Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Dukla prišla pod Zoborom o tri body v závere zápasu

V predohrávke 12. kola Corgoň ligy futbalisti Dukly Banská Bystrica remizovali s Nitrou 2:2, keď dvakrát v zápase viedli. O tri body prišli v 86. minúte po góle Gajdoša.

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:2)
V prvej dvadsaťminútovke zaujala iba strela z uhla domáceho Matúša Mikuša. V 21. min hosťujúci Pančík poslal do pokutového územia Nitry Uškoviča a po jeho presnej prihrávke skóroval do prázdnej bránky Jakubko, čo bol už jeho šiesty gól v tejto sezóne. O minútu sa zopakovala situácia ako podľa kopiráka na opačnej strane, keď N'Tuli vysunul dopredu Mikuša, ten poslal loptu pred bránku a Rák prehodil Belica - 1:1. Už v 25. min však hostia z Banskej Bystrice opäť viedli. Marek Bažík si prebral loptu 30 metrov od bránky, prudko vystrelil a gólman Nitry Chudý neudržal loptu v rukách - 1:2. Do konca prvej časti hry ešte skúšali vyrovnať domáci Mikuš a Rák, ale obaja prestrelili.
V úvode druhého polčasu vystrelil z hranice pokutového územia Banskobystričan Jakubko, ale poslal loptu nad bránku. Onedlho našiel domáci Hodúr pred bránkou Ráka a po jeho hlavičke Belic s námahou vytlačil loptu z priestoru bránky. Potom sa prezentovali prudkými strelami Rák a Držík a z tímu hostí Jakubko. V 75. min prišiel na trávnik v domácom drese bývalý hráč Banskej Bystrice Vratislav Gajdoš a hneď sa prezentoval dvoma nepríjemnými strelami. V 86. min už bol presnejší, keď Hodúr poslal loptu na pravú stranu Rákovi a po jeho centri vyrovnal Gajdoš na 2:2. Bol to jeho premiérový gól v drese Nitry a jedenásty v najvyššej súťaži. Gajdoš sa následne stal aj smutným hrdinom, v nadstavenom čase totiž musel po červenej karte predčasne odísť z ihriska.

Góly: 21. Rák, 86. V. Gajdoš - 21. Jakubko, 25. M. Bažík.
Rozhodoval Horváth, ŽK: V. Gajdoš - Pančík, ČK: 90.+ V. Gajdoš (Nitra) po druhej žltej karte, 690 divákov.
FC: M. Chudý - Kaspřák, Šimončič, M. Kolmokov, Harbuľák - N'Tuli, I. Hodúr, Držík (75. V. Gajdoš), R. Sloboda (60. Ľ. Kolár) - Matúš Mikuš (60. Šimonek), Rák.
DUKLA: Belic - B. Ľupták (66. T. Hučko), Poljovka, Gyömbér, Savič - Rejdovian (61. Považanec), Marek Hlinka, M. Bažík, M. Pančík ml. (88. J. Prekop) - Jakubko, Uškovič.

HLASY TRÉNEROV
Cyril Stachura, tréner Nitry: "Do zápasu sme nevstúpili príliš dobre, súper bol pohyblivý, mal prevahu v strede poľa, navyše sme inkasovali lacné góly. V druhom polčase sme to striedaním oživili, ale nestačí hrať len posledných 15 minút. Napriek tomu, že súper bol lepší, aj my sme si vypracovali dosť šancí a myslím si, že remíza je spravodlivá."

Štefan Zaťko, tréner Dukly: "Podali sme lepší výkon ako v Ružomberku. Zápas sa lámal v druhom polčase, kde sme nedokázali z brejkov streliť tretí gól a v závere sme sa báli o výsledok."

Roman Sloboda z FC Nitra (vľavo) a Jozef Rejdovian z FK Dukla Banská Bystrica.

Strelec prvého nitrianskeho gólu Ivan Hodúr (v strede) a Banskobystričania Marek Hlinka (vľavo) a Jozef Rejdovian (vpravo).