Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

V zápase dvoch rozdielnych polčasov nakoniec deľba bodov

FUTSAL: V 6. kole Openligy MIBA privítala lídra tabuľky z Čadce. V 1. kole MIBA zvíťazila na pôde Čadce 2:1, a tak hostia mali domácim čo vracať.

MIBA Banská Bystrica –BENFICA Gemm Čadca 3:3 (3:0)

Domáci, narozdiel o predchádzajúceho zápasu v Žiline, vstúpili do stretnutia aktívnejšie. Svojím pohybom zamestnávali obranu súpera a vypracovali si niekoľko príležitostí, taktiež hrozili z protiútokov. Hostia sa v prvom polčase dostávali len k náznakom šancí a streleckým pokusom z diaľky. Domáci sa ujali vedenia v 15. minúte, kedy Willwéber nakopával loptu k súperovej bránke a Čief prehlavičkoval z hranice šestky brankára hostí. O minútu neskôr sa MIBA opäť tešila z gólu, autorom bol Peter Zehnal, ktorý z podobnej situácie opäť hlavou prekonal hosťujúceho brankára Sedláka. Do konca prvého polčasu padol ešte jeden gól, Zehnal sa šikovne presadil cez dvoch hráčov Čadce a naservíroval loptu Willwéberovi, ktorý do odkrytej brány strelil tretí gól domácich. Polčasový gólový rozdiel mohol byť markantnejší, avšak domácim hráčom chýbala väčšia efektivita v koncovke.

Po výmene strán Čadca s cieľom vrátenia sa do zápasu zatlačila domácich. Tento tlak MIBA nevydržala a po chybnej rozohrávke a následnej tečovanej strele hosťujúceho kanoniera Baláža (líder strelcov Openligy) strelil úvodný gól hostí v zápase . Od tohto okamihu Čadca pokračovala v tlaku a domáci vyrážali do rýchlych protiútokov, z ktorých dve gólové šance Willwébera a Čiefa zostali nevyužité. V 32. minúte Baláž nenápadnou strelou z diaľky prekvapil Škubáka a Čadca znížila na rozdiel jedného gólu. O minútu neskôr po peknej akcii Jaroša s Trizuliakom, druhý menovaný prekonal domáceho brankára a vyrovnal na 3:3. Od tohto okamihu mali obidva tímy šance na strelenie víťazného gólu, ale tie zostali nevyužité. V poslednej minúte stretnutia hostia šiestykrát faulovali a domáci mali možnosť 10 metrového kopu, ten však Willwéber nepremenil, a tak v zápase dvoch rozdielnych polčasov si MIBA Banská Bystrica a Benfica Čadca body rozdelili.

Vyjadrenie po zápase:

Ondrej Výboh (vedúci MIBA BB): „Na zápas sme nastúpili proti skúseným hráčom z Čadce odhodlaní podať kolektívny výkon. Našim cieľom bolo vychádzať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do rýchlych protiútokov. Prvý polčas sa nám to darilo, vypracovali sme si mnoho šancí, z ktorých sa nám podarilo streliť tri góly. V druhom polčase sme chceli nadviazať na výkon z prvého, lenže hráči Čadce nastúpili ako vymenení, zmenili štýl hry, zatlačili nás. Pod tlakom sme robili chyby, ktoré hostia využili a dokázali vyrovnať. Naše sľubné šance z brejkov sa nám nepodarilo premeniť. Nádej svitla v poslednej minúte, kedy sme mohli streliť víťazný gól z 10 metrového kopu, čo sa nám však nepodarilo. Chlapci by si za predvedený výkon obzvlášť prvom polčase vítaztvo zaslúžilí“.

Góly: Zehnal, Čief, Willwéber-Baláž 2, Trizuliak

ŽK: Willwéber-Tlelka, Mudrík

Pred 150 divákmi rozhodovali Remeň a Tutura.

Ostatné výsledky: KSF DOXX Žilina – ŽFA ŽIRAFA Žilina 5:6 (1:2), FK DRAGONS Podolie – FUTBALSHOP Nové Mesto nad Váhom 6:9 (3:3)

6. FK Dragons Podolie 6 0 0 6 28:54 0

Bystrickí futsalisti o týždeň cestujú do Žiliny, kde odohrajú zápas s DOXX-om. V domácom stretnutí MIBA zvíťazila 2:1. Najbližší domáci zápas Bystričania odohrajú 2. februára (piatok) o 19:45 v ŠH Badín s Futbalshop Nové Mesto nad Váhom, s ktorým prehrali v 3. kole 1:6.

1. Väzňa, ktorý ušiel v Banskej Bystrici, chytili po pár hodinách (+ FOTO a VIDEO) Foto 2 218
  2. Dedinou roka sa síce Hronsek ani Pohorelá nestali, no zaradili ich medzi klenotnice 439
  3. Foťte rýchlo. Najznámejšia drevenička Horehronia to má spočítané Foto 260
  4. Čo s načatým víkendom? Tu sú naše tipy 260
  5. Krásna Banskobystričanka Lujza Straková nás bude reprezentovať v ďalšej prestížnej súťaži krásy 214