Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Desaťgólová prestrelka v Lučatíne

I. TRIEDA: V 9. kole pútal najväčšiu pozornosť zápas prvého s druhým v Hronci, kde sa domáci vďaka výhre dostali na prvé miesto v priebežnej tabuľke.

Staré Hory – Jasenie 3:1 (3:0)

Za pekného počasia zápas domácim proti veľkému favoritovi vyšiel. Domáci chlapci oduševnene bojovali, v druhom polčase prevzali iniciatívu hostia, no v zakončení sklamali, domáci tak dotiahli zápas do víťazného konca a dosiahli tak veľký úspech.

Góly: 17. Slivka, 20. Debnár, 31. Babjak – 63. Weisenbacher

ŽK: Slivka, Parobek

Pred 50 divákmi rozhodoval Zeman.

S. HORY: Kučera – Škriba, Chabada, Lichý (57. Porubský), Kaliský, Debnár (72. Štulík), Slivka, Lobb, Gavalda, Straka (88. Šveda), Babjak

JASENIE: Havran – Kordík, M. Lupták, Múka, P. Lupták (35. Grómus), Gaboň, Dutka, Veľký, Parobek (72. Babka), Malček, Weisenbacher.

Hronec – Mýto 3:2 (3:1)

V stretnutí prvého s druhým domácim vyšiel úvod a už v 11. min. viedli 2-0, hosťom sa podarilo v 23. min. znížiť, no domáci okamžite odpovedali gólom na 3-1. V druhom polčase sa domáci zamerali na udržanie vedenia, čo sa im darilo až do 88. min., kedy hostia znížili. Od tohto momentu sa zápas už len dohrával.

Góly: 6. Chovanec, 11. Cibuľa, 27. Boroš – 23. D. Kleskeň, 88. Sarvaš

ŽK: Frimm, Janko, Náther, Hricko, Piliar, Matula

Pred 250 divákmi rozhodoval Mišány.

HRONEC: Radovič – Frimm, J. Kučerák, Lapin, Janko (46. Štulajter), Cibuľa (75. Fendek), L. Kučerák, Šnejt, Chovanec, Boroš (46. Grómus), Náther

MÝTO: Pacera – Hricko, Kerestény, Piliar (60. P. Kleskeň), Botoš, Schon, Medveď, Sarvaš, Makuša, D. Kleskeň, Matula (80. Berčík)

Lučatín – Harmanec 7:3 (3:1)

Vstreliť tri góly na súperovom ihrisku a nezískať ani bod je deprimujúce. Domáci už v 8 minúte viedli 3-0 a súperovi dali najavo, že na zisk bodov môže zabudnúť. O pekný futbal sa postarali hlavne z chuti hrajúci Sedliak so Zlevským, ku ktorým sa pridala kvalitná obrana.

Góly: 4., 51. a 70. Sedliak, 5. Zlevský 8. Šišiak,55. Garaj, 88. Mokroš - 10. Kiedžuch, 51. Daubner, 85. D. Rečkovič

ŽK: Mokroš, D.Rečkovič, Grajzer,

Pred 100 divákmi rozhodoval Dírer.

LUČATÍN: Citara – Mokroš, Hruška (46. Hraško), Lehotský, Sedliak, Prievalský, Brna (80. Kyseľ), Vaník, Garaj, Šišiak, Zlevský (70. Samuelčík)

HARMANEC: Lapiň – P. Rečkovič, Lovás, Kiedžuch,, Grajzer, D. Rečkovič, Babjak, Rýs, Bartoš (73. Floch), Daubner

Dolná Lehota – Čierny Balog 1:4 (1:4)

Domáci už po niekoľkýkrát nastúpili v improvizovanej zostave. Všetko podstatné sa odohralo v prvom polčase a v druhom sa zápas už len dohrával.

Góly: 3. T. Štulrajter, 13. Kvietok, 31. a 39. Pečovský – 19. Kán

ŽK: Úradník

Pred 100 divákmi rozhodoval Kosec.

