Nedeľa, 12. júl, 2020 | Meniny má NinaKrížovkyKrížovky

Šalková vsietila v jednom týždni dvanásť gólov

II. TRIEDA SKUPINA A: Po dvoch týždňoch sa k slovu opäť prihlásil anglický týždeň. Vo štvrtok deklasovala Šalková B hostí z Hronseka. Cez víkend sa zrodilo opäť vysoké víťazstvo. Tentokrát to bol Jakub, ktorý si však na rozdiel od Šalkovčan udržal aj čist

é konto.

Šalková B - Hiadeľ 5:1(2:1)

Hiadlovský Sokol v Šalkovej dolietal. Ťažko sa mu lietalo v ohnivom gólostroji, ktorý pripravili domáci futbalisti. Prvý polčas sa nádej jeho vzletu po oprávnenej jedenástke, ktorú dobre hrajúci Brna bez problémov premenil, zdala byť reálna. No od gólu Hrnčiara do šatne, zdvihli Šalkovčania v druhom polčase varovný prst, ktorý znamenal zákaz čo i len rozprestrieť sokolie krídla.

Góly: 13. Gajdoš, 24. Brna (11 m.), 43. Hrnčiar, 56., 69. Macko, 85. Paršo.

Pred 150 divákmi rozhodoval.

ŠALKOVÁ: Bella, Hrnčiar, Obuch, Gajdoš (75. Selecký), Chovan Ma. (Tuček), Chovan Mi., Paršo, Solivaj, Bartek, Macko, Kútik.

Strelníky - Hronsek 1:0 (1:0)

Už v 5. min. sa domáci mohli tešiť z vedúceho gólu, ale Majer I. nepremenil svoju možnosť. Následne kvôli ofsajdu domácim uprel gól hlavný rozhodca. Gólove potešenie prišlo až v 33. min. po perfektne kopnutom priamom kope Moncoľa. V druhom polčase boli hostia lepší, domáci sa snažili, ale nevychádzala im finálna prihrávka. Hosťujúci Šabo trafil peknou strelou do brvna, a tak o výsledku rozhodol jediný gól domácich.

Gól: 35. Moncoľ. l ŽK: Matió - Struhárik, Klimáček, Jaďuď.

Pred 60 divákmi rozhodoval Tůma.

STRELNÍKY: Debnár- Majer D., Majer Mir. (76. Zvara), Majer Mat., Matió, Majer I. (55. Majer Š.), Moncoľ, Majer R., Hronec, Filadelfi, Čief.

HRONSEK: Messerschmitt- Piecka J., Sedliak, Šabo, Štulajter, Struhárik, Jaďuď, Piecka M., Pondela (72. Petrovič), Klimáček, Martinec J (70. Kosec).

Horné Pršany - Mičiná 2:3 (1:1)

Diváci videli šťastné víťazstvo hostí, ktorí z minima vyťažili maximum. Zo štyroch vyložených šancí premenili tri a vďaka tejto efektivite rozhodli o výsledku vo svoj prospech.

Nemecká - Tajov 2:0 (0:0)

V peknom počasí sa od začiatku hral priemerný futbal. Chýbali gólové šance na oboch stranách. Obe mužstvá hrali prekopávanú cez stred poľa, ktorá divákov nepobavila. Hlavne domácim chýbala v prvom polčase myšlienka. Nemecká si prvú šancu vypracovala až v 55. min., ale ani z 5m nedokázali trafiť bránu. Až v 60. min. sa presadil po skrumáži Pikula. V 75. min. dokonca domáci zahodili penaltu, ale v 80. min. Bartoš Ľ. definitívne poistil vydreté víťazstvo.

Góly: 67. Pikula, 80. Bartoš Ľ.

ŽK: Kováč - Kucka, Radoš.

Pred 100 divákmi rozhodoval Godál.

NEMECKÁ: Halgaš- Koštiaľ, Klinčík I., Kováč (85. Šrot), Klinčík A., Svinčák, Bartoš Ľ., Rosina, Bartoš O., Pikula, Vančo.

TAJOV: Mesík- Maďar, Uličný, Horný, Kaščák, Balon, Mažgut, Gregor, Kucka, Pauer, Radoš.

Malachov - Riečka 3:1 (2:1)

Do 30. min. sa hral nudný futbal medzi šestnástkami. Prvá strela na bránu skončila gólom v domácej sieti. Následne sa domácim podarilo výsledok otočiť a lepšie vstúpili aj do druhého polčasu. Po niekoľkých sľubných akciách sa dokázali strelecky presadiť aj tretí krát, čo rozhodlo o zápase.

