Štvrtok, 21. jún, 2018 | Meniny má Alojz

Úradujúci majster pod Urpínom síce neoslnil, ale zvíťazil

Ani v piatom vzájomnom meraní síl medzi Banskou Bystricou a Košicami sa z víťazstva netešili „barani“.

HC'05 Banská Bystrica - HC Košice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Bystričania nevstúpili do zápasu dobre, keď už v 7. min. prehrávali po góle Marcela Haščáka. Ten prešiel poľahky celou hracou plochou, poradil si s dvomi obrancami, ako aj brankárom Chorošunom – 0:1. Po ďalších siedmich minútach videli diváci druhý gól, tentoraz v košickej sieti. Nevinne vyzerajúci útok „baranov“ potiahol Tomáš Hričina, v páde stihol prihrať Filipovi Nemčekovi, ktorý aj so šťastím vyrovnal – 1:1. Domáci mohli ísť do vedenia v úvode druhej tretiny, ale skackajúci puk na bránkovisku nedokázal žiadny z hráčov v červených dresoch dotlačiť za Hylákov chrbát. Viac ako hra upútalo pozornosť rozbité plexisklo po súboji pri mantineli kvôli čomu bola druhá tretina skrátená o minútu a 21 sekúnd. V úvode tretieho dejstva mali viac z hry zverenci trénera Milana Staša, no ich tlak utlmil hlavný rozhodca, keď poslal na trestnú lavicu Tomáša Hričinu (2+10 min.). Rozhodujúci gól stretnutia, ktorý veľa hokejovej krásy neponúkol, padol v presilovej hre a do siete domácich. Košičan Gron využil slabý dôraz banskobystrických obrancov, z ľavej strany sa natlačil pred Chorošuna a poslal puk pod hornú žrď – 1:2.

Góly: 14. F. Nemček (T. Hričina, Brňák) - 7. M. Haščák (Jenčík), 47. S. Gron (Homer

Rozhodovali: M. Gašparík - Zvškovec, M.Valach, vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: T. Hričina (B. Bystrica) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1555 divákov.

HC'05: Chorošun - Kubka, M. Grman, Brňák, Cebák, Bambúch, Beňa, Mačkovič, Huba - Kristoffersson, Jokila, Hvila - F. Nemček, Heizer, T. Hričina - Marcinek, Češík, Kútny - Matoušek, J. Petro, Dolník

HC KOŠICE: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Slimák, Martin Chovan, M. Novák, Jokeľ - P. Bartoš, Zálešák, Dravecký - Spilar, S. Gron, Michel Miklík - Marcel Haščák, Pašek, Jenčík - Mlynarovič, Matúš Chovan, M. Nagy

Milan Staš (tréner B. Bystrice): „V tomto zápase to bolo o tom, kto urobí viac chýb. Napokon sme ich urobili viac my a rozhodli detaily.“

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc):“"Súper veľmi dobre bránil, ťažko sa nám presadzovalo. Boli sme veľmi často vylučovaní a ťažko sme sa dostávali do tempa. Keď sme zúžili zostavu na tri útoky, už to bolo lepšie. Strelili sme gól a náskok sme potom ubránili."

Ostatné výsledky 42. kola: Žilina – Martin 4:3, Poprad – Nitra 3:4, ZvolenTrenčín 2:3 sn, Slovan – Skalica 4:3.

1. Košice 43 28 0 2 1 0 12 152:96 89

2. Slovan 43 26 0 1 1 3 12 148:107 84

3. Skalica 43 25 1 0 1 1 15 157:121 79

4. Poprad 43 24 1 0 4 1 13 145:117 79

5. Zvolen 43 19 0 3 0 2 19 107:127 65

6. Trenčín 43 17 1 3 1 1 20 107:108 61

7. Žilina 43 15 1 4 1 4 18 104:122 60

8. B. Bystrica 43 12 1 4 1 6 19 99:110 53