Hrochoť víťazne v Slovenskej Ľupči, Selce dostali výprask

V. LIGA SKUPINA C: V 11. kole uhrala výborný výsledok Hrochoť, ktorá vezie z Ľupče 3 body, ako aj Priechod z Lutily a Žarnovica zo Seliec. V perfektných výsledkoch pokračuje aj nováčik Medzibrod, ktorý je už šiesty.

Medzibrod – Repište 4:0 (0:0)

Pred počestnou diváckou kulisou za pekného počasia sa hral kvalitný zápas so šťastným koncom pred domácich. Tí nenechali nič na náhodu a od začiatku svojho súpera pritlačili na jeho polovicu a prakticky celý polčas sa hral na jednu bránu. Územná prevaha domácich sa však do skóre nepreniesla a tak odchádzali mužstvá do šatní za bezgólového stavu. Obrat nastal v 54. min., poslal domácich do vedenia z protiútoku Samuelčík. Keď o päť minút zvýšil vedenie kanonier domácich Miroslav Haviar už na 2:0, nikto z divákov nepochyboval o víťazstve Medzibrodu. V závere sa ešte strelecky presadili Gregor a Zeman a zápas sa tak už len dohrával za potlesku domáceho publika.

Góly: Samuelčík, Mi. Haviar, Gregor, V. Zeman

ŽK: 0 – Kordík.

Pred 250 divákmi rozhodoval Dado.

MEDZIBROD: Kajda (80. Tonhajzer) – Ma. Sokol, M. Gregor, P. Sokol, Rajčok, Pe. Haviar, J. Huťka, I. Pipich, J. Samuelčík, Mi. Haviar (68. Mi. Huťka), D. Vaník (63. V. Zeman).

Sl. Ľupča – Hrochoť 1:3 (0:2)

Na zápas do Slovenskej Ľupče pricestoval vyspelý súper ŠK Hrochoť, ktorý po dobrej kombinačnej hre vyhrával po prvom polčase 0:2. Domáce mužstvo po polčasovom preskupení zostavy začalo hrať viac ofenzívne, z čoho vyťažilo kontaktný gól na 1:2. V záverečnej polhodine sa pokúšali o vyrovnanie avšak z brejkovej situácie uzavrel gólový účet útočník hostí Róbert Sláva.

Góly: 56. Majer – 27. Sláva, 43. Dorotovič, 90. Sláva

Bez kariet.

Pred 200 divákmi rozhodoval Majerčík.

ĽUPČA: Žlkovan – Holécy (78. Mačkovič), Urbančok, Majer, Hurík, Giertl V., Baran, Sandány (46. Hlaváč), Lakomčík, Štulajter, Beňák

Krupina – Šalková 0:1 (0:1)

Hosťujúcej Šalkovej sa u už v 7. minúte podarilo vsietiť gól a až do konca polčasu si umnou hrou vedenie udržala. V druhom polčase však domáca Krupina výrazne pridala, ale svoje veľké šance i vrátane pokutového kopu vďaka vynikajúco chytajúcemu brankárovi Šalkovej Bellovi nepremenila a tak si hostia vezú z Krupiny cenné 3 body.

Gól: 7. Tuček T.

ŽK: Dobrík Pa., Štubniak

Pred 200 divákmi rozhodoval Uhorskai.

ŠALKOVÁ: Bella – Bursa, Dobrík Pa., Tuček T., Selecký, Tuček M., Bútora (Macko), Ratica, Ľuptovčiak, Dobrík Pe. (Kútik), Repčin (Štubniak)

Pliešovce – Sásová 1:0 (1:0)

Hosťujúca Sásová vstúpila do zápasu aktívne a odhodlane a v priebehu prvého dejstva nastrelila dvakrát žrď domácej brány. Avšak potvrdilo sa staré futbalové „Nedáš – dostaneš“ a domáce Pliešovce náhodným gólom strelili jediný – rozhodujúci gól zápasu. V polčasovej prestávke bol na pokyn asistenta rozhodcu vylúčený hosťujúci stopér Tomáš Ondrejka, ale Sásovú táto udalosť v druhom polčase nakopla, vytvorila si viacero šancí, ktoré však nepremenila a zápas sa tak skončil najtesnejším, pre domácich veľmi cenným víťazstvom 1:0. Veľmi slabý výkon podala rozhodcovská trojica.

ŽK: Ondrejka

ČK: 45. Ondrejka

Pred 100 divákmi rozhodoval Kosturský.

SÁSOVÁ: Čavoj – Dočkal, Ondrejka, Kurčík, Tkáč, Turčan, Kováč, Šeliga, Homola, Dubovický, Vidiečan

Selce –Žarnovica 0:4

SELCE: Ľalík - Kmeť, Pokoš, Adam, Tury- Šikula, Kupec, Martinec, Kubina- Haško, Rakyta

Lutila – Priechod 1:4 (0:1)

Od úvodu zápasu začala domáca Lutila v tradičnom defenzívnom bloku, z ktorým sa najskôr hostia, v zostave bez Mira Chabana a Richarda Slobodníka, nevedeli vysporiadať. V priebehu prvého polčasu domáci Chromeka vôbec neohrozili a za hostí strieľal okrem nepresného pokusu Šulaja ešte do brankára aktívny Ivanič. V závere polčasu práve po faule na Ivaniča pálil z priameho kopu stopér Mala, brankár loptu vyrazil len pred dobre stojaceho Herica, ktorý prudkou strelou otvoril skóre. V nadstavenom čase ešte hlavou nad mieril po rohovom kope Molnár. Do druhého dejstva však vsúpila Lutila aktívnejšie i smerom dopredu, no nedala si pozor na šikovného Šulaja, ktorý ideálne naservíroval loptu pre Zvala a ten zvýšil na 0:2. Vzápätí na to však domáci znížili krásnou strelou z priameho kopu. V 70. minúte podržal hostí brankár Chromek, keď zneškodnil čistú šancu domácich. O tri minúty neskôr už však bol stav opäť o dva góly, keď ideálnu prihrávku zužitkoval na strelenie premiérového gólu v drese Priechodu Richard Ševčík. Lutila po inkasovaní tohto gólu pôsobila odovzdaným dojmom a definitívny klinec pribil v 89. minúte skúseným zakončením Marek Barla – 1:4.

Góly: 55. Kanina – 41. Heric, 53. Zvalo, 73. Ševčík, 89. Barla

Pred 150 divákmi rozhodoval Maga.

PRIECHOD: Chromek – Dovčiak, Mala, Jendrišák, Molnár – Heric (60. Chaban Pe.), Vajda (78. Kmeť), Ševčík, Šulaj – Ivanič, Zvalo (82. Barla)

Vo výborných výkonoch pokračuje brankár Priechodu Marek Chromek.

Ostatné výsledky 11. kola: Hodruša – Detva 0:3.

14. Lutila 11 0 3 8 10:35 3

(pozn. Slovenskej Ľupči boli odrátané 3 body za inzultáciu rozhodcu v Detve)

Program 12. kola: 23.10. o 14.00 Priechod – Hodruša, Repište – Lutila, Hrochoť – Medzibrod, Sásová – Selce, Krupina – Pliešovce, Žarnovica – Sl. Ľupča (So 14.00), Šalková – Detva (So 17.00).