Nedeľa, 5. júl, 2020 | Meniny má Cyril, MetodKrížovkyKrížovky

Ľupča a Medzibrod s vysokým víťazstvom

V. LIGA SKUPINA C: Siedme kolo nám žiadne prekvapenia neprinieslo. Ľupča a Medzibrod si z chuti zastrieľali, víťazne obišli Sásová aj jediný neporazený celok Priechod. Naopak Selce, Hrochoť a Šalková prehrali.

Sásová – Hrochoť 3:2 (2:1)

Od úvodu začala Sásová aktívne a hostí výrazne zaskočila a prvý polčas tak zaslúžene vyhrala 2:1. Do druhého polčasu naopak vstúpili lepšie hostia, podarilo sa im vyrovnať avšak domáci i s prispením šťasteny centrovanou loptou, ktorá skončila v sieti rozhodli o víťazstve 3:2.

Góly: 44. Dorotovič, 55. Sláva (Hrochoť)

ŽK: Mikláš, Sláva, Poničan

Pred 320 divákmi rozhodoval

Selce – Detva 1:2 (0:1)

Vo vyrovnanom zápase domáci v prvom polčase nepremenili viacero šancí a hostia po rýchlom protiútoku v 36. minúte otvorili skóre – 0:1. Po zmene strán sa domácim gólom Kmeťa podarilo vyrovnať. Následne sa však po chybe domácej obrany sa Detva znovu ujala vedenia, ktoré si už do konca zápasu ustrážila. Za hostí zaujal najmä dvojgólový Kalný, za domácich Miškuf.

Gól: 48. Kmeť

Pred 200 divákmi rozhodoval

SELCE: Voskár – Pokoš, Uhliar, Martinec (65. Haško), Kmeť, Kubina, Miškuf, Adam, Mesík (53. Túry), Matonok P. (53. Matonok M.), Šikula

Slovenská Ľupča – Hodruša 6:1 (2:1)

Domáce mužstvo začalo náporom a v priebehu prvej desaťminútovky nepremenilo dve čisté šance. Následne hostia z priameho kopu otvorili skóre, avšak domáci zabojovali a ešte do polčasu otočili výsledok vo svoj prospech. V druhom polčase domáca Ľupča ihneď strelila rozhodujúci tretí gól a do konca zápasu ešte svoje vedenie zdvojnásobila.

Góly: Beňák 2, Štulajter 2, Giertl M. 2

Pred 250 divákmi rozhodoval

SL. ĽUPČA: Žlkovan – Mačkovič (65. Lakomčík), Hurík, Majer, Holéczy, Giertl V., Beňák, Baran (60. Hermánek), Sandány, Štulajter (70. Bušík), Giertl M.

Pliešovce – Priechod 0:2 (0:1)

Na veľmi tvrdom a nekvalitnom teréne sa od úvodu stretnutia hralo na oboch stranách pomerne aktívne. V prvom polčase mali domáci jednu vyloženú príležitosť, ale unikajúceho Farkaša vychytal brankár hostí Chromek. Na opačnej strane sa proti prudkej strele k žrdi od Miroslava Chabana zaskvel aj domáci gólman Duľa. V 40. minúte sa hostia ujali vedenia, keď spoza šestnástky veľmi dobre umiestnenou krížnou strelou otvoril skóre Ivanič – 0:1. Do druhého polčasu nastúpili domáce Pliešovce živo a už v priebehu prvých 5 minút zahrávali viacero rohových kopov. V 51. minúte došlo k zlomovému bodu zápasu. Brankár Priechodu Marek Chromek na dvakrát excelentne vychytal Zátureckého a jeho tretia dorážka skončila na žrdi. V tej istej minúte sa po dlhom nákope na opačnej strane dostal k lopte Miroslav Chaban a výstavnou strelou vymietol pavučiny domácej brány – 0:2. Domáci sa zvýšenou aktivitou snažili niečo s výsledkom urobiť, avšak v obrane vznikali medzery, ktoré hostia svojimi príležitosťami nepotrestali. Domáci však už v závere nič zaujímavého nevymysleli a tak si Priechod odváža z tri body. Za hostí sa zaskvel najmä brankár Marek Chromek a útočná dvojica Miroslav Ivanič a Miroslav Chaban.

Góly: 39. Ivanič, 51. Miro Chaban.

ŽK: Kmeť.

Pred 150 divákmi rozhodoval Mihálik.

PRIECHOD: Chromek – Homola, Mala, Molnár, Dovčiak – Heric (62. Zvalo), Vajda (84. Slobodník M.), Slobodník R., Ševčík (71. Kmeť) – Chaban M., Ivanič

Medzibrod – Lutila 6:1 (1:0)

V zápase, ktorý sa predohrával už vo štvrtok, sa chceli ujať vedenia domáci, ktorí hneď od úvodu vyvíjali značnú aktivitu. Po nepremenených šanciach a penalte sa im to v závere polčasu nakoniec podarilo gólom Pipicha. V druhom dejstve sa Medzibrod z jednogólovým vedením neuspokojil a pridal ďalších päť gólov a pripísal si druhú výhru v tejto sezóne.

Góly: 38. a 75. Pipich, 48. a 68. Mi. Haviar, 51. Sokol, 73. Zeman. ŽK: 0 – Hanus.

Pred 250 divákmi rozhodoval Polomský.

MEDZIBROD: Sekereš – M. Sokol, Gregor, P. Sokol, Rajčok, P. Haviar, M. Huťka, Pipich, Vaník (67. Sáliš), M. Haviar (66. Zeman), P: Haviar.

14. Lutila 7 0 1 6 5:26 1

Program 8. kola: So 24.9. o 19.00 Šalková – Lutila, 25.9. o 15.00 Hodruša Hámre – Medzibrod, Priechod – Selce, Repište – Pliešovce, Hrochoť – Krupina, Žarnovica – Sásová, zápas Detva – Sl. Ľupča už odohrali (4:1).

10. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme 8 896

Stredoslovenské múzeum zrekonštruuje fasádu Thurzovho domu za takmer 400-tisíc eur

Dom na Námestí SNP je jednou z najstarších zachovaných svetských stavieb v Banskej Bystrici, nachádza sa v ňom vzácna Zelená miestnosť.

Thurzov dom - jedna z najstarších svetských pamiatok v meste.

Festival VIVAT VOX ORGANI 2020 sa začne 25. júla (+PROGRAM)

Tohtoročný festival rozozvučí vzácne organy v kostoloch v Španej Doline a Evanjelickom kostole na Lazovnej ulici v Banskej Bystrici.