Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Libič odohral rekordných 1440 minút, zaujal expresný gól Kiššáka

V tretej najvyššej futbalovej súťaži nás reprezentujú už tradične dve mužstvá. Po postupe Podbrezovej do 2. ligy sa k „béčku“ Dukly pripojila v tejto sezóne Kremnička.

Jesenný majstrom sa stal Bardejov, ktorý v doterajšom priebehu ligy okúsil chuť prehry iba raz, keď v 13. kole prehral vo východniarskom derby s Lokomotívou Košice 1:3. Na jeseň sa darilo aj našim zástupcom, „béčko“ Dukly Banská Bystrica prezimuje na piatom a Kremnička na dvanástom mieste.

Zverenci Mária Auxta s tretím najlepším útokom

Zo sedemnástich účastníkov III. ligy Východ má po jeseni najlepší útok Ružiná (40 gólov) pred druhou Lokomotívou Košice (37 gólov) a treťou Duklou B (31 gólov). V obrane dominuje Dolná Ždaňa (11 inkasovaných gólov) pred Popradom (13 gólov) a Bardejovom (14 gólov). Hráči Bardejova a Ružinej sa tešili z víťazstva zhodne po 11krát, naopak Stará Ľubovňa ani raz. Tá vedie štatistiku prehier, keď v pozícii porazeného mužstva bola až 15krát. „Remízový mužstvom“ bola na jeseň Spišská Nová Ves, ktorá si body so súperom delila 8krát. Najviac gólov padlo v zápase 2. kola v Starej Ľubovni, kde prešovská juniorka zvíťazila 8:1.

Počas jesennej časti sa v 3. lige Východ odohralo 136 zápasov, v ktorých padlo spolu 413 gólov (priemer 3 góly na zápas). V 11 zápasoch sa diváci gólu nedočkali.

Rekordér Libič

Futbalisti Dukly Banská Bystrica B získali v 17 zápasoch 29 bodov za 8 výhier a 5 remíz. Z kádra trénera Mária Auxta sa do streleckých štatistík zapísalo až 14 hráčov, ktorí rozvlnili súperovu sieť spolu 31 krát (priemer 1,94 gólu na zápas). S piatimi gólmi sa stal na jeseň najlepším strelcom tímu Fabián Slančík.

Brankári Dukly B inkasovali spolu 18krát (priemer 1,125 gólu na zápas) a 4krát vychytali nulu. Gólman Ján Ďurčo si udržal čisté konto dvakrát, a to v zápase 4. kola proti Moladve B (2:0) a v 9. kole proti Starej Ľubovni (4:0). Jeho kolega v bráne Andrej Novák neinkasoval gól taktiež v dvoch zápasoch, v 16. kole proti juniorke Prešova (0:0) a v 12. kole proti Spišskej Novej Vsi.

Rekordérom v počte odohraných minút počas jesene je záložník Matej Libič, ktorý strávil na ihrisku 1440 minút.

Zo štatistických údajov je zaujímavý fakt, že Banskobystričanom sa najviac strelecky darilo v úvodnej 15-minútovke druhých polčasov, kedy strelili spolu 9 gólov. Z tohto pohľadu boli pre rezervu Dukly po streleckej stránke úspešnejšie druhé polčasy, v ktorých vsietili spolu 20 gólov. Naopak, prvých 45-minút odohraných zápasov skórovali iba 11krát.

Najrýchlejší gól svojho tímu vsietil Patrik Johancsik, ktorý v 3. min. otvoril skóre zápasu 9. kola so Starou Ľubovňou. Bod pre Duklu B zachraňoval v 14. kole v derby s Kremničkou v 90. min. Július Chomistek.

Hráčom spod Urpína udelili arbitri 24 žltých kariet (najviac po 4 ŽK: Slančík, Vician, Chomistek) a raz sa „červenalo“ pred očami Jakuba Brašeňa.

Zaujal expresne rýchly gól Kiššáka

ŠK Kremnička vstupovala do sezóny v pozícii nováčika a preto nemala „veľké oči“. Víťazstvo v úvodnom zápase s taktiež nováčikom súťaže Námestovom a následná bezgólová remíza v Spišskej Novej Vsi dodalo hráčom Kremničky nádej aj na lepšie umiestnenie, ako dno tabuľky. Svoje mužstvo dokonale odhadol asistent trénera Norbert Juračka, ktorý v predsezónnej úvahe v júli 2011 povedal, že dvanáste miesto by bolo uspokojujúce V Kremničke tak po jeseni môže vládnuť spokojnosť, keď s 18 bodmi za 5 víťazstiev a 3 remízy okupuje 12. miesto.

