Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

MIBA doma zaváhala, semifinálovú sériu chce otočiť

FUTSAL - OPENLIGA: V prvom semifinálovom stretnutí MIBA Banská Bystrica nevyužila domáce prostredie, v ktorom stratila neporaziteľnosť a so súperom z Nového Mesta nad Váhom prehrala o štyri góly.

Prvý semifinálový duel vyšiel lepšie hosťom z Nového Mesta.Prvý semifinálový duel vyšiel lepšie hosťom z Nového Mesta. (Zdroj: MAREK ODALOŠ)

MIBA Banská Bystrica – FUTBALSHOP Nové Mesto nad Váhom 2:6 (1:2)

V úvodných minútach boli aktívnejší hostia, ktorí mali miernu prevahu, z ktorej si vyprodukovali niekoľko šancí. V 5 min. po dobre zahranej štandardke Andraščík otvoril zápasové skóre po nahrávke Kollára. V 9. minúte po faule domáceho brankára v bránkovisku mali hostia možnosť pokutového kopu, ktorý Neuschl premenil. Od tejto chvíle si obidve mužstvá vyprodukovali šance, ktoré však zostali nevyužité. Najmä domácich hráčov Willwébera a Čiefa môžu mrzieť nepremenené dobré strelecké pozície. Domáci v 19. minúte 6-krát faulovali a hostia mali možnosť 10 m kopu, ktorý hosťujúci brankár Kukučka premenil. Prvý polčas skončil 1:2 a domáci odchádzali do kabín s jednogólovým mankom.

Druhý polčas začali lepšie hostia, keď si vytvorili niekoľko šancí na strelenie tretieho gólu, ale domáci brankár Škubák im to nedovolil. V 36. minúte po akcii Bereca s Čiefom, druhý menovaný vyrovnal na 2:2. O 11 sekúnd neskôr však domáci ešte v eufórii z gólu inkasovali gól na 2:3, ktorý bol nakoniec víťazným. Od tejto chvíle domáci začali hrať powerplay. V 37. minúte hosťujúci hráč zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Domáci ešte mohli zdramatizovať záver zápasu, no Čief netrafil z dobrej pozície bránu. V 39. a 40. minúte hostia strelili do odkrytej brány dva góly a stanovili zápasové skóre na 2:6.

Ďakujeme za podporu našim fanúšikom, ktorí nás najmä v druhom polčase povzbudzovaním vyburcovali k vyrovnávajúcemu gólu. Môžeme dúfať, že to nebol posledný zápas v Badíne v tejto sezóne a podarí sa nám vrátiť sériu do Banskej Bystrice.

Góly: Andraščík, Čief – Doboš 2, Neuschl, Ondris, Ondrášek, Kukučka,

ŽK: Škubák, Čief, Berec (všetci MIBA).

Pred 100 divákmi rozhodovali Rogoň a Zacher.

Stav série: 0:1 na zápasy

MIBA: Škubák, Filadelfi – Kollár, Polák, Andraščík, Willwéber, Zehnal, Berec „K“, Čief, V. Giertl.

Nehrali: Výboh, M. Giertl (obaja pre zranenie).

FUTBALSHOP: Kukučka – Ondris „K“, Ondrášek, Doboš, Zaťovič, Neuschl, Marušinec, Jurčo, Pevala.

Vyjadrenie po zápase:

Ondrej Výboh (vedúci MIBA BB): „Zápas s Novým Mestom sme napriek snahe hráčov nedotiahli do úspešného konca. Hoci sme vyhrávali 1:0, do polčasu bol však výsledok opačný 1:2, vďaka penalte a 10 m kopu. Druhý polčas sa niesol v znamení šancí na obidvoch stranách. Rozhodlo posledných 5 minút, kedy za veľkej podpory divákov sme vyrovnali na 2:2. Lenže záver zápasu sme nezvládli, ktorý nás pripravil o možnosť výhry v domácom prostredí. Vyhralo mužstvo, ktoré spravilo menej chýb.“

Už túto sobotu bystrickí futsalisti cestujú do Nového Mesta na odvetu, kde sa pokúsia vyrovnať sériu, ktorá by sa o týždeň vrátila späť do Badína.