Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta

Staš musel po prehre s Nitrou prehovoriť hráčom do duše

Hokejistom Banskej Bystrice nestačilo ani dvojgólové vedenie na konečné víťazstvo proti poslednej Nitre.

HC 05 Banská Bystrica - HK Nitra 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Domáci mali veľkú možnosť priblížiť sa súperom v tabuľke nad nimi a Ntra zasa veľkú motiváciu v tom, že skreše náskok Martina pred ňou. Z prílišného chcenia však trpela hra, na oboch stranách kvitla kŕčovitosť a tá zase ovplyvnila presnosť, odvážnosť a plynulosť akcií. Čo bolo treba pochváliť, tak na oboch stranách obrany, aj keď sa občas dopúšťali kiksov. Bystričania sa usilovaji pokrstiť nové šatne v starom zimáku jasným víťazstvom, no po dvoch tretinách to na bezproblémový zápas vôbec nevyzeralo. V 16. min pretrhol biedu v efektivite Sýkora, ktorý si aj pokrstil takmer trojmesačný návrat po zranení. Pred bránku mu puk šikovne pristrčil Hlinka a obľúbenec divákov nekomromisne pod žŕdku prekonal Fedora.

V druhej tretine sa dopustil pri presilovke obranca Kubka chyby, Ručkay v prečíslení našiel pred bránkou Hamráka a zrodil sa gól, na ktorý Nitrania čakali ako na spásu. Sami si však vývin komplikovali častými vylúčeniami, inaksovali síce pri plnom počte druhý gól tesne pred druhou prestávkou, no predchádzalo mu ďalšie oslabenie. A pritom stačilo neposlušný puk vyhodiť z tretiny, čo si mohla obrana vytýkať a Kútny strelou k žŕdke, po šikovnej nahrávke od Sýkoru, prelomil obranný val hostí druhýkrát.

Tretia tretina bola aj o tom, kto skôr strelí gól a nakloní misku váh na svoju stranu a v 47. min sa domácim vniesť do pomerne nervózneho zápasu väčšie jasno. Po prudkej strele Kristofferssona do žŕdky napálil puk okamžite ponad ležiaceho Fedora do siete Jokila a napovedal, kto je väčším pánom na ľade. Nitrania vyšli nepriaznivo aj v štatistike strieľa a z mála šancí veľa nevyťažili, ak trebárs Ručkay v 49. min, keď ešte tlela hosťom nejaká nádej na zvrat. V 51. min Ordzovenský znížil strelou pod žŕdku po peknej akcii na rozdiel gólu a upozornil, že Nitrania len tak ľahko nezložia zbrane. Opäť ich však v rozlete zastavilo oslabenie, potom zasa nevyužili presilovku, no onedlho po strele Baču od modrej a Radulayovom teči sa tešili v 56. min z vyrovnávajúceho gólu. V závere si hráči nervy neudržali, viac z toho vyťažili Nitrania a v 58. min Štefanka doklepol puk prekvapujúco do bránky s víťaznou pečaťou. Presne 55 sekúnd pred koncom začali hrať domáci power play, no bez efektu.

Góly: 16. Ján Sýkora (Miroslav Hlinka), 40. Kútny (Ján Sýkora, Češík), 47. Jokila (Kristoffersson) - 28. Hamrák (H. Ručkay), 51. Ordzovenský (Martin Segľa), 56. Radulay (Martin Bača), 58. M. Štefanka (Hrnka)

Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše F. Nemček 10 min za nešportové správanie, Kristoffersson (obaja B. Bystrica) 10+DKZ za pichanie, Martin Bača 10 min za napadnutie hlavy a krku, H. Ručkay (obaja Nitra) 10+DKZ za sekanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko, J. Kubuš - M. Valach, Gavalier, 1317 divákov

Milan Staš, tréner B. Bystrice: „Hrali sme spočiatku dobre, režírovali hru, súpera k ničomu nepustili. Za stavu 3:1 chlapci prestali hrať, aj plniť úlohy, stačilo Nitre znížiť a dva zlepené góly nás potrestali. Snažili sme sa pokrstiť novú šatňu, no takto pustiť zápas si vyžaduje aj hlbšiu analýzu a povedať niečo do duše."

Miloš Fleischer, aistent trénera Nitry: „V prvej tretine sme ustáli tlak domácich s jedným inkasovaným gólom, našťastie sme v druhej v oslabení vyrovnali, v jej závere sme sa však dopustili chyby a súper sa dostal do výhody. Na tretiu tretinu sme nastupovali s vedomím, že niečo treba s výsledkom urobiť, opäť sme inkasovali a zostával už len risk. Otvorili sme hru, strelili tri góly, podržal nás brankár Fedor."

1. Príbor a toaletný papier pacienti do bystrickej nemocnice nosiť nebudú. Všetko dostanú v základnom balíčku 797
  2. Cez jarné prázdniny sa deti nudiť nebudú. Prinášame veľký prehľad akcií 462
  3. Ľudia z hrebeňov: Nedajte sa oklamať tým, že v dolinách je málo snehu Foto 330