Streda, 8. júl, 2020 | Meniny má IvanKrížovkyKrížovky

Barani sa trápia naďalej, v Martine prehrali

V 17. kole hokejovej Tipsport extraligy prehrali Banskobystričania na ľade Martina 5:2.

MHC Mountfield Martin - HC'05 Banská Bystrica 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Prvá tretina sa niesla v znamení rýchlych akcií, útoky sa striedali z jednej strany na druhú. V 4. min hrali domáci presilovku, v ktorej však paradoxne hrali prím oslabení hostia. V 18. min nebezpečne vystrelil Tománek, domáci gólman ale mužstvo podržal. Pre zmenu v 11. min sa po strele Važana vyznamenal Kostúr.

V druhej tretine martinskí mladíci zaskočili bojovnosťou a rýchlosťou Bystričanov. V 25. min martinskú šancu vyrazil Kostúr telom. O dve minúty sa situácia obrátila a Šimko dvakrát zachraňoval po strelách Bystričanov. V 29. min hrali domáci presilovku, ktorá trvala iba 10 sekúnd, keď napriahol Kozák a nechytateľne vymietol ľavý roh Kostúrovej brány - 1:0. V nasledujúcej dramatickej časti, keď domáci hrali presilovku o dvoch hráčov, ukázal veľa zo svojho brankárskeho umenia opäť Kostúr. Bystričania následne inkasovali po strele Murčeka - 2:0. V 35. min unikol Macejka, nezištne prihral Ižvoltovi, ktorý zvyšoval už na 3:0.

V tretej tretine sa hral vynikajúci hokej. Neprešla ani minúta hry a Kristoffersson mal hokejku na správnom mieste a prihrávku Češíka nasmeroval za chrbát Šimka. Keď už Tománek po vylúčení nakorčuľoval na laď, Šišovský v 49. min zasunul puk do svätyne gólmana Kostúra. V 55. min Martin zohral vynikajúcu šachovú partiu, na konci ktorej bol Kriška, ktorý zvýšil na 5:1. Keď do konca stretnutia chýbali už iba 2 sekundy, Haverinen po prihrávke Sýkoru znížil na 2:5.

Góly: 29. L. Kozák (Brcko), 34. Murček (Macejka), 35. Miroslav Ižvolt (Macejka), 49. Šišovský (Škoda), 55. Kriška (Vartovník, Obuch) - 41. Kristoffersson (Češík, Kútny), 60. Haverinen (Sýkora, Kristoffersson)

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - J. Tvrdoň, M. Orolin, 1334 divákov.

MHC: M. Šimko - Zukal, Martin Výborný, L. Kozák, Brčko, Perniš, Obuch, M. Danko, Tupý - J. Markovič, Galamboš, Važan - Škoda, Murček, Šišovský - Kriška, Vartovník, Škumát - Macejka, Miroslav Ižvolt, Sobota

HC 05: Kostúr - Kolba, Haverinen, Bambúch, Cunik, Cebák, Huba, Paľov, Kubka - Kútny, Jokila, Tománek - J. Sýkora, Češík, Kristoffersson - T. Hričina, Heizer, Marcinek - Kokavec, Petro, B. Bendík

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): „Pokračovali sme v dobrom výkone zo zápasu v Košiciach. Rozhodujúce bolo to, že sme nechceli dostať gól v prvej tretine. To nám vyšlo, na moje potešenie sa ujali aj naše brejky a darilo sa hráčom, od ktorých očakávam góly."

Alpo Suhonen (tréner Banskej Bystrice): „Boli sme pripravení hrať v Martine dobrý hokej, avšak nevyužili sme naše šance. Martin výborne bránil. V prvej tretine sa ujal iniciatívy a dostal sa do hry. Stále nám robí veľké trápenie zakončovanie akcií."

1. Ako si správne vybrať akumulátorovú techniku?