Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Na úvod tri body

TIPSPORT EXTRALIGA: V piatom odchádzali banskobystrickí hokejisti z Trenčína naprázdno, v nedeľu si z Nitry po dobrom výkone odniesli cenné tri body.

Trenčín - B. Bystrica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Do úvodného zápasu nového ročníka vstúpili obidva tímy s plným nasadením a chuťou zvíťaziť. Trenčín už v 2. min. otvoril skóre zápasu gólom Tybora, ktorého tvrdá strela letela pod hornú žrď Khoroshunovej brány – 1:0. Ten však v nasledujúcich minútach svoj tím niekoľkokrát podržal, keďže akcie sa striedali na oboch stranách a vypredaný trenčiansky štadión videl rýchly a útočný hokej. Brankári mali plné ruky práce a druhý gól v sieti hostí padol až v 28. min., keď sa presadil domáci Lelkeš – 2:0. Skóre zápasu však plne nezodpovedalo obrazu hry na ľade, na ktorom boli Banskobystričania domácim viac ako vyrovnaným súperom. Nevedeli však nájsť recept na dobre chytajúceho Kováča. To sa im podarilo až v 45. min, keď Kútneho strela spoza domáceho obrancu skončila v hornom rohu Kováčovej brány – 2:1. Hostia cítili šancu na vyrovnanie, ale schladilo ich vlastné vylúčenie, počas ktorého inkasovali gól z hokejky Mikulu – 3:1. Banskobystričanom sa však už kontaktný gól vsietiť nepodarilo a tak sa za potlesku 4500 divákov tešili z víťazstva domáci, ktorí v čiernych dresoch bojovali aj za Paľa Demitru.

Góly: 2. Tybor (J. Gašparovič), 28. Lelkeš (Sojčík), 49. Mikula (Bolf, Sojčík) - 45. Kútny (Kristoffersson)

Rozhodovali: J. Konc - Kacej, Stano, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4500 divákov.

HC '05: Khoroshun - Kolba, Haverinen, Cebák, Cuník, Kubka, Brňák, Bambúch - J. Sýkora, Jokila, M. Kokavec - Kristoffersson, Češík, Kútny - Paľov, Kapuš, Marcinek - T. Hričina, Heizer, Nemček.

Alpo Suhonen, šéftréner HC '05: „Podarilo sa nám prečkať prvú tretinu, v tej druhej sme sa dokázali zotaviť a v poslednej časti hry sme znížili náskok Trenčína na jediný gól. Napriek prehre musím pochváliť kolektív, že dobre zvládol zápas. Máme veľa nových a mladých hráčov, ktorí sa ešte určite budú zlepšovať.“

Ostatné výsledky 1.kola: Slovan – Poprad 6:2, Košice – Nitra 3:2, Martin – Skalica 5:2, Žilina – Zvolen 1:4.

Nitra - B. Bystrica 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Ako prvý pohrozil domáci Chrenko, ale v dobrej pozícii prestrelil. Na opačnej strane sa v presilovke hostí neujal ani pokus Cebáka. Zaujímavé momenty priniesla 30. minúta. Najskôr niektorí diváci už po strele Raisa videli puk v banskobystrickej bránke, Khoroshun však výborne zasiahol. Domáci následne hrali dve presilovky, ale bez úspechu. Po spomenutej druhej početnej výhode Jokila vysunul Kolbu, ktorý sa vracal z trestnej lavice a obranca hostí svoj samostatný nájazd chladnokrvne premenil - 0:1. V úvode tretej tretiny Tomáš Chrenko z protiútoku vyrovnal a začínalo sa odznova. Nabudení domáci si verili, ale v 44. min ich schladil Cebák - 1:2. Nitranom v závere nepomohla ani krátka power-play, a tak si tri body odviezli domov hráči Banskej Bystrice.

Góly: 41. T. Chrenko - 36. Kolba (Jokila, M. Kokavec), 44. Cebák (Heizer).

Rozhodovali: D. Konc - Brath, M. Novák, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2291 divákov.

HC '05: :Khoroshun - Cebák, Cuník, Haverinen, Kolba, Kubka, Brňák, Bambúch, A. Themár - Kútny, Češík, Kristoffersson - M. Kokavec, Jokila, J. Sýkora - Paľov, Kapuš, Marcinek - Nemček, Heizer, T. Hričina.

Alpo Suhonen, šéftréner HC '05: „Prvá tretina bola náročná, Nitra hrala agresívny hokej. V defenzíve sme hrali veľmi dobre a s pribúdajúcimi minútami sa naša hra zlepšovala. Som rád za tri body.“

Ostatné výsledky 2. kola: Poprad - Skalica 5:6 p, Trenčín - Martin 7:0, Zvolen - Košice 1:3, Slovan - Žilina 2:0.

– SR 20 1 0 0 0 1 2:3 0

Najbližší program: 3. kolo: 20.9. o 18.00 B. Bystrica – Zvolen. 4. kolo: 23.9. o 18.00 Slovan – B. Bystrica, 5. kolo: 25.9. o 18.00 B. Bystrica – Žilina.