Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Kostúr s čistým kontom, „Barani“ siahli aspoň na bod

Hokejistom Banskej Bystrice sa v utorkovom zápase v Martine podarilo zmazať štvorgólové manko z úvodného dejstva, no o víťazstve domácich napokon rozhodli až samostatné nájazdy.

MHC Mountfield Martin - HC'05 Banská Bystrica 5:4 sn (4:0, 0:4, 0:0 - 0:0, 1:0)

Obaja súperi začali dôležitý zápas o ôsme miesto opatrne. Prvú vážnejšiu príležitosť mal v oslabení Škoda, ale Chorošuna neprekvapil. Skóre otvoril Brcko v 13. min, keď za 18 sekúnd zužitkoval prvú martinskú presilovku a odštartoval gólostroj "kosačiek" v prvej tretine. V 16. min sa presadil Macejka a o dve minúty premenil svoju tretiu šancu Škoda. Potom si zobral tréner hostí Milan Staš oddychový čas, ale ani to jeho zverencom nepomohlo, lebo už o 42 sekúnd dal gólovú bodku za prvou časťou opäť Macejka - 4:0. Chorošuna potom vystriedal v bránke Kostúr.

V druhej tretine sa obraz hry zmenil. "Barani" sa prebrali z knokautu, začali lepšie korčuľovať a zrazu ich bol plný ľad. Záchranné koleso im hodil na začiatku druhej tretiny Nemček znížením na 1:4. Keď sa v polovici zápasu presadil Češík a po ňom v 34. min Jokila v presilovke, opäť bolo o čo hrať. V 46. min sa naskytla Banskobystričanom veľká príležitosť vyrovnať skóre. Sedemdesiatjedensekundovú presilovku o dvoch hráčov ešte nevyužili, ale v hre piatich proti štyrom vyrovnal Kokavec - 4:4.

V tretej tretine hrali obaja súperi zodpovednejšie v defenzíve a čakali na chybu súpera. Šancí už bolo ako šafranu, a tak sa zápas posunul do predĺženia. V poslednej sekunde nadstaveného času nedorazil Výborný puk do Kostúrovej bránky. O víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. V nich zariadil V. Škoda triumf Martina po jedenástich prehrách v rade.

Góly: 13. Brcko (Drgoň, Galamboš), 16. Macejka (M. Sobota, Miroslav Ižvolt), 18. V. Škoda (Šišovský, Kriška), 19. Macejka (M. Sobota, Vartovník), rozhodujúci sam. Nájazd premenil V. Škoda - 26. F. Nemček (Marcinek, Češík), 31. Češík (Marcinek), 34. Jokila (Hvila), 38. M. Kokavec (Heizer, Cebák)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Rovenský, Snášel, 2000 divákov.

MHC: M. Šimko - Drgoň, Brcko, Matejka, M. Výborný, Zukal, Vartovník - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Šišovský - Macejka, Miroslav Ižvolt, M. Sobota - J. Cíger, Themár, Škumát

HC 05: Chorošun (19. Kostúr) - Cunik, Cebák, Beňa, M. Grman, Bambúch, Kubka, Brňák, P. Huba - Hvila, Jokila, T. Hričina - M. Kokavec, Heizer, Kristoffersson - Marcinek, Češík, F. Nemček - Lunter, J. Petro, Lamper

Hlasy:

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "V zaujímavom stretnutí nám v I. tretine vyšlo všetko, na čo sme siahli. Myslel som si, že sa k nám opäť vrátilo šťastie, ktoré sme mali počas našej sedemzápasovej víťaznej série. Žiaľ, v druhej časti sme prestali korčuľovať, boli sme málo dôrazní a dva góly v oslabení dostali súpera do hry. Chcel by som vyzdvihnúť našich obrancov, ktorí sa po zranení vrátili do hry. Prišli sme však o ďalšieho obrancu Mareka Zukala."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Chceli sme nadviazať na predchádzajúci duel v Poprade, ale vstup sme mali katastrofálny. Súper hral priamočiaro agresívne a bol efektívny v koncovke. Po dohovore počas prestávky prišlo na ľad úplne iné mužstvo. Začali sme hrať agresívnejšie, lepšie sme korčuľovali a skóre sme vyrovnali. Vo svojej kariére si nepamätám, že by moje mužstvo dokázalo vyrovnať z 0:4 na 4:4. Škoda, že sme nevyužili psychickú výhodu, ktorá sa dostala na naše hokejky."

Ostatné výsledky 35. kola: Zvolen – Poprad 4:3, Nitra – Slovan 5:3, Skalica – Košice 3:9, Trenčín – Žilina 5:4 pp.

HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

Program 36. kola: 6.1.2012 o 17.00 Poprad – Martin, Košice – Trenčín, Žilina - Nitra, Slovan – Zvolen, o 18.00 B. Bystrica – Skalica.

1. Totožnosť utopeného mladého muža už zistili, ide o 17 - ročného Dominika Foto 11 895
  2. Stal sa nohami svojho syna 3 622
  3. Foťte rýchlo. Najznámejšia drevenička Horehronia to má spočítané Foto 2 335
  4. Kotlebovu jazdu vyprevadili z Bystrice transparentmi ( +FOTO a VIDEO) Foto 673
  5. Kluby vojenskej histórie predvedú ukážky bojov vo Vydrovskej doline 409
  6. Príčiny pádu vrtuľníka pri Strelníkoch sú už známe 406
  7. Mestskí poslanci schválili budúcu kúpu bytového domu Predné Halny 10 263
  8. Vrtuľníkoví záchranári k výsledkom vyšetrovania havárie: Pilot patril k najskúsenejším 254
  9. Krv v žilách na balkánsky, stredoveký a slovenský ľudový spôsob. Hradné Huky 2017 247
  10. Krásna Banskobystričanka Lujza Straková nás bude reprezentovať v ďalšej prestížnej súťaži krásy 145