Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

ŠKP zdolalo favorita z Nitry

Premiérové víťazstvo basketbalistov ŠKP sa zrodilo v sobotu, keď v 7. kole extraligy zdolali na domácej palubovke favorizovanú Nitru.

ŠKP Banská Bystrica - BK Bemaco SPU Nitra 96:87 (18:23, 21:23, 23:15, 34:26)

Už úvodné minúty dávali tušiť, kto bude v zápase favoritom. Proti Banskobystričanom stál tím nabitý legionármi, ktorých rady doplnil len pred pár dňami Litovčan Darius Šilinskis. Ten sa dostal na palubovku už v 3. min. a po osembodovej šnúre Nitry viedol jeho tím 8:16. Banskobystričania však dokázali kontrovať, keď prvou trojkou v zápase znižoval na 13:18 Grznár. V nasledujúcich minútach však domácich sklamala koncovka a Nitra šla zásluhou Clementeho do 11-bodového vedenia – 18:29. V závere polčasu sa ujala trojka novej posily ŠKP Američana Kittsa a tak sa šlo do šatní za stavu 39:46. V druhom polčase úradoval domáci Marchyn, ktorému vychádzali najmä pokusy spoza oblúka. V 29. min. šli zverenci trénera Josipa Pulju prvýkrát v zápase do vedenia, keď sa presadil Dorazil – 60:59. Banskobystričania ožili a od tohto momentu na palubovke dominovali. Keď v 36. min. zvyšoval trojkou na rozdiel 10 bodov Grznár, všetkým v hale bolo jasné, že premiérové víťazstvo Banskej Bystrice je blízko. Zaváhanie Nitry neodvrátili ani presné zásahy Vadena či Clementeho v samom závere zápasu a tak ŠKP zdolalo favorizovanú Nitru 96:87.

Rozhodovali: Brziak, Ženiš a Mlynarčík, TH: 31/22 - 22/15, fauly: 19 - 25, trojky: 10 - 6, 5 OCH: 39. Grznár - 40. Vido, 500 divákov.

ŠKP: Hovaňák 18, Dorazil 17, Kitts 14 (2), Grznár 10 (2), Körner 2 (Marchyn 29 (5), Koczkas 6 (1)).

BK (najviac bodov): Vaden 34 (4), Clemente 20, Vido 11.

Josip Pulja, tréner B. Bystrice: „Z premiérového víťazstva mám samozrejme veľkú radosť. Odohrali sme podobný zápas ako proti Komárnu či Svitu s tým rozdielom, že dnes sme mali v závere viac šťastia a zvíťazili sme. Máme pred sebou stále veľa práce.“

Ostatné výsledky 7. kola: Komárno - Levice 90:75, Svit – Prievidza 78:89, Spiš. N. Ves –Žilina 77:72, Handlová mala voľno.

9. B. Bystrica 6 1 5 451:547 7

Program 8. kola: 26. 10. (streda) o 18.00 Handlová - B. Bystrica , Žilina – Prievidza, Nitra – Svit, Spiš. N. Ves – Komárno, Levice majú voľno.

Vladimír Hovaňák z ŠKP Banská Bystrica stíha Roberta Vadena z BK Bemaco SPU Nitra. FOTO: SITA

Zápas 7. kole extraligy basketbalistov priniesol pod Urpínom viaceré zaujímavé podkošové súboje. FOTO: SITA

Nová posila ŠKP Američan Marcus Kitts skóruje. FOTO: SITA

V drese Nitry už nastúpil Litovčan Darius Šilinskis (11), ktorý len v piatok priletel z Kaunasu. Spolu tak nastúpili v tíme BK Bemaco štyria legionári, no na víťazstvo to nestačilo. FOTO: HANA DANOVÁ