Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

Medzibrod porazil Sásovú rozdielom triedy, Selce doma sklamali

FUTBAL – V. LIGA SKUPINA C: V úvodnom jarnom kole si hneď traja naši zástupcovia pripísali na svoje kontá remízy. Sokol Medzibrod za 17 minút rozhodol o jasnom víťazstve nad Sásovou a Selce doma proti Pliešovciam sklamali i hŕstku najvernejších.

Viacero defenzívnych zákrokov predviedol aj stopér Priechodu Milan Jendrišák v bielom.(Zdroj: Karol Krist)

Šalková – Priechod 1:1 (0:0)

Úvodný zápas jarnej časti súťaže šalkovského „áčka“ mal ten správny futbalový náboj. Príjemný sobotný podvečer, umelé osvetlenie, boli ďalším príjemným korením očakávaného futbalového divadla. Domáci nastúpili s odhodlaním ukázať výsledky zimnej prípravy, predviesť najlepší výkon a nesklamať divákov. Podarilo sa im to. Dobre hrajúcich hostí dokázali domáci futbalisti efektívne pokrývať a vytvárali si tak pekné šance. Tlakovej vlne Šalkovčanov odolával Chromek do 65. minúty, keď dobre zorientovaný Repčín otváral skóre. Kvalitu priechodského futbalu obhajoval v 79. minúte Chaban, a tak zabezpečil deľbu bodov, s ktorou boli spokojnejší hostia.

Góly: 65. Repčin – 78. Chaban Miro

ŽK: 0 - Molnár

Pred 200 divákmi rozhodoval Sivák.

ŠALKOVÁ: Bella – Ľuptovčiak, Dobrík, Štubniak, Tuček (81. Kútik), Roško, Ratica, Baran (85. Paršo), Repčin (90. Gajdoš), Šimčík, Bursa

PRIECHOD: Chromek – Homola, Mala, Jendrišák, Molnár – Chaban P. (69. Barla), Slobodník R., Dovčiak, Šulaj (78. Zvalo) – Chaban M. (88. Heric), Ivanič

Selce – Pliešovce 0:1 (0:1)

Prvé jarné kolo priniesol zápas medzi domácimi Selcami a hosťami z Pliešoviec podpriemerný zápas. Úvod stretnutia patril Pliešovciam, keď si v rozmedzí troch minút dokázali vytvoriť dve menšie príležitosti, ktoré však nezakončili presne. V 11. minúte odpovedali Selce po rohovom kope Kmeťa šancou Michala Miškufa, no i ten na zadnej žrdi nezakončil podľa svojich predstáv, resp. nezakončil vôbec. Po polhodine biedneho futbalu prišlo prvé vzrušenie i v radách divákov, keď zaváhanie v rozohrávke domáceho stopéra Uhliara nezachránil ani iný stopér – Mesík a hosťujúci Rehík povedľa Voskára pohodlne otvoril skóre zápasu – 0:1. Do polčasu sa už nič podstatného neuskutočnilo. Druhý polčas sa niesol v znamení toho prvého. Tempo prípravného zápasu a utrápený výkon oboch mužstiev. O niečo lepšie, teda aspoň čo sa vytvárania šancí týka, boli Pliešovce, ktoré ešte v druhom dejstve zahodili štyri vyložené šance. Samostatný nájazd Zátureckého zneškodnil Voskár, podobne i dorážku po priamom kope. Najväčšia šanca na navýšenie vedenia Pliešoviec prišila v 60. minúte, keď hosťujúci hráč trafil po rohovom kope brvno Voskárovej brány. V 87. minúte mohlo predsa dôjsť k vyrovnaniu, to by ale nemohol striedajúci Číž okrem brankára Pliešoviec prehodiť aj bránu.

Góly: 32. Rehlík

ŽK: Túry

Pred 150 divákmi rozhodoval Žiak.

SELCE: Voskár – Matonok P (54. Číž)., Uhliar, Mesík M., Kmeť – Kubina, Bačík, Túry (54. Dirbák), Mesík L. – Šikula (37. Rakyta), Miškuf

Hodruša Hámre – Hrochoť 0:0

Na úvod jarnej časti sa v Hámroch hralo priemerné stretnutie. Hrochoť hrala 75 minút v početnej výhode, územná prevaha z toho síce vzišla, no vážnejšie šance si nevytvorila a tak sa zápas skončil spravodlivou remízou.

ŽK: Kouřil

Pred 120 divákmi rozhodoval Valentýni.

HROCHOŤ: Sekula – Kouřil, Martinec, Baitar, Uhliar, Mazúch (28. Selecký S.), Dorotovič J., Sláva R., Maľa, Škamla, Michálik (85. Poničan)

Medzibrod – Sásová 3:0 (3:0)

V šlágri kola pred početnou diváckou kulisou domáci Medzibrod zmietol Sásovú v priebehu 17 minút. Už v 6. minúte po chybe brankára Čavoja otvoril skóre Martin Huťka. V 10. minúte zblízka zvyšoval na 2:0 Miroslav Haviar a v 17. minúte dokonal dielo skazy svojim druhým gólom Martin Huťka. V nasledujúcich minútach si domáci Medzibrod vedenie zápasu pohodlne uhájil a zvýšil svoju sériu zápasov bez prehry už na 8 zápasov.

Góly: 6. Huťka Ma., 10. Haviar Mi., 17. Huťka Ma.

ŽK: Haviar Mi – Dočkal

Pred 300 divákmi rozhodoval Tapfer.

MEDZIBROD: Kajda – Sokol M., Gregor, Huťka Ma. (68. Samuelčík J.), Rajčok, Haviar Pe., Haviar R., Pipich, Huťka Mi. (74. Vaník), Haviar Mi., Haviar Pa.,

SÁSOVÁ: Čavoj – Ondrejka, Dočkal, Trnka, Vidiečan, Ševčík, Haring, Dubovický, Homola, Tkáč, Dlhoš

Slov. Ľupča – Krupina 0:0

Domáca Sl. Ľupča nastúpila v oklieštenej zostave a do zápasu vstúpila defenzívne zameraná, čomu sa prispôsobili aj hostia z Krupiny. V prvom polčase si domáca Ľupča vypracovala dve na seba nadväzujúce šance, prvú zneškodnil brankár Krupiny a v druhej pálil Giertl vedľa. V druhom dejstve sa nič zaujímavé neudialo, za zmienku stojí snáď len červená karta Hermánka. Krupina v závere početnú výhodu nevyužila a tak sa skončil zápas spravodlivou remízou.

ŽK: Hermánek, Holécy, Hlaváč

ČK: 80. Hermánek

Pred 180 divákmi rozhodoval Horák.

SL. ĽUPČA: Žlkovan – Lakomčík, Holécy, Urbančok, Oravec, Giertl, Hlaváč, Hermánek, Sandány, Hirka, Beňák (60. Bušík)

Ostatné výsledky 14. kola: Detva – Repište 1:1, Lutila – Žarnovica 2:7.

14. Lutila 14 0 3 11 13:47 3

(pozn. Slovenskej Ľupči boli odrátané 3 body za inzultáciu rozhodcu v Detve)

Program 15. kola: 1. 4. o 15.30 Selce – Šalková (Jelok), Pliešovce – Sl. Ľupča (Matoš), Krupina – Medzibrod (Budinec), Sásová – Lutila (Guži), Žarnovica – Hodruša Hámre, Hrochoť – Detva (M. Truban), Repište – Priechod (Dado).