Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

„Barani“ získali v Košiciach cenné tri body a skalp majstra

Banskobystričania si v Košiciach zaknihovali cenné víťazstvo aj vďaka dobre chytajúcemu Chorošunovi.

HC Košice - HC'05 Banská Bystrica 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Obaja súperi začali opatrne, do útoku sa príliš nehrnuli, o to viac sa sústredili na defenzívu. Ako prví zavelili do útoku hostia, konkrétne Sýkora, ktorého strela v 8. minúte skončila na žŕdke košickej bránky. O dve minúty takmer zahrmelo na druhej strane. Najprv Bartoš nedokázal prepasírovať puk za Chorošunov chrbát a po ňom neuspel v dorážke ani Mlynarovič. Aj ďalšie minúty priniesli neúprosné súboje a šance sa rodili veľmi ťažko. Až v závere prvej tretiny domáci zvýšili útočný tlak, ale brankár hostí si udržal čisté konto po strelách Jenčíka a Grona, z dobrej pozície neuspel ani Pašek.

V úvode druhej tretiny sa obranou hostí "preháčkoval" domáci Spilar, jeho strelu však brankár hostí kryl. Na druhej strane sa z protiútoku dostal do šance Kútny, ale Hylák zachránil. V 27. minúte mal šancu Jenčík, na opačnej strane Kútny, ale brankári sa nedali prekvapiť. Potom prišla séria vylúčení na jednej i druhej strane, v nej neuspel kapitán domácich Zálešák, ktorý zblízka trafil len do brankára. V 33. minúte sa do ideálnej šance dostal domáci Dravecký, ale Chorošun zázračne chytil. V 37. minúte sa mohli hostia dostať do vedenia. Na modrej čiare urobil veľkú chybu Pašek, k puku sa dostal Kristoffersson, ale Hylák jeho samostatný nájazd bravúrne eliminoval.

Do záverečného dejstva nastúpili Košičania ofenzívne naladení, ale v tomto stretnutí mali príliš vychýlenú mušku. V 45. minúte v ideálnej šanci nedokázal prekonať brankára Chorošuna Dravecký a v 47. minúte ani Miklík zoči-voči brankárovi hostí neuspel. Fanúšikovia v Steel Arene sa dočkali gólu, ale do domácej bránky. V 52. minúte sa dostal po pravej strane do prečíslenia Heizer a nekompromisnou strelou prekonal Hyláka. Záver stretnutia priniesol zaujímavé vyvrcholenie. Necelé štyri minúty pred koncom si išiel na faul lakťom sadnúť na trestnú lavicu Kolba, ale hostia v hre 5:4 neskórovali a domácim sa nepodarilo vyrovnať ani počas 30 sekundovej power play.

Gól: 52. R. Heizer (Češík, Bambúch)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Kolba (Košice) na 5+DKZ za faul lakťom, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Rovenský, V. Snášel, 4801 divákov.

HC Košice: Hylák - Homer, Tabaček, Šeda, Kolba, M. Novák, Martin Chovan, Slimák - Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, Gron, Miklík - Pašek, Hvila, Dravecký - Matúš Chovan, Mlynarovič, Spilar ň

HC 05 Banská Bystrica: Chorošun - Huba, Grman, Brňák, Cebák, Bambúch, Kubka, Novajovský, Beňa - Sýkora, Jokila, Kristoffersson - Kútny, Hlinka, Jabrocký - Kokavec, Pulliainen, L. Novák - Hričina, Heizer, Češík

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: "Chýbala nám v úvodných dvoch tretinách koncentrácia, aj keď sme si vytvorili niekoľko dobrých streleckých príležitostí. Hrali sme však bez dôrazu. V tretej tretine sme dobre začali, zrýchlili sme hru, ale po individuálnej chybe nášho obrancu sme inkasovali gól. V závere sme hrali v oslabení a už sa nám nepodarilo zvrátiť tento výsledok."

Milan Staš, tréner Banskej Bystrice: "U majstra sme odohrali vyrovnaný zápas, kde dominovali obrany pred útokmi. Vynikli obaja brankári a bolo to vlastne o prvom góle, kto ho strelí. Našťastie sme to boli my a v závere sme udržali výsledok. Som veľmi rád, že sa nám podarilo získať skalp majstra v jedinom zápase základnej časti."

Ostatné výsledky 51. kola: Nitra – Poprad 2:3, Trenčín Zvolen 5:6, Skalica – Slovan 1:2, Martin – Žilina 7:5.

HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  6. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Dva archeologické lokality pri Priechode spojí náučný chodník

Lesný terén pri obci Priechod ukrýva stále neprebádané tajomstvá.

Mohutné hradby na vrchu Kopec stále čakajú na archeológov.

Vrcholná bezohľadnosť: Kolesami zničili pasienky pre kone

Majitelia Pony farmy na Suchom vrchu podávajú trestné oznámenie.

Takto vyzerali pasienky po nájazde.
Marek Penksa dal vo vrcholovom futbale vyše 70 gólov. Nadviaže na neho syn Marco?