Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Sympatický výkon proti obhajcovi trofeje

HÁDZANÁ: Vo štvrťfinále Slovenského pohára čakal na Banskobystričanky obhajca trofeje Iuventa Michalovce, ktoré potvrdili rolu favorita a na Štiavničkách zvíťazili.

ŠKP Banská Bystrica – Iuventa Michalovce 27:40 (15:18)

Napriek tomu, že hosťom chýbala v kádri brankárka Kudročová, ako aj spojka Alžbeta Polláková či Zuzana Hollá, boli Michalovce jasným favoritom. Domáce hráčky s nimi dokázali držať krok do 20. minúty a diváci na Štiavničkách mohli sledovať atraktívnu hádzanú s rýchlym prechodom do útoku. V 17. min. svietil na tabuli stav 6:8, keď sedemmetrový hod premenila s prehľadom najlepšia strelkyňa domácich Kmeťová. Potom však prišla päťgólová šnúra východniarok a domáce hádzanárky prehrávali 6:13. V záverečných minútach prvého polčasu zapli domáce na plné obrátky a dostali sa späť do zápasu (15:18) aj vďaka dvom vylúčeniam hostiek, o ktoré sa „postarala“ aktívnou hrou v útoku hrajúca trénerka ŠKP Kollárová. Scenár z prvého polčasu sa opakoval aj v tom druhom, keď to až do 50. minúty bola vyrovnaná partia. Potom však zverenkyne trénera Jozsefa Vuru svojho súpera prevalcovali najmä vďaka tvrdej fyzickej hre a širšiemu kádru. Banskobystričanky podali proti obhajcovi Slovenského pohára sympatický výkon a vzhľadom na predvedenú hru je pre nich 13-gólová prehra (27:40) krutá. Michalovčanky tak postúpili do semifinále, kde ich čaká Šaľa.

IUVENTA: Gubiková (Krebs) – Wollingerová 10/1, Geričová 8, Tobiášová 7, Szöllösiová 7, Bačíková 4, Trehubová 2, Bachyrievová, Horňáková 1, Kovaličková, Hvosťalová, Rebičová.

ŠKP: Palovčáková (Hudecová) – Kmeťová 8/5, Kollárová 5, Hájičková 4, K. Lapinová 3, Kožuchová 3, Z. Vargová 3, Púchyová 1, Horná, Raganová, Mikušová, Kúdelková.

Rozhodovali: Mičuda a Klieštiková, TH 5/5 – 1/1, vylúčené 0:6, 200 divákov.

Ostatné výsledky štvrťfinále SP: Modra – Partizánske 12:40 (5:18), do semifinále postupuje Partizánske. Zlatná – Senec 25:26 (12:11), do semifinále postupuje Senec. Sereď – Nitra – Šaľa 27:46 (10:22), do semifinále postupuje Šaľa.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 636

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.