Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

MIBA prehrala v Žiline, rozhodli posledné sekundy zápasu

Banskobystrickí futsalisti po mesačnej prestávke v Openligovom kolotoči cestovali na svoj štvrtý zápas do Žiliny. V stretnutí o 3. miesto v tabuľke MIBA podľahla Žirafe Žilina 4:6, keď domáci rozhodli o svojej výhre 40 sekúnd pred koncom.

ŽFA Žirafa Žilina - MIBA Banská Bystrica 6:4 (3:2)

Do zápasu lepšie vstúpili domáci, ktorí si svojou aktivitou a po chybách hostí vytvorili šance aj s dvoma gólovými vyústeniami. Hostia od začiatku pôsobili ospalým dojmom, chýbal im pohyb a nevedeli sa presadiť. Postupne sa však zlepšenou hrou vrátili do zápasu, keď znížili na 1:2 zásluhou V. Giertla. Po niekoľkých nepremenených šanciach na obidvoch stranách domáci skórovali na 3:1. Do polčasu sa Bystričanom podarilo znížiť krížnou strelou Poláka na 2:3.. Do druhého polčasu MIBA nastúpili s cieľom zvrátiť nepriaznivý stav. Zápas pokračoval s príležitosťami na oboch stranách. Avšak prví udreli opäť domáci, ktorí zvýšili svoje vedenie už na 4:2. Hostia nezvesili hlavu a dokázali svojou aktivitou vyrovnať gólmi Výboha a Willwébera. Dvadsať sekúnd pred koncom za nerozhodného stavu, MIBA zbytočným šiestym faulom darovala Žilinčanom 10 metrový trestný kop, ktorý domáci hráč premenil. Potom hostia začali hrať powerplay, z ktorej pramenil ďalší gól do prázdnej brány a konečný výsledok 6:4 v prospech domácej Žirafy.

Góly: Lysík 2, Ďuratný, Brezničan, Valášek, Kubovich – Giertl V., Výboh, Polák, Willwéber

ŽK: Brezničan, Valášek – Zehnal, Willwéber

Rozhodovali: Remeň, Janíček, 50 divákov

Hlasy po zápase:

Ondrej Výboh (vedúci MIBA Banská Bystrica): „Na našej hre bola cítiť dlhšia prestávka v lige. Na začiatku zápasu sme pôsobili zaspatým dojmom, kedy sme súperovi darovali množstvo šancí, z ktorých pramenili úvodné dva góly. Potom sme sa „zobudili“ a vrátili sme sa do zápasu. Celé stretnutie sa nieslo bojovným futsalom na obidvoch stranách. Nás môže mrzieť záver stretnutia, kedy sme našou nedisciplinovanosťou prišli o cenný bod zo Žilinskej pôdy.“

Dušan Štaffen (tréner ŽFA ŽIRAFA Žilina): „Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Bystrica vôbec nehrala ustráchane a počas celého zápasu sme jej nedokázali gólovo odskočiť, čím sme ju neustále udržiavali v hre. O našom víťazstve sme mali rozhodnúť už v prvom polčase a nemuseli sme sa takto strachovať. Už aj k nám zavítala šťastena a snáď sme ju neurazili, pretože ju budeme ešte viac krát potrebovať. Naša hra bola dosť pomalá a v obrane sme robili chyby, ktoré kvalitnejší súper bude kruto trestať. Tak ako to bolo v dvoch predchádzajúcich zápasoch. K výkonom mojich hráčov môžem len povedať, že viacerí nezahrali na hranici svojich možností. Našim najlepším hráčom najmä v prvom polčase bol F.Brezničan a v obrane takmer neomylný T.Grznár. U súpera som si všimol veľmi dobrý výkon Ľ.Willwebera.“

Ostatné výsledky:

FK Dragons Podolie – Benfica EMM Čadca 6:15 (3:8)

Góly: Bobocký R. 2, Miklovič 2, Hevier, Pollák – Baláž 5, Trizuliak 4, Jaroš 3, Mudrík 3

bez kariet

Rozhodovali: Ploštica, Botka, 100 divákov

KSF DOXX Žilina – Futbashop Nové Mesto nad Váhom 3:6 (0:3)

6. FK Dragons Podolie 5 0 0 5 22:45 0

Už tento piatok MIBA hostí náročného súpera z Čadce. V prvom kole v Čadci síce MIBA zvíťazila, ale to zásluhou gólu 10 sekúnd pred koncom. Pozývame všetkých priaznivcov futsalu, aby prišli podporiť mladých futsalistov v piatok 13. januára o 19:45 hod. do športovej haly v Badíne. Vstup zdarma.

8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 717

Renomovaní slovenskí tvorcovia a obľúbení slovenskí a českí herci. Muž so zajačími ušami je prísľubom kvalitného filmového zážitku. Môžete si ho pozrieť už v regionálnej predpremiére.

(pw) 7 h
Máme záujem nielen naštartovať spoluprácu regionálnych firiem s vedecko-výskumnými subjektami, ale aj akcelerovať budovanie inovačného ekosystému v kraji,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter (vpravo).

Pripravené sú inovačné poukážky vo výške od dvetisíc eur až do 15-tisíc eur.

(TS) 8 h
Karatisti sa po dlhšom čase zúčastnili súťaže Pohár SŠŠ v karate.

Banskobystrické CMK si zo súťaže odnieslo 27 medailí.

LL 10 h

V okrese Brezno hrozí prívalová povodeň. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý preto vydal výstrahu prvého stupňa.