Najvyššie víťazstvo zaznamenal nováčik súťaže v predohrávanom 16. kole na svojom trávniku proti beznádejne poslednej Starej Ľubovni. Kremnička vtedy zvíťazila 5:0 a jediným jesenným hetrikom svojho tímu sa blysol 32-ročný stredopoliar Maroš Choma, ktorý je spolu s Lukášom Kiššákom najlepším strelcom Kremničky s piatimi gólmi.

Z kádra Kremničky sa do streleckých štatistík zapísalo spolu 8 hráčov, ktorí vsietili v 17 zápasoch 20 gólov (priemer 1,18 gólu na zápas). Zaujal expresne rýchly gól Kiššáka v derby zápase 8. kola proti Zvolenu, ktorý vsietil už po 30 sekundách hry a jeho tím nakoniec zvíťazil 2:1.

Gólman Kremničky Michal Gašperan vychytal nulu v dvoch zápasoch, v 2. kole proti Spišskej Novej Vsi (0:0) a v 12. kole proti Trebišovu (3:0). Druhý brankár Róbert Kaczorek nepustil ani raz loptu za svoj chrbát v zápase 16. kola so Starou Ľubovňou (5:0).

Najtrestanejším hráčom tímu z Kremničky je 28-ročný obranca Peter Štuber, ktorý uvidel 2 červené karty (v 5. kole vo Vranove a v 14. kole doma s Ružinou) a 6 žltých. S deviati hráčmi dohrávali zverenci trénera Ladislava Luptáka zápas 11. kola v Moldave, keď dostali červenú kartu Matej Podstavek a Maroš Choma.

Na domáce zápasy Kremničky sa prišlo pozrieť spolu 1230 divákov, z toho najviac na posledný domáci zápas jesene proti druhej Ružinej (250 divákov).

Hlasy trénerov:

MÁRIO AUXT, tréner Dukly B. Bystrica B: „Jesennú časť hodnotím pozitívne, nakoľko sa nám podarilo pripraviť viacero hráčov pre A – mužstvo, a ako môžu vidieť aj diváci, v Corgoň lige sa im darí vcelku dobre. Spokojnosť môžem vysloviť aj s tabuľkovým postavením. Odohrali sme niekoľko kvalitných zápasov, či už doma alebo vonku. Dosť bodov sme uhrali aj na súperových ihriskách, čo je potešiteľné. Na hráčoch je vidieť snaha zlepšovať sa a motiváciou sú pre nich samotní chalani, ktorých si tréner Zaťko povolal do A – tímu.“

NORBERT JURAČKA, asistent trénera ŠK Kremnička: „V lete som spomínal, že umiestnenie do 12. miesta by sme brali, čo sa nám aj podarilo. Napriek tomu sme však mohli získať o nejaké tie dva - tri body naviac, napríklad v zápase s rezervou Dukly, Ružinou či Lokomotívou Košice. Pozitívne hodnotím naše zápasy s tímami zo špice tabuľky, či už s Bardejovom alebo Lokomotívou Košice. Napriek tomu, že sme v nich neuspeli, predviedli sme dobrý futbal. Vyzdvihnúť by som chcel tiež výkon vo Vranove, kde sme hrali od 24. minúty v početnom oslabení, no dokázali sme streliť vyrovnávajúci gól a získať cenný bod.“

Strelci DUKLA B

5 gólov: Fabián Slančík, 4 góly: Lukáš Laksík, 3 góly: Michal Faško, Ján Vician, Patrik Johancsik, 2 góly: Jakub Považanec, Július Chomistek, Jakub Tóth,1 gól: Matej Libič, Jakub Brašeň, Norbert Gyömbér, Jaroslav Poliach, Jozef Rejdovian, Zoltán Cibuľa

Strelci ŠK KREMNIČKA

5 gólov: Maroš Choma, Lukáš Kiššák, 4 góly: Marek Jobko, 2 góly: Lukáš Blaščik, 1 gól: Lukáš Baďo, Peter Loučka Matej Podstavek, Lukáš Palovič

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 637

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.