Nedeľa, 5. júl, 2020 | Meniny má Cyril, MetodKrížovkyKrížovky

Šalková po hektickom závere porazila Detvu

V. LIGA SKUPINA C: V predposlednom jesennom kole sa našim mužstvám príliš nedarilo. Až na domáce výhry Sásovej ale predovšetkým Šalkovej, hráči domácich fanúšikov nepotešili. Priechod len remizoval s Hodrušou, Hrochoť s Medzibrodom a Selce opäť prehrali.

Šalková - Detva 2:1 (1:1)

Očakávaný posledný zápas „áčka“ na domácej pôde. Súper z hornej časti ligovej tabuľky nastúpil vo veľkom štýle s ambíciami na zisk troch bodov. Šalkovský hráči im však začali robiť poriadny škrt cez futbalový rozpočet. Pekný sólový únik Tučeka M. bol korunovaný ešte krajšou strelou a skóre bolo naklonené na stranu domácich futbalistov. Detva sa od tohto momentu premenila na nervózny nekompaktne a hlavne nedisciplinovane pôsobiaci dvadsaťdvanožný kopací stroj. Hlavný rozhodca mal plné ruky práce s eliminovaním írečitej detvianskej nátury. Hoci hostia do polčasu stihli vyrovnať, najúčinnejšou odpoveďou bol premenený pokutový kop Ľuptovčiaka v závere stretnutia, ktorý zabezpečil tak potrebné tri body.

Góly: 14. Tuček M., 44. Lapin, 90. Ľuptovčiak(11m).

ŽK: Tuček M., Ratica, Purdek, Balko.

Pred 220 divákmi rozhodoval Budač Peter ml.

ŠALKOVÁ: Bella (46.Janek), Ľuptovčiak, Dobrík Pe., Dobrík Pa, Tuček M., Selecký, Ratica, Štubniak, Tuček T. (38. Bursa), Šimčík, Roško (86. Macko).

Sásová – Selce 2:0 (2:0)

V tradičnom derby zápase začali produkovať dobrý futbal mužstvá na oboch stranách. V prvom polčase bola domáca Sásová výrazne efektívnejšia a svoje šance na rozdiel od hostí zužitkovala. V 23. min. otvoril skóre dobre hrajúci Marcel Turčan a v 41. min. gólom z pokutového kopu ukľudnil fanúšikov najlepší strelec V. ligy, 11-gólový Andrej Dubovický – 2:0. Do druhého dejstva však Selce vstúpili aktívne, svoje šance ale nepremenili a tak sa stretnutie skončilo víťazstvom domácich, za ktorých výkonom zaujal brankár Čavoj.

Góly: 23. Turčan, 41. Dubovický (11m)

ŽK: Marko – Matonok P. l Pred 240 divákmi rozhodoval Hromádka.

SÁSOVÁ: Čavoj – Marko, Dočkal, Turčan, Šeliga (67. Homola), Vidiečan (87. Ďuriš), Kováč, Dubovický, Tkáč, Kurčík, Dlhoš (25. Trnka)

SELCE: Voskár – Matonok P., Kmeť, Martinec, Pokoš (66. Šikula), Kubina, Mesík (80. Číž), Mořingl (39. Matonok M.), Kupec, Túry, Miškuf

Žarnovica – Sl. Ľupča 3:1 (1:0)

V herne vyrovnanom zápase rozhodli efektívnejší a hlavne futbalovejší domáci svojimi gólmi v druhom polčase, Ľupču môžu mrzieť nepremenené šance z prvého dejstva. l Gól: 55. Štulajter

ŽK: Hurík, Beňák R., Hermánek, Baran

Pred 100 divákmi rozhodoval Valentýni.

