Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Kostúr s čistým kontom, „Barani“ siahli aspoň na bod

Hokejistom Banskej Bystrice sa v utorkovom zápase v Martine podarilo zmazať štvorgólové manko z úvodného dejstva, no o víťazstve domácich napokon rozhodli až samostatné nájazdy.

MHC Mountfield Martin - HC'05 Banská Bystrica 5:4 sn (4:0, 0:4, 0:0 - 0:0, 1:0)

Obaja súperi začali dôležitý zápas o ôsme miesto opatrne. Prvú vážnejšiu príležitosť mal v oslabení Škoda, ale Chorošuna neprekvapil. Skóre otvoril Brcko v 13. min, keď za 18 sekúnd zužitkoval prvú martinskú presilovku a odštartoval gólostroj "kosačiek" v prvej tretine. V 16. min sa presadil Macejka a o dve minúty premenil svoju tretiu šancu Škoda. Potom si zobral tréner hostí Milan Staš oddychový čas, ale ani to jeho zverencom nepomohlo, lebo už o 42 sekúnd dal gólovú bodku za prvou časťou opäť Macejka - 4:0. Chorošuna potom vystriedal v bránke Kostúr.

V druhej tretine sa obraz hry zmenil. "Barani" sa prebrali z knokautu, začali lepšie korčuľovať a zrazu ich bol plný ľad. Záchranné koleso im hodil na začiatku druhej tretiny Nemček znížením na 1:4. Keď sa v polovici zápasu presadil Češík a po ňom v 34. min Jokila v presilovke, opäť bolo o čo hrať. V 46. min sa naskytla Banskobystričanom veľká príležitosť vyrovnať skóre. Sedemdesiatjedensekundovú presilovku o dvoch hráčov ešte nevyužili, ale v hre piatich proti štyrom vyrovnal Kokavec - 4:4.

V tretej tretine hrali obaja súperi zodpovednejšie v defenzíve a čakali na chybu súpera. Šancí už bolo ako šafranu, a tak sa zápas posunul do predĺženia. V poslednej sekunde nadstaveného času nedorazil Výborný puk do Kostúrovej bránky. O víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. V nich zariadil V. Škoda triumf Martina po jedenástich prehrách v rade.

Góly: 13. Brcko (Drgoň, Galamboš), 16. Macejka (M. Sobota, Miroslav Ižvolt), 18. V. Škoda (Šišovský, Kriška), 19. Macejka (M. Sobota, Vartovník), rozhodujúci sam. Nájazd premenil V. Škoda - 26. F. Nemček (Marcinek, Češík), 31. Češík (Marcinek), 34. Jokila (Hvila), 38. M. Kokavec (Heizer, Cebák)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Rovenský, Snášel, 2000 divákov.

MHC: M. Šimko - Drgoň, Brcko, Matejka, M. Výborný, Zukal, Vartovník - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Šišovský - Macejka, Miroslav Ižvolt, M. Sobota - J. Cíger, Themár, Škumát

HC 05: Chorošun (19. Kostúr) - Cunik, Cebák, Beňa, M. Grman, Bambúch, Kubka, Brňák, P. Huba - Hvila, Jokila, T. Hričina - M. Kokavec, Heizer, Kristoffersson - Marcinek, Češík, F. Nemček - Lunter, J. Petro, Lamper

Hlasy:

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "V zaujímavom stretnutí nám v I. tretine vyšlo všetko, na čo sme siahli. Myslel som si, že sa k nám opäť vrátilo šťastie, ktoré sme mali počas našej sedemzápasovej víťaznej série. Žiaľ, v druhej časti sme prestali korčuľovať, boli sme málo dôrazní a dva góly v oslabení dostali súpera do hry. Chcel by som vyzdvihnúť našich obrancov, ktorí sa po zranení vrátili do hry. Prišli sme však o ďalšieho obrancu Mareka Zukala."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Chceli sme nadviazať na predchádzajúci duel v Poprade, ale vstup sme mali katastrofálny. Súper hral priamočiaro agresívne a bol efektívny v koncovke. Po dohovore počas prestávky prišlo na ľad úplne iné mužstvo. Začali sme hrať agresívnejšie, lepšie sme korčuľovali a skóre sme vyrovnali. Vo svojej kariére si nepamätám, že by moje mužstvo dokázalo vyrovnať z 0:4 na 4:4. Škoda, že sme nevyužili psychickú výhodu, ktorá sa dostala na naše hokejky."

Ostatné výsledky 35. kola: Zvolen – Poprad 4:3, Nitra – Slovan 5:3, Skalica – Košice 3:9, Trenčín – Žilina 5:4 pp.

HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

Program 36. kola: 6.1.2012 o 17.00 Poprad – Martin, Košice – Trenčín, Žilina - Nitra, Slovan – Zvolen, o 18.00 B. Bystrica – Skalica.

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Okresné kolo v Hronseku poukázalo na pokles hasičov v regióne

V sobotu šestnásteho júna si dobrovoľní hasiči banskobystrického okresu zmerali svoje sily na ihrisku v Hronseku.

Pri búracích prácach na Slovenke sa uvoľnila časť muriva, poškodilo to zábradlie na brehu Bystričky

K zraneniam ani znečisteniu Bystričky podľa investora neprišlo, realizátor búracích prác dá miesto do pôvodného stavu.