý hráč obrane hostí a ideále prihral Kubátovi, no ten zaváhal. V 8. min, sparoval cener Chrenovský a pohotovo zvýšil na 2:0. V 20. min hostia kopali trestný kop, ale ich strelu Škubák vyrazil. V 47. min. peknou prihrávkou našiel Kubát Chrenovského a ten zvýšil na 3:0. Domáci pridaliešte ďalšie tri góly a Badín deklasovali vysoko 7:0.

Góly: 4. a 51. Chomistek, 8., 47., 65. a 82. Chrenovský, 76. Hudec

ŽK: 80. Patráš – 0.

Pred 390 divákmi rozhodoval Žeriava.

BRUSNO: Škubák – Belluš (60. Bošeľa), Vajda, Giertl, Baboľ, Chrenovský, Čabala, patráš, Sojak (80. Čief), Chomistek (63. Hudec), Kubát

BADÍN: Kubajda – Kútik (70. Pitner), Konder, Kollár, Willwéber, Sanitra, Výlupok, Lešták (46. Topercer), Tužinský, Pánik, Prikryl.

Ostatné výsledky 6. kola: Fiľakovo – Jesenské 0:0, Revúca – Málinec 3:0, Hliník – B. Štiavnica 2:7, Š. Bane – Poltár 1:0.

14. Hliník 6 0 1 5 6:23 1

Program 7. kola: 18.9. o 15.00 Badín – Fiľakovo, Divín – Brusno, Poltár – Jupie B. Bystrica, B. Štiavnica – Š. Bane, Málinec – Hliník, Partizán Č. Balog – Revúca, Jesenské – Kováčová

10. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme 8 885

Stredoslovenské múzeum zrekonštruuje fasádu Thurzovho domu za takmer 400-tisíc eur

Dom na Námestí SNP je jednou z najstarších zachovaných svetských stavieb v Banskej Bystrici, nachádza sa v ňom vzácna Zelená miestnosť.

Thurzov dom - jedna z najstarších svetských pamiatok v meste.

Festival VIVAT VOX ORGANI 2020 sa začne 25. júla (+PROGRAM)

Tohtoročný festival rozozvučí vzácne organy v kostoloch v Španej Doline a Evanjelickom kostole na Lazovnej ulici v Banskej Bystrici.