D.LEHOTA: Slivka – Motyčka, Bella, Štajer (75. Náther), Schrotter, Auxt, Kazár, Rafaj, Majerík, Krištek (67. Šuchančok), Kán (46. Šuhajda)

Č. BALOG: Úradník – R. Štulrajter, Kováčik, Kvietok, Pečovský (61. Turňa), P.Štulrajter, Kliment, Kostelný, Strelec (75. Tischliar), P.Štulrajter (71. Kupec), Belko

Braväcovo – Baláže 5:0 (2:0)

Na prvý pohľad jednoznačný výsledok sa nerodil tak ľahko. Hostia podali sympatický výkon no nedokázali premeniť šance zatiaľ čo domáci áno. K hladkému priebehu zápasu výrazne prispela aj rozhodcovská trojica.

Góly:30. 61 Srnka, 37. Kubica, 70. Ľupták, 76. Divok. ŽK: Ľupták, Kenický

Pred 180 divákmi rozhodoval Gajdoš.

BRAVÄCOVO: Medveď – Švančara (9. Divok (79. Turan)), Ambróz, Krajan, Radóc, Nemčok (58. Košík), Kubica, Srnka, Gašperan, Ľupták, Zelenčík

BALÁŽE: Rusko – Uličný (59. Chaban), Kenický, Slobodník, Čunderlík, Veselovský, Kopic, Strečok, M. Mesík, I. Mesík, Jablonský

Poniky – Osrblie 3:0 (1:0)

Domáci boli pripravený na bojovný futbal Osrblia. Svojou bojovnosťou a kvalitou hry si na ihrisku získali prevahu a Osrblie k ničomu nepustili. Domácich treba za predvedený výkon pochváliť.

Góly: 2. Piar, 66. Valent, 74. Zátroch

ŽK: Piar, Tŕnik

Pred 100 divákmi rozhodoval Majer.

PONIKY: Gregor – Madoš, Potkan, Vojtek, Zátroch, Valent, Kíšik (74. Makan), Kohút (83. Hrčka), Poliak, Piar (85. Hiadlovský), Maľa

OSRBLIE: Pavlovský – Hanzlovič, Baran, Nemček, Peťko (70. Vetrák), Fedor, Kupec, Tŕnik, Žilík, Čutka, Latinák

Heľpa – Podkonice 3:2 (2:1)

Domáci si uvedomovali dôležitosť stretnutia, zápas začali menším tlakom, no pribrzdil ich prísny pokutový kop, ktorý premenil brankár hostí. Tento moment domácich naštartoval a v 28. min. zrovnali skóre. Do polčasu sa ujala už len strela Belana. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, za čo boli v 55. min. odmenený v podobe gólu. Domáci potom vrhli všetko do útoku, v 70. min. im nebol uznaný gól po ofsajd. Posledná pätnásť minútovka však priniesla rozhodujúci gól opäť z kopačky Belana. Divákom sa tento rušný zápas musel páčiť.

Góly:28. Mak, 35.78. Belan - 14. Slobodník, 55. Francisty

ŽK: M. Riapoš, Chaban, Patráš

Pred 100 divákmi rozhodoval Kubančík.

HEĽPA: Bošeľa – Kvoriak, Mak (86. Venger), Babeľa, M. Riapoš, Takacs, R. Riapoš, Koštiaľ (90. Kukuľa), Belan, Batis, Skladaný

PODKONICE: Slobodník – Chaban, Patráš, Kukučka, T. Riečan, M. Riečan (46. Ľupták), Polóny, Francisty, Kováč, Minčev, Barla

14. D. Lehota 9 1 0 8 7 : 32 3

Program 10. kola: 9.10. o 14.30 Jasenie – Podkonice, Osrblie – Heľpa, Baláže – Poniky (Ne o 10.30), Tatran Č. Balog – Braväcovo, Harmanec – D. Lehota, Mýto – Lučatín (hrá sa 6. 11. 2011 o 13.30), S. Hory – Hronec.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.