Nedeľa, 12. júl, 2020 | Meniny má NinaKrížovkyKrížovky

Podľa Zaťka by si mal hlavný rozhodca spytovať svedomie

V 16. kole futbalovej Corgoňligy cestovali Banskobystričania do hlavného mesta, kde proti nim stál úradujúci majster. Po dvoch góloch Jakuba naberali bodové nádeje Dukly čoraz reálnejšie kontúry. Potom však prišiel obrat domácich aj s prispením hlavného r

ozhodcu a konečný výsledok 3:2 je pre stredoslovákov viac ako nespravodlivý.

ŠK Slovan Bratislava - FK Dukla Banská Bystrica 3:2 (0:1)

Hosťujúci gólman Belic v 9. min preukázal svoj dobrý postreh, keď najskôr zlikvidoval tvrdú strelu Šeba a vzápätí vyrazil na svoju bránku pokus Halenára. O deväť minút neskôr kapitán Banskej Bystrice Poljovka odkopol Šebovu prihrávku na rohový kop, keď predtým pokusy Jakubka a Brašeňa z diaľky zostali iba pokusmi. Hra sa preniesla do stredu ihriska a Brašeňov strelecký pokus v poslednej chvíli odvrátila domáca obrana na rohový kop. Rozhodujúcim momentom prvého polčasu bola 38. min, keď Jakubko v páde akrobaticky prekonal domáceho Hrošša. V pokutovom území ho dokonale našiel Rejdovian.

Unikátne veci sa diali v tomto meraní síl v druhom polčase. Hneď v jeho úvode v 46. min Hroššo včasným odkopom zachránil pred nabiehajúcim Jakubkom. O minútu neskôr Belic ukázal svoje majstrovstvo, keď Šebovu hlavičku odkopol na rohový kop. V 49. min brankár hostí opäť vyšiel víťazne zo súboja so Šebom, keď jeho strelu z 18 m vyrazil pred seba. Hostia zvýšili na 2:0 v 58. min, keď Považanec vyhral bežecký súboj s Guédém a jeho center poslal pohotovo hlavou Jakubko do siete Hrošša - 0:2. Domáci vyrovnali v rozpätí dvoch minút, najprv skóroval v 65. min Halenár z pokutového kopu a potom v 67. min Guédé presnou hlavičkou. V záverečnej 10-minútovke sa obe mužstvá snažili stiahnuť víťazstvo na svoju stranu. V 82. min Kupčík hlavou minul bránku Slovana, v 87. min Belic vyrazil pokus Hartiga a o dve minúty sa Hroššo zaskvel pri strele Brašeňa. O všetkom rozhodol v nadstavenom čase kanonier "belasých" Halenár, ktorý z priameho kopu dosiahol nielen víťazný gól tohto merania síl, ale aj svoj jubilejný 100. v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži.

Góly: 65. a 90.+ Halenár (prvý z 11 m), 67. Guédé - 38. a 58. Jakubko

ŽK: 18. Had - 41. M. Pančík ml., 50. Jakubko, 52. Považanec, 70. Marek Hlinka, rozhodovali: Chmura - Brendza, Slyško, 1480 divákov

SLOVAN: L. Hroššo - Bagayoko, Kolčák, Had, Štepanovský (46. Táborský) - Guédé, Grendel (46. Pauschek), Halenár, I. Žofčák - Šebo, Lačný (74. Hartig)

DUKLA: Belic - M. Pančík ml., Poljovka, Gyömbér, T. Hučko (72. M. Bažík) - Marek Hlinka, B. Ľupták - Rejdovian, Považanec (82. Kupčík), Brašeň - Jakubko

Hlasy

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Som rád, že sme toto stretnutie zvládli. Otočiť z 0:2 na 3:2 je vynikajúce. Ukázali sme, že máme svoju silu. Súboj bol o morálke a nasadení, lebo po prvom polčase, ktorý sme odohrali veľmi zle, sa našli v našom mužstve hráči, ktorí toto mužstvo ťahali. Výborne hrali Bagayoko a Halenár, v druhom polčase aj Žofčák. Hráčom som už dávnejšie povedal, že majú ešte štyri - päť zápasov na to, aby v tomto mužstve začali aj po zime, ak ja budem trénerom. Bolo to veľmi dobré stretnutie a fantasticky gól dal Halenár, ktorý naše mužstvo ťahal už v štyroch - piatich zápasoch. Gratulujem mu k ligovej stovke, lebo dať v jeho veku sto gólov je veľký výkon."

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): „Odohrali sme veľmi nešťastný zápas. Naše mužstvo si nezaslúžilo toto stretnutie prehrať. Súperovi gratulujem k víťazstvu. Pokutový kop proti nám bol veľmi prísny a Had mal v tomto stretnutí vidieť červenú kartu. Hoci viem, že za tieto slová budem pykať, poviem to otvorene: hlavný rozhodca toto stretnutie nezvládol, bol najslabším článkom. Nech si on spytuje svedomie."

10. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií
  1. Viete, ako vzniká kvalitná šálka espressa?
  2. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku
  3. Slovenskí študenti rozumejú financiám čoraz lepšie
  4. Rozdávajú sa dotácie na tepelné čerpadlá. Využite to, kým sa dá
  5. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska
  6. Keď sa inšpiráciou stane samotné víno
  7. Nezávislý test autokamer TESTADO dal vysoké hodnocení 9.1! Komu?

Priestor pre Múzeum komunizmu chcú zrekoštruovať do konca septembra

Výpadok dodávok stavebného materiálu v čase uzavretia hraníc spôsobil pozastavenie prác na obnove budovy bývalej cukrárne, kde má sídliť novovznikajúce múzeum.

Takto má vyzerať breznianske Múzeum komunizmu

Rekreačné strediská Krpáčovo a Tále spojí cyklotrasa za viac ako 460-tisíc eur

Podľa starostu Hornej Lehoty Vladimíra Bušniaka je v oblasti veľký potenciál na využívanie novej cyklocesty.

Cyklisti v mestskej časti Prejta.

Náš región dnes môžu zasiahnuť silné búrky

Pre okresy Banská Bystrica a Brezno vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu prvého stupňa pred búrkami aj silným vetrom.

Muž z Valaskej má poriadny problém: Jazdil bez dokladov a pod vplyvom drog

Obvinili ho z marenia výkonu úradného rozhodnutia.