Sobota, 24. február, 2018 | Meniny má Matej

MIBA doma neporaziteľná, opäť zvíťazila

FUTSAL - OPENLIGA: Bystrickí futsalisti v zápase 8. kola privítali Futsalshop Nové Mesto nad Váhom, s ktorým v prvom meraní síl prehrali 1:6. MIBA súperovi vrátila prehru, a tým potvrdila domácu neporaziteľnosť. Po výhre sa MIBA posunie v tabuľke na druhé

miesto práve pred Nové Mesto n/V.

MIBA Banská Bystrica – Futbalshop Nové Mesto nad Váhom 5:1 (2:0)

Zápas sa začal s 25-minútovým meškaním z dôvodu oneskoreného príchodu hostí z Nového Mesta nad Váhom, čo sa paradoxne prejavilo na domácich hráčoch, ktorí nevstúpili do stretnutia najideálnejšie. Hostia svojou aktivitou nútili domácich k chybám, z ktorých pramenili šance, ale tie trestuhodne zahadzovali. Postupom času domáci zlepšili hru najmä v defenzíve a pôsobili kompaktnejšie. V ofenzíve hrozili rýchlymi protiútokmi a po jednom z nich sa aj ujali vedenia zásluhou Bereca, ktorý zužitkoval nahrávku Čiefa. Do konca prvého polčasu sa podarilo domácim zvýšiť vedenie na 2:0, keď prečíslenie zakončil Výboh do odkrytej bránky Porubského.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia, ktorí zásluhou kapitána Neuschla znížili stav stretnutia na rozdiel jedného gólu. V ďalšom priebehu si obidve mužstvá vypracovali šance, ktoré však zostali nevyužité. Hostia boli veľmi blízko k vyrovnaniu, ale nezvládli prečíslenie, čo sa neskôr ukázalo ako kľúčové. V snahe zvrátiť zápas vo svoj prospech NMnV v 38. minúte začalo hrať powerplay, počas ktorej si nedokázali vytvoriť príležitosti, naopak dvakrát inkasovali. Na 3:1 po rohu Kollára zvyšoval Andraščík a nádeje hostí pochoval Čief gólom cez celú palubovku do prázdnej brány. Domácim sa podarilo skórovať ešte jedenkrát a to už pri hre štyroch na štyroch, keď sa presadil v poslednej minúte M.Giertl a uzavrel skóre zápasu na konečných 5:1. V stretnutí o druhé miesto tabuľky boli úspešní domáci, ktorí oplatili hosťom prehru z NMnV.

Góly: Berec, Výboh, Andraščík, Čief, Giertl M. – Neuschl

ŽK: Čief-Hikel, Jurčo

Pred 100 divákmi rozhodovali Ploštica a Botka.

Vyjadrenie po zápase:

Ondrej Výboh (vedúci MIBA Banská Bystrica): „Pre obidve mužstvá to bol dôležitý zápas o druhé miesto v Openlige. Úvod stretnutia sme nezvládli, súper si vytvoril niekoľko gólových situácií, ktoré na naše šťastie nevyužil. My sme hrozili rýchlymi protiútokmi, z ktorých sme strelili dva góly a do kabín sme išli s dvojgolovým náskokom. Opäť nám nevyšiel úvod druhého polčasu, čo využili hostia na strelenie kontaktného gólu. V závere hrali hostia powerplay, z ktorej nedokázali vyrovnať. My sme postupne strelili ešte tri góly a zvládli sme náročné a dôležité stretnutie s N. Mestom nad Váhom.“

Ostatné výsledky: FK DRAGONS Podolie-KSF DOXX Žilina 3:9 (1:3), BENFICA Gemm Čadca-ŽFA ŽIRAFA Žilina 4:4 (0:1) .

1.Čadca 8 5 2 1 50:28 17

2.MIBA BB 8 5 1 2 25:22 16

3.Futbalshop NMnV 8 5 0 3 43:31 15

4.Žirafa Žilina 8 4 1 3 48:44 13

5.DOXX Žilina 8 2 0 6 28:39 6

6.Podolie 8 1 0 7 38:69 3

Tento týždeň MIBA cestuje do Nového Mesta nad Váhom, kde odohrá svoj predposledný zápas s FK Dragons Podolie. Najbližší domáci zápas bystrickí futsalisti odohrajú 24. februára s ŽFA Žirafa Žilina. Žilinčanom budú mať čo oplácať, pretože v prvom tohtoročnom zápase MIBA podľahla Žirafe 4:6.