Sobota, 11. júl, 2020 | Meniny má MilotaKrížovkyKrížovky

V Podbrezovej rozhodol o víťazovi prvý polčas

II. LIGA: V predohrávke 12. kola si na domácej pôde poradila Podbrezová s bývalým corgoňligistom MFK Dubnica 2:1 a natiahla šnúru bez prehry na päť zápasov.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Dubnica nad Váhom 2:1 (2:1)

Hostia pricestovali do Podbrezovej s taktikou hrať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do rýchlych protiútokov, čo sa im spočiatku darilo. V prvom polčase sa hral rýchly a ofenzívny futbal s množstvom šancí na oboch stranách. V 13. min. pohrozili Dubničania po rohovom kope z pravej strany, ale hlavička si cestu do Hanákovej brány nenašla. O pár minút udreli domáci, keď center Stojanoviča z pravej strany našiel Juraja Pančíka, ktorý však sieť dubnickej brány nerozvlnil. Gól na kopačkách mal v 17. min. slovinský legionár v drese Železiarov Stojanovič, ale jeho strela tesne minula cieľ. V 23. min. sa rútil do šestnástky domácich Dubničan Filo, ale podbrezovská obrana zapracovala dobre. Až dvakrát si v priebehu minúty zakričalo 840 divákov na podbrezovskom štadióne „gól“. Najprv v 26. min. uspel Kožička strelou k ľavej žrdi a v 27. min. si otvoril gólový účet v drese ŽP Šport Peter Stojanovič, keď zužitkoval prihrávku Čekovského. Premiérový gól vo svojom novom pôsobisku vlial 21-ročnému stredopoliarovi krv do žíl a po celý zápas hral s prehľadom. Keď sa zdalo, že domáci pôjdu do šatní s dvojgólovým náskokom, udreli hostia. Po chybe obrany prekonal Hanáka Andrej Urban, čím naštrbil herný prejav dovtedy dobre hrajúcej Podbrezovej. Po nervóznom úvode druhej 45-minútovky začali mať hernú prevahu domáci a ich tretí gól visel na vlásku. Priamy kop Juraja Pančíka s námahou vyrazil brankár Bajza a ani dorážka Tubonemiho v sieti neskončila. V 65.min. napálil domáci Kožička iba do brvna po prihrávke Pančíka a v 72. min. minula Stojanovičova strela z 20 metrov tesne pravú žrď. Scenár zo záveru prvého polčasu sa mohol zopakovať aj v druhom, no šanca hosťujúceho Grabeža z 87. min. skončila iba na brvne Hanákovej brány. Nakoniec dotiahli Železiari kvalitné druholigové stretnutie do víťazného konca a natiahli šnúru bez prehry už na päť zápasov.

Góly: 26. Kožička, 27. Stojanovič - 45. Urban

ŽK: 32. Pančík, 35. Čekovský, 59. Stojanovič - 57. Urban, 61. Masárik

Pred 840 divákmi rozhodoval Chmura.

ŽP ŠPORT: Hanák - Snitka, Nosko, Minčič, Balík - Pančík (67. Cmarko), Kožička, Stojanovič (87. Gombala), Harvilko - Čekovský - Tubonemi (79. Andrić)

MFK: Bajza – Beňo, Múdry, Bilovský, Živčic, Varga, Urba, Bogiň, Ševčík, Masárik, Filo.

Jaroslav Kentoš, tréner Podbrezovej: „Potvrdilo sa, že súťaž je mimoriadne vyrovnaná a nie sú veľké rozdiely medzi tímami z hornej a dolnej polovice tabuľky. V prvom polčase oba tímy predviedli kvalitný a ofenzívny futbal. My sme sa v krátkom slede dostali do dvojgólového vedenia, no obrovskou chybou v obrane sme dali súperov šancu na zníženie a on ju využil a tým sme ho posadili na koňa. Skúsenejšiemu mužstvu by sa takého veci nemali stávať. V druhom dejstve bol súper herne lepší, ale väčšiu šancu si nevypracoval. So ziskom troch bodov som spokojný.“

Peter Nemečkay, tréner Dubnice: „Za predvedený sme si bod zaslúžili. O výsledku rozhodli dva rýchle góly Podbrezovej v prvom polčase, na konci ktorého sa nám podarilo znížiť na 1:2. V druhom polčase sme sa snažili ešte niečo s výsledkom urobiť, ale chýbal nám väčší kľud v koncovke. Mužstvo trápi viróza a polovica kádra berie antibiotiká. V niektorých osobných súbojoch nám preto chýbala väčšia sila.“

FOTOGALÉRIA:

Slovinec Stojanovič v drese Podbrezovej (vľavo) a Dubničan Bilovský (vpravo).

Strážca podbrezovskej svätyne a kapitán Železiarov Jozef Hanák.

Jeho náprotivok v dubnickej bráne Pavol Bajza.

Radosť hráčov Podbrezovej po prvom góle Lukáša Kožičku.

Dvaja legionári v drese ŽP Šport. Vľavo Hector Tubonemi a vpravo Peter Stojanovič.

V 79. minúte museli odniesť Tubonemiho na nosidlách, vystriedal ho Nikola Andrič.

Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu zavládla na domácej lavičke radosť.

Hráči Podbrezovej mohli byť s konečným výsledkom 2:1 spokojní.

Július Gombala striedal v 87. minúte Stojanoviča.

10. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách
  1. Viete, ako vzniká kvalitná šálka espressa?
  2. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku
  3. Slovenskí študenti rozumejú financiám čoraz lepšie
  4. Rozdávajú sa dotácie na tepelné čerpadlá. Využite to, kým sa dá
  5. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska
  6. Keď sa inšpiráciou stane samotné víno
  7. Nezávislý test autokamer TESTADO dal vysoké hodnocení 9.1! Komu?

Muž z Valaskej má poriadny problém: Jazdil bez dokladov a pod vplyvom drog

Obvinili ho z marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Stredoslovenské múzeum pripravuje modernizáciu stálej expozície za viac ako 350-tisíc eur

Rekonštrukciou fasády Thurzovho domu na Námestí SNP v Banskej Bystrici sa zámery vedenia Stredoslovenského múzea nekončia.