Na štyroch predchádzajúcich člen VŠC Dukla Banská Bystrica "vydoloval" dve bronzové medaily - v Atlante 1996 v ľubovoľnej malokalibrovke 60 a v Aténach 2004 vo vzduchovej puške 60. O Londýne sa Göncimu už aj sníva. "To nie je príliš dobré, lebo do olympiády by som mal mať pokojné sny. Myslím si ale, že na olympiádu už myslí každý. Tá minúta, dve, tri v tom ktorom dni k tomu patria. Všetky ostatné podujatia, či už MS, ME alebo Svetové poháre nie sú až také dôležité. OH sú len raz za štyri roky a aj atmosféra na nich býva iná. Od tej poslednej olympiády je už tak ďaleko, že atmosféra na nich je ťažko zapamätateľná a na londýnskej bude preto dôležité si s ňou znova poradiť. Urobím všetko pre to, aby som tam obstál čo najlepšie," prezradil Gönci pre TASR. Na margo programu pred OH uviedol: "V každom prípade chcem absolvovať generálku na OH v Londýne. Potom sú ešte SP v Mníchove a Miláne, to sú také dva tradičné preteky a posledným je ešte Peking. Dovtedy chcem nabrať istotu, urobiť si zopár kvalitných previerok pred olympiádou. Chcel by som sa dostať výkonnostne čo najvyššie, aby som potom nemusel svet naháňať pred OH, ale aby som sa pekne viezol na tej vlne až do Londýna."
Svoju druhú olympiádu absolvuje v Londýne slovenská puškárka Daniela Pešková. Pred štyrmi rokmi v Pekingu zaplatila nováčikovskú daň, keď vo vzduchovke je tesne ušlo finále (skončila 9.), v športovej puške 3x20 obsadila 22. priečku. V Londýne má ale vyššie ambície, ako sama hovorí je o štyri roky skúsenejšia a vie čo ju tam čaká, a ako sa má pripraviť. "Do Londýna sa veľmi teším. Viem, čo ma tam čaká, keďže som už absolvovala olympiádu v Pekingu. Takže teraz sa môžem oveľa lepšie pripraviť. Naozaj sa strašne teším, pretože Londýn mám rada aj ako mesto. Dúfam, že bude úspešný. Pred ním ma vo februári čakajú ME vo vzduchovke, následne štyri Svetové poháre, na ktorých by som chcela štartovať a potom už olympiáda. Bude to náročný rok, ale teším sa naň. Mojím cieľom je dostať sa aspoň v jednej disciplíne do finále. A mojím mottom je, že netrénujem na to, aby som bola druhá, čiže sa pokúsim zaútočiť aj na medailu, dúfam, že by to mohlo vyjsť."
Prezident Slovenského streleckého zväzu Miloslav Benca mal na doterajších olympijských hrách vždy viac dôvodu na radosť ako smútiť. V histórii samostatného Slovenka športoví strelci priniesli na Slovensko tri medaily - striebornú trapistka Zuzana Štefečeková v pred štyrmi rokmi v Pekingu a dve bronzové puškár Gönci. Benca preto verí, že naprázdno slovenskí športoví strelci nevyjdú ani v metropole na Temži. "Rok 2012 sa spája predovšetkým s olympijským Londýnom. Tie očakávania sú také, aké sú. Verím, že sa nám niečo podarí, že neporušíme tradíciu a že nejakú medailu, alebo bodovacie miesta znova získame. V kútiku duše samozrejme každý predstaviteľ zväzu, každý pracovník, či tréner verí, že prekročíme svoj tieň a že to nebude len jedna medaila, jedno bodovacie miesto. Že to bude trocha viac. Chcem veriť, že to tak bude. No a či to tak bude, to už je na našich strelcoch, ale hlavne aj na konkurencii, ktorá je z roka na rok silnejšia."