Nedeľa, 29. január, 2023 | Meniny má Gašpar

Prehra ako zo zlého sna

V 3. kole hokejovej Tipsport extraligy nestačil Banskobystričanom na víťazstvo v stredoslovenskom derby ani trojgólový náskok a Zvolenu podľahli na samostatné nájazdy.

HC'05 B. Bystrica - HKM Zvolen 3:4 s.n. (2:0, 1:1, 0:2, -0:0, 0:1)

V 23. min už viedli v domáci 3:0 a nič nenapovedalo, že pohronské derby vyústí do otvoreného napínavého konca. Náladu baranom zdvihol obranca Bambúch po jeho typickej delovke už v 6. min pod hornú žŕdku. V 16. min sa zasa nemýlil z podobnej vzdialenosti, no z opačnej strany Kolba, keď domáci hrali presilovku o dvoch hráčov. A keď v 23. min Češík v tlačenici pred bránkou sa najlepšie zorientoval a pridal tretí gól, zdalo sa, že premiéra v novej sezóne pred domácimi divákmi vyjde novému kormidelníkovi Fínovi Suhonenovi bez vážnejších komplikácii. Zvolenčania trpeli na streleckú impotenciu a rovnako ako predtým doma v zápase s Košicami si síce šance vypracovali, no mierili nepresne, alebo nechali vyniknúť brankára Chorošuna. V úvodnej tretine pred ním pohoreli Baláž, Slovák, Šiška i L. Jurík, kontaktný gól mohol streliť aj Trochta. Až v 35. min rovnaký hráč v presilovke, dve sekundy pred jej vypršaním, aj trochu so šťastím Chorošuna prekonal a vlial trochu do zvolenských žíl nádej na zvrat. Bystričania s lepším 'nosom' na góly v efektívnosti zatienili svojho tradičného rivala, no istotu pred záverečnou tretinou proti húževnatým hosťom mať nemohli ani zďaleka. V 49. min sa ponúkla pre domácich príležitosť hrať dve minúty presilovku piatich na troch a spečatiť svoje víťazstvo. Zúfala streľba a napokon aj faul Haverinena spôsobil, že sa výhoda početnej prevahy otočila a Zvolenčania obranný val súpera aj prelomili. V 53. min po nahrávke L. Juríka sa zblízka nemýlil Slovák a opäť sa začal vyplavovať adrenalín, badateľný hlavne v samom závere, keď po konzultácii s videorozhodcom platil v 59. min vyrovnávajúci gól Baláža, ktorý puk doslova pretlačil zblízka za chrbát Chorošuna. V päťminútovom predĺžení sa už viac myslelo na samostatné nájazdy, v ktorých bol vďaka Brabencovi úspešnejší Zvolen.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 6. Bambúch, 16. Kolba, 23. Češík - 35. Trochta, 53. Slovák, 59. Baláž, rozh. sam. nájazd Brabenec.

Rozhodcovia Lokšík - Valach, Novák, vylúčení 5:5, presilovky 1:2, v oslabení 0:0, 2662 divákov.

HC'05: Chorošun - Cebák, Cuník, Kolba, Haverinen, Kubka, Brňák, Bambúch - Kristoffersson, Češík, Kútny - J. Sýkora, Jokila, M. Kokavec - Marcinek, Kapuš, Paľov - Nemček, Heizer, T. Hričina

HKM: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Hraško, Vantroba, Ťavoda, Šiška - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - Zuzin, Trochta, Škvaridlo - Leskovjanský, M. Jurík, Méry

Alpo Suhonen (tréner Banskej Bystrice): „Gratulujem Zvolenčanom k výhre. Urobili sme veľa individuálnych chýb, spokojný som iba s hrou v čase, keď sme viedli. V tomto súboji sme nezahrali dobre ani v defenzíve a to hlavne v tretej tretine. Niektorým hráčom chýba sebavedomie v hre s pukom. Musíme sa zlepšiť, z prehry som sklamaný."
Jozef Škrak (tréner Zvolena): „Derby splnilo očakávanie všetkých divákov, hralo sa útočne z oboch strán. Bolo sa načo pozerať. V prvej tretine sme boli lepší, ale góly dávali domáci. Súper sa dostal poľahky do vedenia 3:0, ale moji hráči to nevzdali a bojovali do poslednej sekundy. Napokon sa im to aj vyplatilo a dokázali vyrovnať. Sme radi, že sa nám podarilo zvíťaziť v samostatných nájazdoch a šťastie sa priklonilo na našu stranu. Chcem sa poďakovať hráčom za mimoriadne obetavý a bojovný výkon."