ĽUPČA: Žlkovan – Holécy, Majer, Hurík, Beňák J. (Lakomčík), Giertl V., Baran, Hermánek, Beňák R., Svintek (Bušík), Štulajter

Hrochoť – Medzibrod 0:0

Pred peknou diváckou kulisou sa hralo atraktívne stretnutie, od úvodu zápasu sa Hrochoť musela vysporiadať s tvrdou hrou hostí a tesným bránením útočníkov domácich. Medzibrod však potvrdil dobrú formu z posledných zápasov a vo veľmi emotívnom stretnutí vydoloval cenný bod. Najväčšiu šancu zápasu mal v 30. min. domáci Sláva, ale samostatný únik na bránu zakončil len vedľa a tak sa obe mužstvá rozišli po spravodlivej remíze.

ŽK: Baitar, Selecký S., Sláva, Martinec, Maľa, Poničan – Samuelčík, Gregor, Haviar R. l Pred 250 divákmi rozhodoval Holas.

HROCHOŤ: Sekula – Poliak (67. Maľa), Martinec (64. Priadka), Baitar, Kouřil, Dorotovič, Selecký M., Selecký S., Škamla, Poničan, Sláva

MEDZIBROD: Kajda – Gregor, Sokol M., Rajčok, Sokol P. (23. Zeman), Haviar Pe., Samuelčík, Vaník (Haviar Pa.), Pipich, Haviar R. (70. Huťka), Haviar M.

Priechod – Hodruša 3:3 (3:0)

Nepochopiteľný skrat domácich v druhom polčase. Tak by sa dal stručne charakterizovať zdanlivo jednoznačný, napokon však remízový zápas. Od úvodu sa diváci nenudili, keď za domácich spálili šance Chaban, Molnár, Ivanič a Zvalo. Na opačnej strane hrozili aj hostia, no v prvej dvadsaťminútovke boli postavami zápasu brankári Chromek a Bocian. V 22. min. domáci otvorili skóre, po peknej akcii a prihrávke Vajdu skóroval Ivanič. Po polhodine hry to bolo už 2:0, keď Dovčiak centrom našiel zakončujúceho Ševčíka – 2:0. Nuž a keď v 41. min. brankár hostí Bocian zluftoval malú domov a Priechod viedol po polčase 3:0, len málokto pochyboval výhre, no mýlil sa. Ihneď na začiatku druhého dejstva nastala hluchá fáza domácich, ktorú Hodruša využila a behom 53. min. znížila na 3:2. V 77. min. ale prišiel šok, keď hosťujúci Káčer z dobrých 25 metrov napriahol a presne trafil horný roh Chromekovej brány – 3:3. V 93. minúte perfektne zneškodnil brankár volej Mira Chabana a dorážku Mareka Barlu.

Góly: 22. Ivanič, 30. Ševčík, 41. (vlastný) – 53. Kapusta, 53. Listofer, 77. Káčer L.

ŽK: Vajda – Kramár

Pred 150 divákmi rozhodoval Danko.

PRIECHOD: Chromek – Dovčiak, Mala, Jendrišák, Molnár – Ševčík, Vajda, Šulaj – Chaban M., Ivanič, (83. Barla) Zvalo(66. Heric)

14. Lutila 12 0 3 9 11:38 3

(pozn. Slovenskej Ľupči boli odrátané 3 body za inzultáciu rozhodcu v Detve)

Program 13. kola: 29.10. o 14.00 (So) Sl. Ľupča – Sásová, 30.10. o 14.00 Pliešovce – Šalková, Selce – Krupina, Medzibrod – Žarnovica, Lutila – Hrochoť, Hodruša – Repište, Detva – Priechod.

10. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme 8 906

Stredoslovenské múzeum zrekonštruuje fasádu Thurzovho domu za takmer 400-tisíc eur

Dom na Námestí SNP je jednou z najstarších zachovaných svetských stavieb v Banskej Bystrici, nachádza sa v ňom vzácna Zelená miestnosť.

Thurzov dom - jedna z najstarších svetských pamiatok v meste.

Festival VIVAT VOX ORGANI 2020 sa začne 25. júla (+PROGRAM)

Tohtoročný festival rozozvučí vzácne organy v kostoloch v Španej Doline a Evanjelickom kostole na Lazovnej ulici v Banskej Bystrici.