Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky

„Barani“ vyhrali v Žiline, po Vianociach ich čakajú Košice

V 32. kole hokejovej Tipsport extraligy zvíťazili Banskobystričania na ľade Žiliny a do konca roka ich čakajú ešte dva zápasy –s Košicami a Popradom.

MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Domáci už v prvej minúte mohli ísť do vedenia, ale ľavý krídelník Sivák netrafil prázdnu bránku. V 5. min sa vyznamenali pri nájazdoch obaja brankári, na domácej strane Marek Laco a u hostí Chorošun. V 8. min bol vylúčený Sivák a hostia po ôsmich sekundách využili početnú prevahu na vsietenie prvého gólu. Potom sa hral obojstranne opatrný hokej, keď ani jedno mužstvo nechcelo urobiť chybu.

V úvode druhej tretiny vylúčenia Dlouhého a Jokilu nevyužil ani jeden tím. V 28. min Devečka mieril dobre, ale banskobystrický gólman jeho pokus kryl. V 33. min sa Žilinčania dopustili technickej chyby - veľa hráčov na ľadovej ploche, útočník Jokila po 33 sekundách potrestal domácich druhým gólom. Dve minúty pred koncom druhej tretiny mal opäť dobrú príležitosť na vsietenie gólu domáci kapitán Devečka, ale Chorošun bol opäť pozorný.

Domáci nastúpili do záverečnej tretiny so snahou o zvrat výsledku. Nechali sa však zbytočne vylučovať, na čo doplatili tretím inkasovaným gólom. V 53. min bolo opäť veľa hráčov na ľadovej ploche, na trestnú lavicu išiel Michajlov a hostia potrestali zaváhanie domácich. Hvila nezištne prihral Hričinovi a ten zvýšil vedenie na 3:0. Domáci v závere pridali, ale gól obrancu Houdeka v 57. min znamenal len kozmetickú úpravu výsledku. V záverečných sekundách v hre bez brankára sa Žilinčania nepresadili, a preto prvýkrát v tejto sezóne prehrali s Banskobystričanmi v riadnom hracom čase.

Góly: 57. Houdek (Smotrila, T. Sýkora) - 8. Heizer (M. Grman, Kristoffersson), 33. Jokila (T. Hričina, Cebák), 53. T. Hričina (Hvila, Jokila)

Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše Dlouhý (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - Gavalier, V. Snášel, 1377 divákov

MsHK: Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Houdek - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - J. Kubiš, Linet, T. Sýkora

HC 05: Chorošun - Cebák, Cunik, Kubka, M. Grman, Brňák, Bambúch, Beňa - T. Hričina, Jokila, Hvila - Kristoffersson, Heizer, M. Kokavec - Marcinek, Češík, Tománek - Lamper, Nemček, Lunter

Hlasy:

Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Nie som spokojný s výsledkom ani s výkonom. Od úvodného striedania sme robili dosť chýb, nevyhrávali sme osobné súboje a slabo korčuľovali. Bystrica išla do vedenia, my sme mohli otočiť zápas pri presilových hrách, ale tie sme nevyužili, naopak, inkasovali sme. Na výkon mojich zverencov som nahnevaný, chýbalo viac bojovnosti, v dôležitom zápase sme prišli o tri body."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. V prvej tretine sme si vytvorili dosť šancí, ale vyhrali sme ju len 1:0. Potom sme išli trpezlivo za svojím cieľom a dvoma ďalšími gólmi sme si poistili víťazstvo. V závere to bolo trošku nervózne. Ďakujem chlapcom, ziskom troch bodov nám dali pekný vianočný darček."

Ostatné výsledky 32. kola: Nitra –Trenčín 2:4, Zvolen –Skalica 0:5, Slovan –Martin 3:0, Košice – Poprad 2:3.

HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

Program 33. kola: 28.12. o 17.00 Nitra – Poprad, Skalica – Slovan, Martin – Žilina, o 17.30 Trenčín – Zvolen, o 18.00 B.Bystrica – Košice.