Streda, 8. júl, 2020 | Meniny má IvanKrížovkyKrížovky

Priechod po výhre v derby späť v čele tabuľky

V. LIGA SKUPINA C: V derby zápase si favorizovaný Priechod poradil so Selcami, Hrochoť podobne s Krupinou. Medzibrod prekvapujúco vyhral v Hodruši a Sásová dostala výprask v Žarnovici.

Šalková – Lutila 1:1(0:0)

Túžba po zisku potrebných troch bodoch bola pre domácich viac ako tá najsilnejšia droga. Keď je jej však priveľa, pôsobí negatívne, zväzovala Šalkovčanom nohy. Úvodný tlak a pekné akcie ukončované ešte krajšími strelami dávali nádej, že to budú ľahko „zarobené“ povinné tri body. Studená sprcha a rýchle vytriezvenie prišlo v druhom polčase, keď Rendek vsietil úvodný gól a prilial do motora Lutilčanov „viacoktánový“ benzín. Šalková síce o desať minút vyrovnala vďaka dobre zorientovanému Kútikovi, no do konca zápasu už nedokázala zvýšiť stav zápasu vo svoj prospech. Treba podotknúť a vyjadriť uznanie za odvedený výkon brankárom oboch mužstiev.

Góly: 60. Rendek, 70. Kútik.

ŽK: Štubniak, Kútik - Golha, Majer.

Pred 220 divákmi rozhodoval Sivák.

ŠALKOVÁ: Bella, Ľuptovčiak (76.Tenkel), Dobrík Pe., Dobrík Pa, Štubniak, Ratica, Repčín M., Tuček T., Šimčík, Bursa, Gajdoš (56. Kútik).

Hodruša – Medzibrod 1:2 (0:1)

Vo vyrovnanom zápase sa futbalová šťastena konečne otočila aj na stranu hostí, ktorí dokonale využili chyby súpera a dvomi gólmi sa dostali do vedenia. Napriek tomu, že v závere zápasu domáci znížili na rozdiel gólu, hráči Medzibrodu si už nenechali ujsť premiérové víťazstvo v tejto sezóne na pôde súpera.

Góly: P. Haviar, M. Haviar.

MEDZIBROD: Sekereš – Rajčok, T. Sokol, Gregor, P. Sokol, M. Huťka, P: Haviar (Zeman), J. Huťka (Ma. Huťka), Pipich, Mi. Huťka.

Žarnovica – Sásová 5:1 (4:1)

Hostia absolútne nezvládli úvod zápasu a už v 3. minúte prehrávali 0:2. Následne sa však herne pozdvihli, čoho výsledkom bola premenená penalta Dubovického na 2:1. Do polčasu ale domáca Žarnovica nenechala nič na náhodu a dvomi rýchlymi akciami zvýšila na 4:1. Do druhého dejstva nastúpila Sásová podstatne lepšie a svoj dobrý výkon korunovala vytvorením si viacero gólových šancí, ktoré však trestuhodne nepremenila a Žarnovica tak v 87. minúte definitívne zaklincovala výsledok zápasu gólom na 5:1.

Gól: 14. Dubovický (11m)

ŽK: Kováč, Vidiečan, Dubovický

Pred 100 divákmi rozhodoval Madera.

SÁSOVÁ: Čavoj – Striežovský (75. Trnka), Ďuriš, Ondrejka Tkáč, Turčan, Kováč, Dočkal, Smekal, Dubovický, Vidiečan

Hrochoť – Krupina 3:0 (1:0)

Na Hrochoti sa odohral zápas dvoch vyrovnaných mužstiev, domáci boli efektívnejší a strelením troch gólov zaslúžene vyhrali.

Góly: 3. Sláva, 84. Michalík, 89. Dorotovič

ŽK: Škamla, Selecký M., Baitar, Sláva

Pred 150 divákmi rozhodoval Supuka

HROCHOŤ: Sekula – Poliak, Maľa, Baitar, Martinec, Dorotovič, Selecký M. (85. Mazúch), Selecký S., Kouřil (64. Michalík), Škamla (80. Poničan), Sláva

Priechod – Selce 2:0 (2:0)

Od úvodu zápasu nastúpili obe mužstvá pomerne aktívne, o niečo lepšie domáci, keď už v 4. minúte po priamom kope Ševčíka otvoril skóre hlavičkou Miroslav Chaban. Najlepší strelec Priechodu, konkrétne 10 gólový Miroslav Chaban nenechal na seba dlho čakať a v 17. minúte pridal svoj druhý presný zásah v zápase, keď prudkou strelou pod brvno nedal gólmanovi Seliec Voskárovi šancu – 2:0. Hostia boli po tak včasnom inkasovaní dvoch gólov zaskočení a v útoku si nedokázali vytvoriť vážnejšie príležitosti. Jedinú šancu hostí hlavičkou spálil stopér Pokoš. Všetko podstatné sa udialo v prvom polčase a ten druhý divákom už veľa futbalovej krásy nepriniesol, domáci si hájili vedenie 2:0 a hostia si stále nedokázali vytvoriť vážnejšie šance, jediným aktívnym hráčom hostí bol útočník Michal Miškuf. A keď svoju šancu v závere zápasu nešťastne nepremenil domáci Heric, v derby zápase sa tak zrodilo zaslúžené víťazstvo Priechodu, prvé domáce v novodobej histórii, navyše okorenené čistým kontom, už šiestym v tejto sezóne.

Góly: 4., 17. Miro Chaban

ŽK: Homola, Slobodník R., Chaban M.

Pred 500 divákmi rozhodoval Gyorgy.

PRIECHOD: Chromek – Homola, Mala, Molnár, Kmeť (49. Barla) – Ševčík (76. Zvalo), Vajda, Slobodník R., Dovčiak – Chaban M. (80. Heric), Ivanič

SELCE: Voskár – Kubina, Adam, Pokoš, Mořingl, Matonok P., Riša (73. Šikula), Kupec, Túry (73. Matonok M.), Rakyta (60. Haško), Miškuf

Ostatné výsledky 8. kola: Detva – Sl. Ľupča 3:0 (kontumačne), Repište – Pliešovce 2:3

14. Lutila 8 0 2 6 6:27 2

Program 9. kola: 2.10. o 14.30 Sásová – Šalková, Krupina – Žarnovica, Pliešovce – Hrochoť, Selce – Repište, Sl. Ľupča – Priechod, Medzibrod – Detva, Lutila – H. Hámre.

1. Ako si správne vybrať akumulátorovú techniku?