Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

O víťazstve Podbrezovej rozhodli tí istí strelci ako proti Petržalke

II. LIGA: 17. kolo druhej najvyššej futbalovej súťaže bolo chudobné na góly, keď padlo spolu iba deväť gólov. Najviac v zápase Lučenca s Podbrezovou, v ktorom sa z víťazstva tešili Horehronci.

LAFC Lučenec - ŽP Šport Podbrezová 1:2 (1:0)

Podbrezová cestovala v sobotu na ihrisko predposledného tímu tabuľky, no všetci si boli vedomí toho, že to na „horúcej“ lučeneckej pôde nebude jednoduché. Päťstovka divákov videla vyrovnaný futbal so šancami na oboch stranách. Do vedenia išli domáci v závere prvého dejstva, keď zaváhanie Podbrezovej využil Beňo – 1:0. Polčasová prestávka zverencom trénera Jaroslava Kentoša prospela a na súpera vyrukovali s ofenzívnym presingom, ktorý slávil úspech. V priebehu trinástich minút otočila Podbrezová stav zápasu a bola na „koni“. Do streleckých štatistík sa zapísali tí istí hráči, ktorí skórovali v predchádzajúcom zápase s Petržalkou, ibaže v opačnom poradí. Najprv v 53. min. vyrovnal na 1:1 Nosko a následne v 66. min. Tubonemi – 1:2. Tím z Horehronia si dokázal umnou a taktickou hrou udržať jednogólové vedenie a pripísal si cenné tri body do tabuľky. V nej vedie Myjava, ktorá zaváhala v Moldava a tak sa „Železiari“ dotiahli na rozdiel siedmych bodov.

Góly: 42. Beňo - 53. Nosko, 66. H. Tubonemi

ŽK: 79. Kulík (Lučenec)

ŽP ŠPORT: Hanák – Snitka, Andrič, Nosko, Greško – Pančík (82. Pešič), Kožička, Gemzický, Harvilko – Stojanovič (75. Cmarko), Tubonemi (90. Betka).

Pred 520 divákmi rozhodovali: Smolák - Borsányi, Martiš.

Jaroslav Kentoš, tréner ŽP Šport Podbrezová: „Podľa mňa bol prvý polčas vyrovnaný so šancami na obidvoch stranách. My sme mali problémy najmä na ľavej strane, kde sme sa dopúšťali taktických chýb. Tiež po autovom vhadzovaní na našom ľavom kraji obrany sme urobili taktickú chybu a v závere polčasu sme inkasovali. V druhom polčase sme sa chytili po štandardnej situácii, dostali sme sa do hry. Vytvorili sme si dostatok šancí a zaslúžene otočili zápas vo svoj prospech. Domáci možno mali hernú prevahu v poli, ale v druhom dejstve si nejakú veľkú šancu nedokázali vytvoriť.“

Ostatné výsledky 17. kola: Michalovce – Petržalka 1:0 (0:0), L. Mikuláš – Dubnica 1:0 (1:0), D. Kubín – Ružomberok B 1:0 (0:0), Moldava – Myjava 1:0 (1:0), SFM Senec – R. Sobota 2:0 (0:0).

12. L. Mikuláš 17 4 4 9 14:25 16

Program 18. kola: 19.11. o 13.00 Podbrezová – Michalovce, R. Sobota – L. Mikuláš, Dubnica – Moldava, Myjava – D. Kubín, 20.11. o 10.30 Petržalka – SFM Senec, Ružomberok B – Lučenec.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 37 209