To, že športová disciplína meno atletika je stále živá, svedčí už 51. ročník obľúbeného podujatia Horehronské hry v atletike žiakov a žiačok. Svoje sily si vo štvrtok zmerali deti z banskobystrických a breznianskych škôl, ako aj okolitých obcí. Pozvanie prijala aj delegácia a športovci z družobného maďarského mesta Šalgotarján. Podujatie tak malo aj medzinárodnú príchuť.
Medzi mladšími žiačkami v behu na 300 m dominovala A. Vlčková (ZŠ s MŠ Pionierska Brezno) a žiačka tej istej školy V. Švantnerová si odniesla prvenstvo v disciplíne beh na 600 m. Medzi mladšími žiakmi bol v behu na 1000 m najrýchlejší ďalší zástupca Brezna M. Tešlár (Gymnázium J. Chalúpku). Ako všestranný sa ukázal M. Vajči (Športové gymnázium BB), ktorý nenašiel premožiteľa v diaľke a výške mladších žiakov. Svoje zastúpenie mala aj chôdza, v ktorej získal medzi mladšími žiakmi prvenstvo M. Krestianko (ZŠ Narnia BB) a medzi žiačkami L. Kuklicová (ZŠ Moskovská BB). Zo starších žiakov bol v behu na 60 m najrýchlejší P. Valent (ZŠ Golianova BB) a v behu na 300 m D. Šulja (Športové gymnázium BB). Medzi staršími žiačkami sa v behu na 800 m najviac darilo I. Babinskej (SOŠ Kremnička BB) a vo výške reprezentantke Brezna P. Křenovej (ZŠ s MŠ Pionierska). V chôdzi na 1 km jasne dominovala Bacúšanka R. Piliarová štartujúca za ZŠ Golianova.
51. ROČNÍK HOREHRONSKÝCH HIER V ATLETIKE - VÝSLEDKY
60 m finále ml. žiaci: 1. M. Kajba (Lučenec) 8,09, 2. M. Vajči (ŠG BB) 8,19, 3. S. Taraba (ZŠ Moskovská BB) 8,32.
60 m finále ml. žiačky: 1 F. Ferencz (Šalgotarján) 8,76, 2. A. Vlčková (ZŠ s MŠ Pionierska Brezno) 8,92, 3. A. Juchová (Lučenec) 9,04.
300 m ml. žiaci: 1. R. Nagy (Šalgotarján) 44,22, 2. S. Taraba (ZŠ Moskovská BN) 44,43, 3. I. Hlaváč (ZŠ SSV Skuteckého, BB) 46,58.
300 m ml. žiačky: 1. A. Vlčková (ZŠ s MŠ Pionierska Brezno) 47,51, 2. A. Kollárová (ZŠ Ďumbierska BB) 50,69, 3. D. Mutišová (ZŠ s MŠ Pionierska Brezno) 51,05.
1000 m ml. žiaci: 1. M. Tešlár (Gymnázium J.Chalúpku Brezno) 3:16,19, 2. S. Safrány (Šalgotarján) 3:21,63, 3. P. Filanda (Lučenec) 3:24,05.
600 m ml. žiačky: 1. V. Švantnerová (ZŠ s MŠ Pionierska Brezno) 1:51,91, 2. R. Nagy (Šalgotarján) 1:52,40, 3. M. Veres (Šalgotarján) 1:55,14.
diaľka ml. žiaci: 1. M. Vajči (ŠG BB) 502, 2. M. Kajba (Lučenec) 481, 3. D. Benedek (Šalgotarján) 442.
diaľka ml. žiačky: 1. F. Ferencz (Šalgotarján) 450, 2. A. Juchová (Lučenec) 441, 3. D. Diškanová (ZŠ Okružná BB) 413.
výška ml. žiaci: 1. M. Vajči (ŠG BB) 150, 2. R. Koreň (ZŠ Spojová BB) 135, 3. B. Petroczy (Šalgotarján) 135.
výška ml. žiačky: 1. S. Diškanová (ZŠ Okružná BB) 140, 2. S. Rafanidesová (ZŠ Spojová BB) 130, 3. S. Zacharová (ZŠ s MŠ Pionierska Brezno) 130.
kriket ml. žiaci: 1. R. Nagy (Šalgotarján) 60,82, 2. D. Kojnok (Lučenec) 60,51, 3. M. Masarik (ZŠ Radvanská BB) 60,29.
kriket ml. žiačky: 1. N. Kégy (Šalgotarján) 56,51, 2. M. Roháčová (ZŠ Moskovská BB) 47,08, 3. M. Štefanovie (ZŠ Cambela Sl. Lupča) 46,87.
