Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Barani prevalcovali Trenčín + Fotogaléria zo zápasu

HOKEJ: Dobrý výkon zo zápasu so Skalicou potvrdili „barani“ aj v nedeľu a tromi gólmi v záverečnej tretine porazili Trenčanov 3:0.

HC'05 B. Bystrica - Dukla Trenčín 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

O napínavý záver prvej tretiny sa postarala bitka v podaní Kokavca a Šťastného, ktorá aj najlepšie odrážala, čo sa na ľade dovtedy dialo. Obaja súperi s agresívnym prístupom do seba narážali, v obrane sa výraznejších chýb nedopustili, aj preto si brankári dlho predlho udržali čisté konto. Domáci s obrovskou chuťou potvrdiť svoj prerod po nástupe trénera Milana Staša sa snažili nadviazať na predchádzajúce víťazstvo so Skalicou podobným spôsobom. Akonáhle sa puk prešmykol pred bránku, tak sa vrhli za ním a snažili sa ho dotlačiť do siete. Kombinačných akcií vznikalo málo, aj strely pôsobili dosť propagačne a čisté šance sa dali zrátať na prstoch jednej ruky. Prvá strela na bránku sa zrodila až v 6. min po Štastného pokuse z uhla, v 15. min Kokavec trafil v nádejnej pozícii len betón Kováča a po chybe Chovana bol blízko ku gólu aj na konci tretiny.

V druhej obe mužstvá nastúpili so zbožným želaním na gól, ktorý by im poskytol jasnú výhodu, no 'modlili' sa zbytočne. V 25. min mrzela Radulaya neúčinná strela, potom na opačnej strane Jokilu zbytočné váhanie. V 31. min pritlačili, ako sa na 'baranov' patrí, Češík a Kútny, no aj s ich strelami si Kováč bez problémov poradil. Najviac vzruchu vznikalo pri presilovkách, ktoré pomáhali vytvoriť väčší tlak, a pri každom vylúčení vycítili počas typických kolotočov svoju chvíľu aj strelci oboch súperov. Aj preto zaradili na vyšší rýchlostný stupeň, no bránky popri spŕške neúčinných striel dobýjali márne. V 45. min Tvrdoň spálil jednu z mála jasnejších príležitostí Trenčanov, až prišiel veľký moment Sýkoru v 47. min, keď po jeho pohotovom bekhende pod žŕdku sa konečne rozvlnila sieť. Trenčanov gól natoľko otriasol, že o necelé dve minuty, prensejšie 1:25, inkasovali ďalší, Tománek sa natlačil do streleckej kolmice a trafil medzi nohy Kováča. Dvojgólová strata už bola pre hostí priveľká, a pre domácich vydretý náskok naopak, dostačujúci na ďalší cenný zisk troch bodov. Korunu nezlomnej bojovnosti nasadil v 54. min Hričina po tom, čo mu brankár Kováč pri úspešnom zákroku narazil puk rovno na hokejku. A to ešte Kútny nepremenil tri minúty pred koncom samostatný nájazd. V samom závere sa prevalila nervozita do viacerých strkaníc a šarvátok.

Góly: 47. J. Sýkora (Češík), 49. Tománek (T. Hričina), 54. T. Hričina (Tománek, Cebák)

Vylúčení: 5:7, navyše: Jokila a Krisstoffersson (obaja Banská Bystrica) za nešp, správanie na 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: V. Baluška - Orolin, J. Tvrdoň, 1517 divákov

HC 05: Chorošun - Cebák, Haverinen, Kolba, P. Huba, Kubka, Cuník, Paľov, Bambúch - Tománek, Jokila, T. Hričina - J. Sýkora, Češík, Kútny - Marcinek, Heizer, Krisstoffersson - F. Novák, Petro, M. Kokavec

DUKLA: V. Kováč - Bolf, Gabriš, Hlubuček, E. Bednár, Martin Chovan, Imrich, Štindl - Pardavý, M. Daňo, T. Melichárek - Tybor, Sojčík, R. Tvrdoň - O. Mikula, A. Šťastný, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Koložváry

Hlasy

Milan Staš, kouč B. Bystrice: „Prvé dve tretiny sa hralo útočne, silovo, s množstvom atraktívnych súbojov. Tretia sa od predchádzajúcich odlišovala hlavne tým, že padli tri góly. Súper nás vytláčal do rohov, no vôľou sme súpera zdolali. Dúfam, že nás toto víťazstvo nakopne do ďalších zápasov."

Dušan Gregor, tréner Trenčína: „My sme vedeli, čo nás čaká s nakopnutým súperom. Boli sme spočiatku pod tlakom, ustáli ho, v druhej tretine sme hru vyrovnali, no a v tretej sme vedeli, že kto strelí gól, vyhrá. Inkasovali sme ho lacný po štandardke, keď náš brankár v podstatne pri snahe puk vypichnúť, tak ho nahral súperovi výsledku rozhodla obrovská vôľa, silovosť a dôraz, hráči Bystrice nás doslova utĺkli. To mi u nás chýbalo, najmä u mladých."

Ján Sýkora, autor úvodného gólu: „Povedali sme si, že nadviažeme na predchádzajúci výkon a že budeme bojovať ako levy. Vyhrávame, mohli sme aj skôr, ale to nám neprekáža, dúfam, že ďalšie víťazstvá prídu. Ja som v tomto zápase zlomil tri hokejky, požičal som si menšiu, s iným uhlom, a vidíte, dobrý hráč zahrá aj s metlou."

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.