Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Zuzulovú opäť anulovali, otec: „Slzy patria k ženskému športu"

Tretí slalom sezóny a druhá diskvalifikácia - to je resumé Veroniky Zuzulovej v tejto sezóne.

Slovenská lyžiarka v utorok síce prišla do cieľa prvého kola v rakúskom Flachau, ale predposlednú bránku prešla z opačnej strany. "Špicar" znamenal okamžitú diskvalifikáciu s časom, ktorý bol iba o 55 stotín horší od vedúcej suverénky hustých bránok, domácej Marlies Schildovej. So štartovým číslom 56 čakala na štarte ďalšia slovenská zjazdárka Jana Gantnerová.

Zuzulová sa vydala na trať ako druhá práve po rakúskej superslalomárke, ktorá šla bez chyby. Trochu zaváhala v tretej bránke, ale rytmus nestratila a po dobrých medzičasoch pridala v strmšom spáde do tretej tretiny svahu. V tomto úseku zatvorených bránok išla rýchlejšie ako Schildová, lenže v prechode na záverečnú predcieľovú plochu vošla príliš priamo do vertikály, prvú žŕdku ešte stihla obísť, ale druhú už zachytila špičkou lyže z opačnej strany. Bola to druhá bránka od konca, pričom formálne nameraný čas by bol býval znamenal štvrté miesto po 1. kole. Keďže v závere zaváhaním stratila aspoň desatinu, reálne išla minimálne na 3. miesto so stratou okolo troch desatín, čo by znamenalo skvelú pozíciu k útoku na prvý triumf kariéry. Za vedúcou Schildovou zaostala druhá Slovinka Tina Mazeová 29 a tretia Nemka Maria H”flová-Rieschová 53 stotín. Po týchto pretekárkach bola veľká priepasť, ženy medzi štvrtým a jedenástym miestom zaostali viac ako sekundu až dve.

„Také veci sa stávajú, ale je mi to veľmi ľúto. Verone nemám čo vyčítať, išla výborne a za tých viac ako 50 sekúnd demonštrovala, v akej je forme. V cieli si poplakala. Slzy patria k ženskému športu," konštatoval tréner a otec Timotej Zuzula. Pre slovenskú lyžiarku je to ozaj smoliarsky úvod sezóny. Prvý slalom vo fínskom Levi zrušili a pred nasledujúcim v americkom Aspene mala oproti konkurentkám príliš malo príležitostí zžiť sa v tréningu s tamojším podmienkami agresívneho snehu. Napokon skončila šiesta a ako piata slalomárka vlaňajšej sezóny potvrdila svoj štatút. Pred dvoma dňami v Courchevel na ceste za celkovým druhým miestom spravila v 2. kole chybu a hoci sa vrátila na trať, jej 24. miesto neskôr anulovali. V nočnom slalome vo Flachau opäť príliš riskovala.