Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

V Leviciach dráma so šťastným koncom pre ŠKP

BASKETBAL: Uplynulý týždeň sa darilo banskobystrickým basketbalistom, keď po stredajšej výhre doma s Handlovou uspeli v sobotu aj v Leviciach.

18. kolo: ONYX Levice - ŠKP Banská Bystrica 84:85 (23:21, 20:19, 18:25, 23:20).

Na začiatku sa Banskobystričanom podarilo odskočiť na rozdiel šiestich bodov (4:10), no len na chvíľu. Domáci zvýšili tempo hry, spresnili streľbu a v 7. min. viedli 15:13 po úspešnej trojke Urlanda. Vedenie Levíc narástlo o pár minút na rozdiel ôsmich bodov (13:15), no hosťom sa podarilo v 12. min. vyrovnať na 25:25, keď sa presadil najlepší strelec ŠKP Richard Grznár. V doskokovej činnosti sa darilo Dorazilovi, ktorý ich mal do polčasu na konte 11. „Policajtov“ trápila v prvej polovici zápasu najviac efektivita streľby spoza trojkového oblúka, keď zo šiestich pokusov bol úspešný iba jeden (17% úspešnosť). Ako sa nakoniec ukázalo, o osude stretnutia rozhodla tretia štvrtina, v ktorej položili zverenci trénera Miroslava Grzára základ svojho úspechu. Hostia dobrou defenzívou prinútili súpera k chybám a začali im vychádzať aj trojkové pokusy, z ktorých si štyri našli cestu do koša. Pred záverečnou desaťminútovkou svietil na ukazovateli stav 61:64, ktorý dával tušiť, že diváci v levickej športovej hale budú svedkami napínavého záveru. Ešte minútu a 55 sekúnd pred koncom zápasu viedli domáci trojbodovým rozdielom (83:80), keď trestné hody premenil Seman. Potom však prišla presná trojka hosťujúceho kapitána Hovaňáka a premenené dva trestné hody Pitáka a Banskú Bystricu delilo od štvrtého víťazstva v tejto sezóne niekoľko sekúnd. Záverečný pokus novej akvizície v drese Onyxu Kanaďana Halletta na radosť banskobystrických hráčov v koši neskončil a tak si hostia odniesli z Levíc cenné body.

Rozhodovali: Pipíška, Fuska a Bugár, TH: 23/18 - 32/20, fauly: 27 - 19, trojky: 10 - 7, 1300 divákov.

ONYX (najviac bodov): Lutovský 25, Ilavský 14, Urland 12.

ŠKP: Grznár 28 (2), Hovaňák 18 (2), Dorazil 14, Marchyn 11 (3), Kitts 4 (Piták 6, Koczkás 2, Matejčík 2, Rozim 0).

Peter Jankovič, tréner Levíc: „Prvý polčas sme hrali dobre, no v tom druhom nám robila problém naša defenzíva a nedokázali sme ubrániť najlepšieho strelca hostí Grznára. Prehra o bod mrzí, no taký je šport.“

Miroslav Grznár, tréner B. Bystrice: „Za veľkú bojovnosť si chlapci v tomto zápase zaslúžili zvíťaziť. Do Levíc sme prišli v oklieštenej zostave bez dvoch zranených hráčov, no i napriek tomu sme dokázali súpera poraziť. Rozhodujúce bolo, že sme opäť hrali náš systém hry založený na dôraznej obrane a rýchlom prechode do útoku.“

Ostatné výsledky 18. kola: Žilina – Komárno 77:85, Handlová – Svit 90:72, Nitra Prievidza 83:69, Spiš. N. Ves mala voľno.

Sp. N. Ves má 1 kontumačnú prehru.

Program 19. kola: 7.12. o 18.00 Handlová – Prievidza, Levice – Svit, Spiš. N. Ves – B. Bystrica, 8.12. o 18.00 Nitra – Žilina, Svit má voľno.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 37 252