Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

Tímy zo špice tabuľky prekvapenie nedopustili

FUTBAL – I. TRIEDA: Na úvod jari padlo v piatich zápasoch spolu 19 gólov. Rolu favoritov naplnili postupne Hronec, Jasenie, Mýto i Poniky a tak sa poradie na prvých troch priečkach nemenilo. Dva zápasy boli z dôvodu zlého terénu odložené.

Jasenie – Baláže 4:0 (2:0)

V úvodnom jarnom kole sa oba tímy dostávali ťažšie do tempa. Domáci mali od 23. min. početnú výhodu, keď videl červenú kartu hosťujúci V. Chaban. V druhom dejstve si hráči Jasenia schuti zakombinovali, aj keď ich výkon nebol príliš presvedčivý ako by sa vzhľadom na presvedčivý výsledok 4:0 mohlo zdať.

Góly: 23. Gaboň, 33. Parobek, 74. Malček, 83. D. Demeter

ŽK: 0 – 66. Kenický, 86. Mesík. ČK: 23: V. Chaban (Baláže)

Pred 70 divákmi rozhodoval Spišiak.

JASENIE: Havran – Lupták (81. Štulajter), Kordík, Dutka (50. Púpala), D. Demeter, Malček, Múka, Gaboň, Bukovec, Parobek (66. J. Demeter)

BALÁŽE: Styk – Uličný, Kenický (73. R. Chaban), Latinák, Slobodník, Čunderlík, Heric, J. Strečok, Mesík, Jabloňovský, V. Chaban.

Poniky – Staré Hory 4:1 (0:0)

Hráči sa v úvode prvého jarného kola zoznamovali s trávou a na ich výkone sa podpísala dlhá zimná prestávka. Prvý polčas patril domácim, aj keď už v 15. min. musel striedať zraneného gólmana Petra Madoša Gregor. Hneď v úvode druhého dejstva vsietil striedajúci Zátroch vedúci gól a potom pridali Poniky ešte jeden presný zásah. Nováčikovi súťaže zo Starých Hôr sa podarilo v 78. streliť kontaktný gól, ale domáci zapli na plné obrátky a zvíťazili 4:1.

Góly: 46. a 86. Zátroch , 54. Vojtek, 81. Poliak – 78. Kucbel

ŽK:0 – 54. Škultéty.

Pred 200 divákmi rozhodoval Majer.

PONIKY: P. Madoš (15. Gregor) – Štefančík, Kohút, Poliak, Potkan, Vojtek, J. Madoš (61. M. Hrčka), Kíšik, Telka, Mikuláš (46. Zátroch), Piar.

ST. HORY: Kučera – Babiak, Mazúch, Cabada, Gavalda, Filip, Kucbel, Škultéty, Skrýba, Debnár (61. Hromada), Grančaj.

Braväcovo – Hronec 0:3 (0:0)

Na úvod jari videlo tri stovky divákov obojstranne slabý futbal. Zvíťazili šťastnejší hostia aj s prispením postranného rozhodcu, ktorý prehliadol ofsajd pri druhom góle hostí, ktorý sa ukázal ako kľúčový.

Góly: 68. Boroš, 73. vlastný, 78. Kučerák

ŽK: Vajda – Janko, Pišoja.

Pred 330 divákmi rozhodoval Gemzický.

BRAVÄCOVO: Mi. Medveď – Dekret (71. Baliak), Radóc, Divok, Kubica, Krajan, Nemčok, Ľupták, Šperka, Košík, Vajda.

HRONEC: Radovič – Frimm, Štulajter, Lapin, Janko, Cibuľa (76. Chovanec), Zelený (66. Kučerák), Grómus, Boroš, Ridzoň (54. Pišoja), Náther.

Podkonice – Harmanec 3:0 (2:0)

Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním vrátiť súperovi požičané z úvodného jesenného kola. Tento cieľ sa im podarilo naplniť, keď vsietili Harmancu tri góly a ani raz neinkasovali. Hostia mali najmä v prvom polčase niekoľko šancí dosiahnuť lepší výsledok.

Góly: 2. a 28. Francisty, 75. Mi. Barla

ŽK: 55. Francisty – 56. Kiedžuch. ČK: 65. Matejka

Pred 100 divákmi rozhodoval Dírer.

PODKONICE: Slobodník – L. Barla, Lupták (85. Ma. Barla), Kukučka, Riečan, Polóny, Uhliarik, Kmeť, Kosec, Mi. Barla, Francisty.

HARMANEC: Lapin – Matejka, Bíreš (46. D. Rečkovič), Lovás, Rozim, Bango, Rýs, R. Rečkovič, Babjak, Daubner, Kiedžuch.

Heľpa – Mýto 1:3 (1:0)

Do vedenia išli domáci, no hosťom sa podarilo tromi gólmi v druhom polčase otočiť stav zápasu vo svoj prospech.

Osrblie – Tatran Č. Balog (zápas odložili)

14. D. Lehota 13 1 1 11 10:42 4

Program 15. kola: 1.4. o 15.30 D. Lehota – Jasenie, Lučatín – Braväcovo, Hronec – Poniky, St. Hory – Heľpa, Mýto – Podkonice, Harmanec – Osrblie, Tatran Č. Balog – Baláže.

1. V Brezne chcú žiť bez chémie a konzervantov. Vybudovali vlastnú mliekareň Foto 3 821