Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

MIBA doma neporaziteľná, opäť zvíťazila

FUTSAL - OPENLIGA: Bystrickí futsalisti v zápase 8. kola privítali Futsalshop Nové Mesto nad Váhom, s ktorým v prvom meraní síl prehrali 1:6. MIBA súperovi vrátila prehru, a tým potvrdila domácu neporaziteľnosť. Po výhre sa MIBA posunie v tabuľke na druhé

miesto práve pred Nové Mesto n/V.

MIBA Banská Bystrica – Futbalshop Nové Mesto nad Váhom 5:1 (2:0)

Zápas sa začal s 25-minútovým meškaním z dôvodu oneskoreného príchodu hostí z Nového Mesta nad Váhom, čo sa paradoxne prejavilo na domácich hráčoch, ktorí nevstúpili do stretnutia najideálnejšie. Hostia svojou aktivitou nútili domácich k chybám, z ktorých pramenili šance, ale tie trestuhodne zahadzovali. Postupom času domáci zlepšili hru najmä v defenzíve a pôsobili kompaktnejšie. V ofenzíve hrozili rýchlymi protiútokmi a po jednom z nich sa aj ujali vedenia zásluhou Bereca, ktorý zužitkoval nahrávku Čiefa. Do konca prvého polčasu sa podarilo domácim zvýšiť vedenie na 2:0, keď prečíslenie zakončil Výboh do odkrytej bránky Porubského.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia, ktorí zásluhou kapitána Neuschla znížili stav stretnutia na rozdiel jedného gólu. V ďalšom priebehu si obidve mužstvá vypracovali šance, ktoré však zostali nevyužité. Hostia boli veľmi blízko k vyrovnaniu, ale nezvládli prečíslenie, čo sa neskôr ukázalo ako kľúčové. V snahe zvrátiť zápas vo svoj prospech NMnV v 38. minúte začalo hrať powerplay, počas ktorej si nedokázali vytvoriť príležitosti, naopak dvakrát inkasovali. Na 3:1 po rohu Kollára zvyšoval Andraščík a nádeje hostí pochoval Čief gólom cez celú palubovku do prázdnej brány. Domácim sa podarilo skórovať ešte jedenkrát a to už pri hre štyroch na štyroch, keď sa presadil v poslednej minúte M.Giertl a uzavrel skóre zápasu na konečných 5:1. V stretnutí o druhé miesto tabuľky boli úspešní domáci, ktorí oplatili hosťom prehru z NMnV.

Góly: Berec, Výboh, Andraščík, Čief, Giertl M. – Neuschl

ŽK: Čief-Hikel, Jurčo

Pred 100 divákmi rozhodovali Ploštica a Botka.

Vyjadrenie po zápase:

Ondrej Výboh (vedúci MIBA Banská Bystrica): „Pre obidve mužstvá to bol dôležitý zápas o druhé miesto v Openlige. Úvod stretnutia sme nezvládli, súper si vytvoril niekoľko gólových situácií, ktoré na naše šťastie nevyužil. My sme hrozili rýchlymi protiútokmi, z ktorých sme strelili dva góly a do kabín sme išli s dvojgolovým náskokom. Opäť nám nevyšiel úvod druhého polčasu, čo využili hostia na strelenie kontaktného gólu. V závere hrali hostia powerplay, z ktorej nedokázali vyrovnať. My sme postupne strelili ešte tri góly a zvládli sme náročné a dôležité stretnutie s N. Mestom nad Váhom.“

Ostatné výsledky: FK DRAGONS Podolie-KSF DOXX Žilina 3:9 (1:3), BENFICA Gemm Čadca-ŽFA ŽIRAFA Žilina 4:4 (0:1) .

1.Čadca 8 5 2 1 50:28 17

2.MIBA BB 8 5 1 2 25:22 16

3.Futbalshop NMnV 8 5 0 3 43:31 15

4.Žirafa Žilina 8 4 1 3 48:44 13

5.DOXX Žilina 8 2 0 6 28:39 6

6.Podolie 8 1 0 7 38:69 3

Tento týždeň MIBA cestuje do Nového Mesta nad Váhom, kde odohrá svoj predposledný zápas s FK Dragons Podolie. Najbližší domáci zápas bystrickí futsalisti odohrajú 24. februára s ŽFA Žirafa Žilina. Žilinčanom budú mať čo oplácať, pretože v prvom tohtoročnom zápase MIBA podľahla Žirafe 4:6.

1. Na úseku medzi Medzibrodom a Slovenskou Ľupčou vymenia koľajnice 192
  2. Táto jeseň hýri farbami. Pokochajte sa ňou na horách od Donovál po Ružomberok Foto 141
  3. Pozrite si kandidátov na poslancov BBSK za okres Banská Bystrica 130
  4. Poškodil zaparkované vozidlo, z miesta odišiel 111
  5. ​​​​​​​Kotlebova dymová clona 101
  6. Mŕtva nevesta s partou, muž bez hlavy. Naši predkovia vnímali smrť inak ako my (+ FOTO a VIDEO) Foto 76
  7. Stihli ste výstavu najkrajších mačiek? Pozrite si fotogalériu Foto 72
  8. Októbrová Bystrická hodinka bude o židovskej komunite v Banskej Bystrici 68
  9. V Žiline to našim hokejistom nevyšlo. Rozhodujúci gól strelil bývalý hráč baranov 65