Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Banskobystrická stopa 2012 sa vydarila

Tradičnému lyžiarskemu podujatiu, ktoré sa uskutočnilo uplynulú sobotu v okolí Banskej Bystrice, prialo počasie.

Viac ako sedemdesiat nadšencov bežeckého lyžovania sa postavilo na štart 23 kilometrov dlhej trate so začiatkom v Horných Pršanoch a cieľom na Králikoch. V najmladšej kategórii starších dorastencov obsadil Martin Franci druhú priečku (ŠKP BB) časom 1:18:18:90 a medzi dievčatami zvíťazila jeho oddielová kolegyňa Katarína Valašťanová (1:26:33:50). V hlavnej kategórii mužov (roč. 1982-73) prišiel s druhým najrýchlejším časom do cieľa Branko Michalech (ŠKP BB). Bronz v kategórii mužov (roč. 1972-63) získal pretekár z Medzibrodu Peter Haviar (1:33:37:80). Medzi ženami si prvenstvo vybojovala Lucia Kamenská (ŠKP BB) a v kategórii žien (roč. nar. 1972-63) si to na trati rozdali Zuzana Vaculčiaková (Vlkanová) a Tatiana Čellárová (Valaská) s víťazným koncom pre prvú menovanú.