Góly: 33. Dzúrik, 39. Dvorský O. (11 m), 68. Srnka - 30. Kohár.

Pred 80 divákmi rozhodoval Tajnai.

MALACHOV: Dvorský O.- Chmelík, Kučerák Ľ., Sanitra, Kučerák J., Matejka (46. Srnka), Sečkár (80. Kapusta), Dzúrik, Andrejko, Uhrík (70. Daniš), Dvorský L.

RIEČKA: Babušák- Širka, Necpal, Hromada, Karlík, Kohár, Náčin, Sásik, Eliáš (80. Tóth), Srnka, Ďurica.

Králiky - Jakub 0:7 (0:1)

Jakub po zlepšenom výkone v druhom počase jednoznačne deklasoval domácich 7 gólmi.

Góly: Bielik, Lipták, Trizna, Maďar 2, Vrbiar, Rubint.

Pred 120 divákmi rozhodoval Mišány.

JAKUB: Filadelfi- Petrovič, Rubint, Jeziorski, Vrbiar, Kubacký (49. Trizna), Porubský, Lipták (79. Kúdelka), Vajda, Maďar, Bielik (79. Víglaský).

Dúbravica - Ľubietová 2:1 (2:1)

Domácim sa konečne podarilo po niekoľkých remízach zvíťaziť. Po rýchle obdržanom vlastnom góle sa domáci snažili o vyrovnanie. To prišlo opäť po vlastnom góle hostí. O výsledku rozhodol na konci polčasu Zátroch, ktorý premenil pokutový kop po faule na Kocku.

Góly: 38. Grofčík vl., 45. Zátroch (11 m) - 2. Pinka.

ŽK: Stanko.

Pred 60 divákmi rozhodoval Ondriga.

DÚBRAVICA: Zátroch- Pinka, Dvorovenko, Geráth (35. Krahulec), Pančík, Maľa, Bučko, Zachar, Kišš (46. Krahulec), Lukáč, Kocka.

ĽUBIETOVÁ: Babic- Sauka V., Lokša, Hiadlovský, Kolík (80. Turgat), Kanďár, Jezný D. (50. Chaban), Zajac M., Stanko (70. Potančok), Grofčík, Sauka F.

Predohrávka 15. kola: Šalková B - Hronsek 7:1 (5:0). V pohode a s chuťou hrajúca Šalková už od úvodných minút nedovolila svojmu súperovi rozvinúť súvislejšiu akciu. Nespočetným strelám Šalkovčanov nedokázal odolávať inak dobre chytajúci Meserrschmidt. Pre domácich to bol tréningový zápas, no jeho výsledok znamená právoplatný zisk troch bodov. Góly: 7. Tuček T., 8., 16. Kútik, 27. Macko, 37. Tenkel, 65., 85. Hrnčiar, 85. Martinec. Pred 120 divákmi rozhodoval Hikker. ŠALKOVÁ: Ursiny, Hrnčiar, Obuch, Gajdoš( 45. Tuček M.), Čtvrtníček, Roško (75. Chovan Ma.), Tenkel, Macko, Tuček T. (Chovan Mi.), Dobrík, Kútik. HRONSEK: Meserrschmidt, Šabo, Tupý, Sedliak, Piecka, Struhárik, Pondela (45. Petrovič), Jaďud, Martinec, Šturlajter (18. Kosec), Klimáček. Priechod B - Malachov 1:2 (1:0), gól: Zvalo (Priechod B). Králiky - Nemecká 0:2 (0:1), góly: Bartoš O., Kováč. Dúbravica - H. Pršany 0:0. Ľubietová - Strelníky 1:3 (0:1), góly: Sauka F. - Majer Mir. 2, Majer I. Jakub - Mičiná 3:2 (2:1), góly: Rubint 2, Maďar - Kvasna 2. Hiadeľ - Riečka 2:1 (1:0), góly: Brodek Ľ., Brodek A. - Širka.

15. Priechod B 8 1 0 7 11 : 27 3

Program 8. kola: 25.9. o 15.00 Hronsek - Ľubietová, Jakub - Dúbravica, Hiadeľ - Priechod B, Riečka - Šalková B, Tajov - Malachov, Mičiná - Nemecká, Strelníky - H. Pršany