Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Na Slovane úradoval mladý Nemček

Aj po tretíkrát zvíťazili hokejisti Banskej Bystrice na ľade Slovana po samostatných nájazdoch.

HC Slovan Bratislava - HC'05 Banská Bystrica 3:4 (1:1, 2:1,0:1 - 0:0, 0:1) sn

Úvod bol z oboch strán rozháraný, chýbal väčší dôraz, hráči robili veľa chýb pri rozohrávke. V 13. min sa natlačil pred Kostúra Šatan, hosťujúci útočník Češík ho stihol iba zahákovať a hlavný arbiter Mllner nariadil trestné strieľanie. Šatan pri nájazde oklamal bekhendovým blafákom Kostúra a v páde otvoril skóre -1:0. Banskej Bystrici sa podarilo vyrovnať už o tri minúty neskôr, keď Konrád vyrazil puk pred osamoteného Jokilu, ktorý už nemal problém prekonať ho.

Domáci začali druhú tretinu oveľa svižnejšie, vytvorili si tlak z ktorého rezultoval v 22. min gól na 2:1 z hokejky Kukumberga. Hra nabrala spád, Banskobystričania sa po zbabranom úvode v druhej dvadsaťminútovky začali viac tlačiť pred súperovu bránku. V 29. min zaspala obrana Slovana, Lamper našiel ideálne Kokavca a ten vyrovnal. Slovan získal aj tretí krát vedenie. V 35. min sa Jerofejevsova strela odrazila od hosťujúceho brankára k Štajnochovi, ktorý v zápase nastúpil netradične na poste krídelníka, a ten už nemal problém skórovať. Následne mohli náskok Slovana zvýšiť z dobrej pozície Kudrna a potom Lipiansky, ktorý však trafil iba žŕdku. Aj keď sa oba tímy snažili, chýbala väčšia presnosť v zakončení.

V tretej tretine chceli oba tímy s výsledkom niečo spraviť, viac čistejších gólových šancí si vypracoval Slovan, ale obaja brankári boli pozorní. V 58. min nevyhodil pri oslabení puk Jerofejevs a nepokrytý Nemček vyrovnal na 3:3. Banská Bystrica aj tretí krát v sezóne vyhrala v Slovnaft aréne po samostatných nájazdoch, keď úspešnými exekútormi boli Nemček a Jokila, na domácej strane sa nepresadili Bartánus a ani Šatan.

Góly: 13. Šatan (z trest. strieľania), 22. Kukumberg (Lipiansky, M. Bartánus), 35. Štajnoch (M. Sloboda, Jerofejevs) - 16. Jokila (Hvila, Kristoffersson), 29. M. Kokavec (Lamper, Matoušek), 58. F. Nemček (M. Grman, Jokila), rozhodujúci sam. nájazd F. Nemček

Vylúčení: 9:3 na 2 min, navyše: 17. Štajnoch a 56. I. Ďatelinka (obaja Slovan) obaja na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mullner - P. Šefčík, M. Junek, 5279 divákov

Zostavy:

Slovan: Konrád - P. Fruhauf, I. Ďatelinka, Dobroň, Švarný, Trška, Jerofejevs - Šatan, Kukumberg, Bulík - M. Bartánus, Lipiansky, L. Hudáček - Buc, M. Macho, Štajnoch - A. Kudrna, Preisinger, M. Sloboda

Banská Bystrica: Kostúr - Kubka, M. Grman, Cebák, Huba, Brňák, Bambúch, Beňa - Kristoffersson, Jokila, Hvila - T. Hričina, Heizer, F. Nemček - Marcinek, Češík, Kútny - Lamper, Matoušek, M. Kokavec

Hlasy:

Štefan Mikeš (tréner Slovana):"Nemôžeme byť spokojní, začali sme veľmi zle. V našej hre bolo veľa nepresností, robili sme veľa chýb. Individuálne výkony niektorých hráčov sú neospravedlniteľné, pomer vylúčených v tomto zápase je nepochopiteľný. Predviedli sme slabý výkon a všetky okolnosti hrali proti nám."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Celý zápas sa pre nás nevyvíjal dobre, prakticky sme iba doťahovali náskok domácich. Pred treťou tretinou sme si povedali, že vynaložíme všetky sily, aby sme výsledok otočili. Boli sme húževnatí, škoda predĺženia, v ktorom sme mohli rozhodnúť v presilovke. Mal som šťastnú ruku pri výbere hráčov na samostatné nájazdy a aj po tretí krát sme v Bratislave uspeli."

1. Totožnosť utopeného mladého muža už zistili, ide o 17 - ročného Dominika Foto 11 895
  2. Stal sa nohami svojho syna 3 622
  3. Foťte rýchlo. Najznámejšia drevenička Horehronia to má spočítané Foto 2 335
  4. Kotlebovu jazdu vyprevadili z Bystrice transparentmi ( +FOTO a VIDEO) Foto 673
  5. Kluby vojenskej histórie predvedú ukážky bojov vo Vydrovskej doline 409
  6. Príčiny pádu vrtuľníka pri Strelníkoch sú už známe 406
  7. Mestskí poslanci schválili budúcu kúpu bytového domu Predné Halny 10 263
  8. Vrtuľníkoví záchranári k výsledkom vyšetrovania havárie: Pilot patril k najskúsenejším 254
  9. Krv v žilách na balkánsky, stredoveký a slovenský ľudový spôsob. Hradné Huky 2017 247
  10. Krásna Banskobystričanka Lujza Straková nás bude reprezentovať v ďalšej prestížnej súťaži krásy 145