Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Pohorelá zatiaľ bez bodu

II. TRIEDA SKUPINA B: V 8. kole sa dvakrát z víťazstva tešili domáce tímy. Šumiac si poradil s Pohorelou a Valaská s Michalovou. Najtesnejším rozdielom vyhrala hosťujúca Polhora a Beňuš.

Šumiac – Pohorelá 3:0 (2:0)

Domáci si chceli napraviť chuť po dvoch posledných zápasoch, v ktorých nestrelili ani jeden gól. Výsledkom ich aktivity boli dva presné zásahy v prvom polčase. Potom sa však uspokojili s daným výsledkom a súper hrozil najmä z rýchlych brejkov. Kanonier v drese Šumiacu T. Magura pridal svoj druhý gól v zápase a tak domáci zaslúžene zvíťazili 3:0.

Góly: 4. a 55. T. Magura, 11. Bukovina.

ŽK: Duraj – M. Kalman, Pokoš.

Pred 80 divákmi rozhodoval Gemzický.

ŠUMIAC: Magura – Mi. Lunter, Duraj, Kaniarik, Fujka (75. Povolný), Ma. Lunter (46. Gordan), Krušinský, Bukovina, T. Magura, Ševčák, Černák (75. Dudáš)

POHORELÁ: Šajša – Novosad, J. Kalman, Ma. Kalman (46. Malecký), Syč, Lukáč, Pokoš, Tešlár, Laurenčík, Harvan.

Bacúch – P. Polhora 1:2 (1:2)

Všetko v podstatné sa v súboji siedmeho tímu s druhým odohralo v prvom polčase. Do dvojgólového vedenia išli hostia, no domácim sa v závere polčasu poradilo znížiť na rozdiel gólu, keď sa presadil Nikel. V druhom polčase mali Bacúčania hernú prevahu, ale ich tlak vyrovnávajúcim gólom neskončil. Tri body tak putujú do Polhory.

Góly: 39. Nikel – 4. Mi. Harvan, 24. L. Goceliak. ŽK: 33. Nikel – 33. Mi. Ružička.

Pred 100 divákmi rozhodoval Smoleň.

BACÚCH: Molčan – Nikel, Medveď, Horanský (90. Jánošík), Škantár, Jankov (46. Ďuraj), Pôbiš, Švantner, Kršačok, Pobožný, Libič.

P. POLHORA: Muranský – Boháčik, Ma. Ružička, T. Goceliak, Šipoš (46. Donoval), Vraniak (57. Smugala), MI. Harvan (90. Horňák), Mi. Ružička, Cholvádt, L. Goceliak.

Valaská – Michalová 2:1 (2:0)

Prvý polčas bol v réžii domácich, ktorí išli po góloch Černáka a Meškana do dvojgólového vedenia. Hostia z Michalovej v 75. min nepremenili pokutový kop, ale v nadstavenom čase sa im podarilo skorigovať výsledok na konečných 2:1.

Góly: 37. Čerňák, 40. Meškan – 90. M. Kupec. ŽK: Mrva – 0.

Pred 150 divákmi rozhodoval Godál.

VALASKÁ: Pančík – Potančok, Černák, Demian, Štrba, Betka (76. J. Kupec), Pacera (35. Kaniak), Meškan, Pribula, Grexa, Ma. Kupec (82. Mrva)

MICHALOVÁ: Daxner – Vraniak, Krupa ml., Suja, Trnavský, Neupauer, Krupa st. (78. Peniak), L. Goceliak, Ábel (66. Mesiarkin), Kupec, Boško (46. Mi. Kupec).

Polomka –Beňuš 1:2 (1:1)

Do zápasu vzhľadom na tabuľkové postavenie vstupovali ako favorit hostia, ale prvý polčas im boli domáci viac ako vyrovnaným súperom. V druhom polčase rozhodli o víťazovi zápasu hráči Beňuša.

8. Pohorelá 8 0 0 8 4 : 28 0

Program 9. kola: 16. 10. o 14.00 Polomka – Valaská, Beňuš – Bacúch, P. Polhora – Šumiac, Pohorelá – Michalová.