Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Bezchybná streľba Hasillu a druhý titul pre Rusa Volkova

V nedeľňajších stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km v rámci 19. otvorených majstrovstiev Európy v biatlone v Osrblí triumfoval Rus Alexej Volkov.

Dvadsaťtriročný biatlonista si vybojoval už svoj piaty kontinentálny titul, druhý v Osrblí. Volkov triumfoval už v sobotňajších rýchlostných pretekoch a v nedeľu do stíhacích vybiehal s náskokom 18,5 sekundy pred Ukrajincom Arťomom Prymom. Vďaka výbornej streľbe i behu si Volkov svoje postavenie lídra udržal až do cieľa. Rus vyhral stíhacie preteky už na treťom šampionáte v rade. Na 2. mieste dobehol s odstupom 16,2 sekundy Ukrajinec Sergij Semionov, bronz si vybojoval so stratou 18,5 sekundy Nemec Daniel Bohm. Pryma napokon skončil druhý.

Slovák Tomáš Hasilla mal v nedeľu podobne ako v sobotu bezchybnú streľbu, ale bežecky sa výraznejšie nedokázal presadiť. Z 20. miesta na štarte sa posunul na konečnú 17. priečku, na Volkova stratil 2:17,7 min. Martin Otčenáš musel absolvovať až šesť trestných okruhov, do cieľa dobehol na 37. pozícii, rovnakú obsadil aj v šprinte. Oproti sobote si v stíhačke pohoršil o dve miesta Peter Kazár, ktorý obsadil konečnú 55. priečku.

„S lepším behom som mohol dnes ísť do desiatky. Súperi mi unikajú v behu. Keď raz netrafia a absolvujú trestné kolo, ktoré trvá asi 20 sekúnd, na trati ma dobehnú a stratu zlikvidujú. Je to iba o kondícii. Som prvý rok v kategórii mužov, doteraz som súťažil s juniormi. Je to náročné uchytiť sa hneď od začiatku. Som prekvapený z čistej streľby. Na tréningoch mi v posledných dvoch rokoch vychádzala, ale v pretekoch som sa pri nej doteraz mýlil," povedal Tomáš Hasilla.

Medzi juniormi sa z triumfu tešil Alexander Loginov z Ruska, ktorý v stíhacích pretekoch na 12,5 km zdolal víťaza šprintu Vetleho Christiansena z Nórska. Zo Slovákov najlepšie skončil Michal Šíma na 25. mieste.

Výsledky - otvorené ME v biatlone v Osrblí:

Stíhacie preteky mužov na 12,5 km: 1. Alexej Volkov (Rus.) 31:48,0 (1), 2. Sergij Semionov (Ukr.) +16,2 (1), 3. Daniel Bohm (Nem.) +18,5 (1), 4. Arťom Pryma (Ukr.) +36,7 (2), 5. Andrejs Rastorgujevs (Lot.) +57,1 (3), 6. Krasimir Anev (Bulh.) +1:07,3 (2), ... 17. Tomáš Hasilla +2:17,7 (0), 37. Martin Otčenáš +4:51,2 (6), 55. Peter Kazár (všetci SR) +8:37,8 (5)

Stíhacie preteky juniorov na 12,5 km: 1. Alexander Loginov (Rus.) 32:10,2 (2), 2. Vetle Christiansen +23,5 (2), 3. Johannes Bo (obaja Nór.) +23,7 (2), 4. Maxim Cvetkov (Rus.) +52,7 (4), 5. Simon Desthieux (Fr.) +1:58,2 (2), 6. David Komatz (Rak.) +2:04,1 (3), ... 25. Michal Šíma +5:42,6 (4), 38. Henrich Lonský +8:49,5 (10), 42. Rudolf Michalovský +9:47,8 (7), Michal Kubaliak (všetci SR) -1 kolo

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Pred dom Zajacovcov chodí líška, je to vždy zážitok

Občas si pobehá aj s mačkami. Je to veľká maškrtnica, neraz si na lúku odnesie celý hrniec.

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.