Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

„Barani“ získali v Košiciach cenné tri body a skalp majstra

Banskobystričania si v Košiciach zaknihovali cenné víťazstvo aj vďaka dobre chytajúcemu Chorošunovi.

HC Košice - HC'05 Banská Bystrica 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Obaja súperi začali opatrne, do útoku sa príliš nehrnuli, o to viac sa sústredili na defenzívu. Ako prví zavelili do útoku hostia, konkrétne Sýkora, ktorého strela v 8. minúte skončila na žŕdke košickej bránky. O dve minúty takmer zahrmelo na druhej strane. Najprv Bartoš nedokázal prepasírovať puk za Chorošunov chrbát a po ňom neuspel v dorážke ani Mlynarovič. Aj ďalšie minúty priniesli neúprosné súboje a šance sa rodili veľmi ťažko. Až v závere prvej tretiny domáci zvýšili útočný tlak, ale brankár hostí si udržal čisté konto po strelách Jenčíka a Grona, z dobrej pozície neuspel ani Pašek.

V úvode druhej tretiny sa obranou hostí "preháčkoval" domáci Spilar, jeho strelu však brankár hostí kryl. Na druhej strane sa z protiútoku dostal do šance Kútny, ale Hylák zachránil. V 27. minúte mal šancu Jenčík, na opačnej strane Kútny, ale brankári sa nedali prekvapiť. Potom prišla séria vylúčení na jednej i druhej strane, v nej neuspel kapitán domácich Zálešák, ktorý zblízka trafil len do brankára. V 33. minúte sa do ideálnej šance dostal domáci Dravecký, ale Chorošun zázračne chytil. V 37. minúte sa mohli hostia dostať do vedenia. Na modrej čiare urobil veľkú chybu Pašek, k puku sa dostal Kristoffersson, ale Hylák jeho samostatný nájazd bravúrne eliminoval.

Do záverečného dejstva nastúpili Košičania ofenzívne naladení, ale v tomto stretnutí mali príliš vychýlenú mušku. V 45. minúte v ideálnej šanci nedokázal prekonať brankára Chorošuna Dravecký a v 47. minúte ani Miklík zoči-voči brankárovi hostí neuspel. Fanúšikovia v Steel Arene sa dočkali gólu, ale do domácej bránky. V 52. minúte sa dostal po pravej strane do prečíslenia Heizer a nekompromisnou strelou prekonal Hyláka. Záver stretnutia priniesol zaujímavé vyvrcholenie. Necelé štyri minúty pred koncom si išiel na faul lakťom sadnúť na trestnú lavicu Kolba, ale hostia v hre 5:4 neskórovali a domácim sa nepodarilo vyrovnať ani počas 30 sekundovej power play.

Gól: 52. R. Heizer (Češík, Bambúch)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Kolba (Košice) na 5+DKZ za faul lakťom, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Rovenský, V. Snášel, 4801 divákov.

HC Košice: Hylák - Homer, Tabaček, Šeda, Kolba, M. Novák, Martin Chovan, Slimák - Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, Gron, Miklík - Pašek, Hvila, Dravecký - Matúš Chovan, Mlynarovič, Spilar ň

HC 05 Banská Bystrica: Chorošun - Huba, Grman, Brňák, Cebák, Bambúch, Kubka, Novajovský, Beňa - Sýkora, Jokila, Kristoffersson - Kútny, Hlinka, Jabrocký - Kokavec, Pulliainen, L. Novák - Hričina, Heizer, Češík

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: "Chýbala nám v úvodných dvoch tretinách koncentrácia, aj keď sme si vytvorili niekoľko dobrých streleckých príležitostí. Hrali sme však bez dôrazu. V tretej tretine sme dobre začali, zrýchlili sme hru, ale po individuálnej chybe nášho obrancu sme inkasovali gól. V závere sme hrali v oslabení a už sa nám nepodarilo zvrátiť tento výsledok."

Milan Staš, tréner Banskej Bystrice: "U majstra sme odohrali vyrovnaný zápas, kde dominovali obrany pred útokmi. Vynikli obaja brankári a bolo to vlastne o prvom góle, kto ho strelí. Našťastie sme to boli my a v závere sme udržali výsledok. Som veľmi rád, že sa nám podarilo získať skalp majstra v jedinom zápase základnej časti."

Ostatné výsledky 51. kola: Nitra – Poprad 2:3, TrenčínZvolen 5:6, Skalica – Slovan 1:2, Martin – Žilina 7:5.

HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

1. Totožnosť utopeného mladého muža už zistili, ide o 17 - ročného Dominika Foto 12 060
  2. Stal sa nohami svojho syna 3 668
  3. Foťte rýchlo. Najznámejšia drevenička Horehronia to má spočítané Foto 2 340
  4. Kotlebovu jazdu vyprevadili z Bystrice transparentmi ( +FOTO a VIDEO) Foto 665
  5. Kluby vojenskej histórie predvedú ukážky bojov vo Vydrovskej doline 411
  6. Príčiny pádu vrtuľníka pri Strelníkoch sú už známe 393
  7. Vrtuľníkoví záchranári k výsledkom vyšetrovania havárie: Pilot patril k najskúsenejším 258
  8. Mestskí poslanci schválili budúcu kúpu bytového domu Predné Halny 10 258
  9. Krv v žilách na balkánsky, stredoveký a slovenský ľudový spôsob. Hradné Huky 2017 247
  10. Krásna Banskobystričanka Lujza Straková nás bude reprezentovať v ďalšej prestížnej súťaži krásy 145