Vo Valaskej gólové hody

II. TRIEDA SKUPINA B: V 10. kole deklasovala Valaská Pohorelú 7:0. Darilo sa aj domácemu Bacúchu a Šumiacu.

Bacúch – Polomka 3:0 (3:0)

Domáci zlomili súpera už v prvom polčase, keď ich kolektívny výkon vyústil do strelenia troch gólov. V druhom polčase sa hra vyrovnala a Bacúšania môžu ďakovať svojmu brankárovi Milanovi Molčanovi za to, že v zápase neinkasovali ani gól a získali cenné tri body.

Góly: 8. Kršačok, 16. Libič, 30. Ďuraj

ŽK: Mi. Medveď – T. Pokoš.

Pred 50 divákmi rozhodoval Spišiak.

BACÚCH: M. Molčan – Nikel, Mi. Medveď, Smola (54. Jánošík), Škantár, Ďuraj, Kršačok, Pobožný (85. I. Molčan), Libič, Košičiar, Fodor.

POLOMKA: Michalec – Berky, Figeľ, Hrabovský (46. Ďurčík), Plieštik, T. Pokoš, Potkány, Dupák (46. Bedík), Kohút (46. Maruškin), M. Pokoš, Fusek.

Šumiac- Beňuš 5:1 (1:0)

Zápas sa začal vo svižnom tempe a prvých 10 minút mali prevahu hostia. Domáci však hru vyrovnali a v 29. min vsietili vedúci gól, čím sa dostali „na koňa“. Úvod druhého polčasu však domácim nevyšiel a dovolili Beňušu vyrovnať v 47. minúte. Šumiac sa však nevzdával a chcel víťazstvom potvrdiť tretie miesto v tabuľke. To sa im aj podarilo.

Góly: 29. Ma. Lunter, 60., 66. a 78. T. Magura, 72. Gordan – 47. Šajgalík

ŽK: Duraj - 0

Pred 40 divákmi rozhodoval Pančík.

ŠUMIAC: Chamko – Fujka (80. Povolný), Duraj, Ševčák, Mi. Lunter, Ma. Lunter, Kaniarik, Krušinský, Bukovina (68. Černák), T. Magura, Gordan (Dudáš).

BEŇUŠ: Pôbiš – Faško, Glejtek, Kňazík, Brenkus, Zábrodský, Macuľa, Šajgalík (58. Libič), Šperka, Zajak, Matuľa.

Valaská – Pohorelá 7:0 (2:0)

Od úvodnej minúty mali osud zápasu pevne v rukách domáci, ktorí okrem piatich gólov Pribulu a dvoch Kúdelku nastrelili ešte štyrikrát do žrde. Valaská tak aj naďalej kraľuje v súťaži.

Góly: Pribula 5, Kúdelka 2.

ŽK: Grexa – Tešlár, Slíž, Polák.

Pred 150 divákmi rozhodoval Žabka.

VALASKÁ: Pančík (78. Strmeň) – Potančok, Húsenica, Demian, Vetrák (81. Kúdelka), Betka (61. Mrva), Pacera, Meškan, Pribula, Grexa, Černák.

POHORELÁ: Šajša – Novosad, Malecký, Polák, Pokoš, Slíž, Baloha, Tešlár, Kalman, Kamzík, Kováč.

Michalová – P. Polhora 2:2 (0:1)

Vo vyrovnanom zápase videli diváci štyri góly, niekoľko kariet a jeden premenený pokutový kop. Do vedenia išli dvakrát hostia, ale domácim sa nakoniec podarilo vybojovať cenný bod.

Góly: M. Krupa ml. (11m), Ábel – Donoval, Kriška. ŽK: Krupa, Ábel – Ma. Ružička, Cholvádt. ČK: Uriáš, Cholvádt (po druhej ŽK)

Pred 80 divákmi rozhodoval Godál.

MICHALOVÁ: Mesiarkin – Vraniak, M. Krupa ml., Popper, Neupauer, M. Krupa st. (Peniak), Trnavský, L. Suja, Kupec (Trojan), Ábel

P. POLHORA: Uriáš – Boháčik, Hradovský (46. Muška), Ma. Ružička, T. Goceliak, Mi. Ružička, Donoval, Cholvádt, Kriška, L. Goceliak (46. Smugala), Vraniak (46. Harvan).

8. Pohorelá 10 1 0 9 6 : 35 3

Program 11. kola: 30. 10. o 14.00: Bacúch – Valaská (So, ihr. Polomka), Polomka – Šumiac, Beňuš – Michalová, P. Polhora – Pohorelá (So).