1 km chôdza ml. žiaci: 1. M. Krestianko (ZŠ Narnia BB) 5:13,92, 2. P. Nemčok (ZŠ Okružná BB) 5:16,74, 3. M. Machala (ZŠ Moskovská BB) 5:44,83.
1 km chôdza ml. žiačky: 1. L. Kuklicová (ZŠ Moskovská BB) 5:12,15, 2. B. Kuklicová (ZŠ Moskovská BB) 5:28,73, 3. S. Beláňová (ZŠ Moskovská BB) 5:37,70.
60 m finále st. žiaci: 1. P. Valent (ZŠ Golianova BB) 7,76, 2. D. Šulja (ŠG BB) 7,85, 3. R. Stremy (Lučenec) 7,87.
60 m finále st. žiačky: 1. B. Paprnáková (Lučenec) 8,34, 2. B. Tomková (ZŠ Pieninská BB) 8,68, 3. V. Malčeková (Zvolen) 8,81.
300 m st. žiaci: 1. D. Šulja (ŠG BB) 38,68, 2. D. Boháčik (ZŠ Golianova BB) 42,03, 3. K. Štímel (Krupina) 42,14.
300 m st. žiačky: 1. B. Paprnáková (Lučenec) 42,40, 2. V. Malčeková (Zvolen) 44,28, 3. I. Babinská (SOŠ Kremnička) 45,07,
800 m st. žiaci: 1. J. Sopko (Krupina) 2:22,46, 2. M. Orság Marek ZŠ s MŠ Hrochoť) 2:26,19, 3. S. Mazúch (ZŠ s MŠ Hrochoť) 2:26,36.
800 m st. žiačky: 1. I. Babinská (SOŠ Kremnička) 2:31,49, 2. B. Tomková (ZŠ Pieninská BB) 2:36,43, 3. M. Migatová (Lučenec) 2:37,62.
1500 m st. žiaci: 1. M. Bartík (Krupina) 5:03,79, 2. D. Boháčik (Golianova BB) 5:06,70, 3. A. Krbila (ZŠ Valaská) 5:11,42.
diaľka st. žiaci: 1. M. Becík (Gymnázium Sládkoviča BB) 526, 2. M. Chamko (ZŠ SSV Skuteckého BB) 515, 3. D. Gross (ZŠ s MŠ Pionierska Brezno) 504.
diaľka st. žiačky: 1. B. Výbohová (Krupina) 475, 2. K. Dendišová Klára (Krupina) 452, 3. D. Giertlová (ZŠ s MŠ Pionierska Brezno) 432.
výška st. žiaci: 1. L. Varga (ZŠ Ďumbierska BB) 155, 2. A. Adamov (ZŠ Golianova BB) 155, 2. M. Brieda (ZŠ Okružná BB) 155.
výška st. žiačky: 1. P. Křenová (ZŠ s MŠ Pionierska Brezno) 120, 2. A. Koubeková (ZŠ Spojová BB) 115, 2. K. Slančíková (ZŠ Moskovská BB) 115.
guľa st. žiaci: 1. K. Koncoš (ŠG BB) 13,63, 2. T. Drak (Krupina) 10,25, 3. O. Slepčan (ZŠ Pieninská BB) 10,19.
guľa st. žiačky: 1. K. Malíková (Lučenec) 8,93, 2. V. Machyniaková (ZŠ Valaská) 8,66, 3. V. Kralj (Krupina) 8,41.
1 km chôdza st. žiaci: 1. M. Úradník 4:21,49.
1 km chôdza st. žiačky: 1. R. Piliarová (ZŠ Golianova BB) 4:37,63, 2. L. Škantárová (ZŠ Golianova BB) 4:50,36, 3. N. Speváková (ZŠ Pieninská BB) 4:50,60.
FOTOGALÉRIA:
FOTO: HANA DANOVÁ