Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

MIBA zvíťazila v Žiline aj zásluhou dvojgólového Willwébera

MIBA v sobotu 21. januára cestovala do Žiliny, kde ich čakal zápas s DOXX-om. V domácom stretnutí Bystričania zvíťazili 2:1 a v odvete chceli opäť bodovať naplno.

KSF DOXX Žilina – MIBA Banská Bystrica 1:5 (1:2)

Úvod stretnutia patril domácim, ktorí mali loptu pod kontrolou. Hostia spočiatku pôsobili ospalým dojmom, za čo boli potrestaní v 9. minúte gólom domáceho Padycha. MIBA postupne zlepšovala hru. V 14. minúte po chybnej rozohrávke domácich sa dostala lopta k Willwéberovi, ktorý strelou z diaľky prekonal domáceho brankára Cesneka. Hostia pozornou defenzívou nepúšťali domácich do vyložených šancí a hrozili z protiútokov, po jednom z nich sa v 18. minúte po individuálnej akcii presadil M. Giertl, ktorý uzavrel polčasový stav na 1:2.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci sa pokúšali o vyrovnanie najmä častejšou streľbou. MIBA naďalej pozorne bránila a vyrážala do rýchlych protiútokov. V 26. minúte po presnom vyhodení Filadelfiho, Willwéber zvýšil na 1:3 svojim druhým gólom v zápase. Domáci naďalej dobývali bránku hostí, ale bez gólového efektu. V 31. minúte Andraščík zachytil rozohrávku domácich a po samostatnom prieniku zvýšil na 1:4. V predposlednej minúte Bystričania strelili piaty gól, po akcii Kollára so Zehnalom druhý menovaný skóroval.

Góly: Padych – Willwéber 2, Giertl M., Zehnal, Andraščík

ŽK: Čief,

Pred 30 divákmi rozhodovali Zacher a Ďurina.

Vyjadrenie po zápase:

Ondrej Výboh (vedúci MIBA Banská Bystrica): „Do zápasu s Doxx-om sme nastúpili s cieľom bodovať naplno. Od úvodného hvizdu nás domáci zatlačili z čoho pramenil úvodný gól zápasu. Od tohto momentu sme začali hrať lepšie, disciplinovane sme bránili a hrozili rýchlymi protiútokmi. V prvom polčase sa nám podarilo dvomi gólmi otočiť nepriaznivý stav. V druhom polčase sme pokračovali v pozornom bránením a postupne sme strelili ďalšie tri góly. Vo vyrovnanom zápase sme boli efektívnejší, a to rozhodlo o našom víťazstve.“

MIBA sa víťazstvom posunula v tabuľke Openligy na tretie miesto. Najbližší zápas bystrickí futsalisti odohrajú 3. februára v domácom prostredí v ŠH Badín, kde privítajú Futbalshop Nové Mesto nad Váhom v súboji o druhú priečku. Prvý vzájomný zápas vyhral Futbalshop 6:1.

Ostatné výsledky:

ŽFA ŽIRAFA Žilina – FK DRAGONS Podolie 6:7 (3:3)

Góly: Pagáč 3, Ďuratný, Zemiak, Stalmašek – Bobocký R. 2, Bobocký T., Sedlák, Halan, Halas, Směřička

ŽK: Šebík

50 divákov

Rozhodovali: Remeň, Janíček

FUTBALSHOP Nové Mesto nad Váhom – Benfica Gemm Čadca 1:5 (1:1)

6.Podolie 7 1 0 6 35:60 3

1. Na strednom Slovensku husto sneží, Donovaly a Šturec uzatvorili pre nákladné autá 486
  2. Chýba zákon o cestovnom ruchu, riešil by masívne navštevované malé obce Foto 309
  3. Kuzminová útočila na víťazstvo, v pretekoch s hromadným štartom skončila druhá 148