Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Čakanie na víťazstvo pokračuje, Grznár sa teší na Nitru

Ani v piatom kole extraligy basketbalistov neokúsili hráči ŠKP Banská Bystrica chuť víťazstva a na domácej palubovke podľahli Svitu 79:85.

ŠKP B. Bystrica – BK Iskra Svit 79:85 (21:24, 14:14, 25:25 , 19:22)

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorí v 3. min. vyhrávali 10:3. Sedembodový náskok sa podarilo Svitu stiahnuť do konca úvodnej štvrtiny, ktorú nakoniec vyhrali 21:24 najmä vďaka presnej ruke Berkisa a Robersona. Druhá desaťminútovka bola nadmiernu vyrovnaná, no mierne navrch mali domáci, ktorí išli v 15. min. do vedenia 34:30 po Grznárovom presnom zásahu. No potom prišla osembodový šnúra hostí, ktorí do polčasu naklonili mierne misku váh na svoju stranu (35:38). Zlom nastal v tretej štvrtine, kedy Svit bodovo odskočil až na rozdiel desiatich bodov. Zabrali však domáce opory Hovaňák s Grznárom a stav 60:63 dával tušiť, že záverečná desaťminútovka bude napínavá. Hostia však o víťazstvo v závere zápasu prísť nechceli a v 38. min. zvyšoval na 60:65 Polakovič. Dvojbodové zásahy Grznára a Körnera však už na zvrat nestačili a tak Banskobystričania podľahli Svitu na domácej palubovke 79:85.

Rozhodovali: Karniš, Hrabuvčin a Kovalčík, TH: 33/22 - 29/25, fauly: 23 - 26, trojky: 5 - 6, 500 divákov.

ŠKP: Grznár 25, Dorazil 21, Körner 20, Hovaňák 6, Gilchrist 4 (Piták 3, Marchyn 0, Famous 0)

BK ISKRA (najviac bodov): Roberson 20, Čosič 17, Berkis a Polakovič po 14.

Ostatné výsledky 5. kola: Spiš. N. Ves – Handlová 98:80, Levice – Žilina 84:70, Komárno – Nitra 98:84, Prievidza mala voľno.

9. B. Bystrica 4 0 4 281:349 4

Program 6. kola: 19.10. (streda) o 18.00 hod. Prievidza – B. Bystrica, Žilina – Svit, Handlová – Komárno, Levice – Spiš. N. Ves, Nitra má voľno.

Program 7. kola: 22.10. (sobota) o 18.00 B. Bystrica – Nitra, Svit – Prievidza, Komárno – Levice, Spiš. N. Ves – Žilina, Handlová má voľno.

Grznár sa na duel s Nitrou sa teší

Po zápase so Svitom sme položili tri otázky Richardovi Grznárovi, ktorý bol s 25 bodmi najlepším strelcom ŠKP v nedeľňajšom zápase.

To, že tím po piatich kolách neokúsil chuť víťazstva, musí byť frustrujúce. V čom vidíte príčiny?

- Prvý domáci zápas s Komárnom sme prehrali o bod, dnes so Svitom to bolo tiež vyrovnané. Do kádra pribudli traja noví hráči, ktorí sa však podľa môjho názoru ešte nestihli zapracovať. Musíme sa lepšie zohrať a skĺbiť, to je jediná cesta, ako začať víťaziť.

Čo podľa vás rozhodlo v zápase so Svitom?

- Chýba nám väčšia rotácia hráčov na ihrisku. V dnešnom zápase sme bodovali len traja či štyria hráči, čo je málo. Ak sme sa aj dostali do vedenia, prišla bodová šnúra Svitu, ktorú sme už nedokázali stiahnuť. V domácich zápasoch musíme hrať agresívnejšie v obrane.

Takže, kedy sa dočkáme premiérového triumfu ŠKP v tejto sezóne?

- Pevne verím, že už túto stredu v Prievidzi. V nedeľu privítame doma Nitru, na ktorú sa teším. Prehrala teraz v Leviciach a Komárne, takže je to poraziteľný súper. Samozrejme, jej kvality sú nepopierateľné, veď hrajú Eurochallenge. My sme však v minulej sezóne s nimi doma vždy vyhrali, takže verím, že na to nadviažeme.