Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

Tímy zo špice tabuľky prekvapenie nedopustili

FUTBAL – I. TRIEDA: Na úvod jari padlo v piatich zápasoch spolu 19 gólov. Rolu favoritov naplnili postupne Hronec, Jasenie, Mýto i Poniky a tak sa poradie na prvých troch priečkach nemenilo. Dva zápasy boli z dôvodu zlého terénu odložené.

Jasenie – Baláže 4:0 (2:0)

V úvodnom jarnom kole sa oba tímy dostávali ťažšie do tempa. Domáci mali od 23. min. početnú výhodu, keď videl červenú kartu hosťujúci V. Chaban. V druhom dejstve si hráči Jasenia schuti zakombinovali, aj keď ich výkon nebol príliš presvedčivý ako by sa vzhľadom na presvedčivý výsledok 4:0 mohlo zdať.

Góly: 23. Gaboň, 33. Parobek, 74. Malček, 83. D. Demeter

ŽK: 0 – 66. Kenický, 86. Mesík. ČK: 23: V. Chaban (Baláže)

Pred 70 divákmi rozhodoval Spišiak.

JASENIE: Havran – Lupták (81. Štulajter), Kordík, Dutka (50. Púpala), D. Demeter, Malček, Múka, Gaboň, Bukovec, Parobek (66. J. Demeter)

BALÁŽE: Styk – Uličný, Kenický (73. R. Chaban), Latinák, Slobodník, Čunderlík, Heric, J. Strečok, Mesík, Jabloňovský, V. Chaban.

Poniky – Staré Hory 4:1 (0:0)

Hráči sa v úvode prvého jarného kola zoznamovali s trávou a na ich výkone sa podpísala dlhá zimná prestávka. Prvý polčas patril domácim, aj keď už v 15. min. musel striedať zraneného gólmana Petra Madoša Gregor. Hneď v úvode druhého dejstva vsietil striedajúci Zátroch vedúci gól a potom pridali Poniky ešte jeden presný zásah. Nováčikovi súťaže zo Starých Hôr sa podarilo v 78. streliť kontaktný gól, ale domáci zapli na plné obrátky a zvíťazili 4:1.

Góly: 46. a 86. Zátroch , 54. Vojtek, 81. Poliak – 78. Kucbel

ŽK:0 – 54. Škultéty.

Pred 200 divákmi rozhodoval Majer.

PONIKY: P. Madoš (15. Gregor) – Štefančík, Kohút, Poliak, Potkan, Vojtek, J. Madoš (61. M. Hrčka), Kíšik, Telka, Mikuláš (46. Zátroch), Piar.

ST. HORY: Kučera – Babiak, Mazúch, Cabada, Gavalda, Filip, Kucbel, Škultéty, Skrýba, Debnár (61. Hromada), Grančaj.

Braväcovo – Hronec 0:3 (0:0)

Na úvod jari videlo tri stovky divákov obojstranne slabý futbal. Zvíťazili šťastnejší hostia aj s prispením postranného rozhodcu, ktorý prehliadol ofsajd pri druhom góle hostí, ktorý sa ukázal ako kľúčový.

Góly: 68. Boroš, 73. vlastný, 78. Kučerák

ŽK: Vajda – Janko, Pišoja.

Pred 330 divákmi rozhodoval Gemzický.

BRAVÄCOVO: Mi. Medveď – Dekret (71. Baliak), Radóc, Divok, Kubica, Krajan, Nemčok, Ľupták, Šperka, Košík, Vajda.

HRONEC: Radovič – Frimm, Štulajter, Lapin, Janko, Cibuľa (76. Chovanec), Zelený (66. Kučerák), Grómus, Boroš, Ridzoň (54. Pišoja), Náther.

Podkonice – Harmanec 3:0 (2:0)

Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním vrátiť súperovi požičané z úvodného jesenného kola. Tento cieľ sa im podarilo naplniť, keď vsietili Harmancu tri góly a ani raz neinkasovali. Hostia mali najmä v prvom polčase niekoľko šancí dosiahnuť lepší výsledok.

Góly: 2. a 28. Francisty, 75. Mi. Barla

ŽK: 55. Francisty – 56. Kiedžuch. ČK: 65. Matejka

Pred 100 divákmi rozhodoval Dírer.

PODKONICE: Slobodník – L. Barla, Lupták (85. Ma. Barla), Kukučka, Riečan, Polóny, Uhliarik, Kmeť, Kosec, Mi. Barla, Francisty.

HARMANEC: Lapin – Matejka, Bíreš (46. D. Rečkovič), Lovás, Rozim, Bango, Rýs, R. Rečkovič, Babjak, Daubner, Kiedžuch.

Heľpa – Mýto 1:3 (1:0)

Do vedenia išli domáci, no hosťom sa podarilo tromi gólmi v druhom polčase otočiť stav zápasu vo svoj prospech.

Osrblie – Tatran Č. Balog (zápas odložili)

14. D. Lehota 13 1 1 11 10:42 4

Program 15. kola: 1.4. o 15.30 D. Lehota – Jasenie, Lučatín – Braväcovo, Hronec – Poniky, St. Hory – Heľpa, Mýto – Podkonice, Harmanec – Osrblie, Tatran Č. Balog – Baláže.

1. Na úseku medzi Medzibrodom a Slovenskou Ľupčou vymenia koľajnice 190
  2. Táto jeseň hýri farbami. Pokochajte sa ňou na horách od Donovál po Ružomberok Foto 143
  3. Pozrite si kandidátov na poslancov BBSK za okres Banská Bystrica 127
  4. Poškodil zaparkované vozidlo, z miesta odišiel 106
  5. ​​​​​​​Kotlebova dymová clona 104
  6. Mŕtva nevesta s partou, muž bez hlavy. Naši predkovia vnímali smrť inak ako my (+ FOTO a VIDEO) Foto 75
  7. Stihli ste výstavu najkrajších mačiek? Pozrite si fotogalériu Foto 71
  8. Októbrová Bystrická hodinka bude o židovskej komunite v Banskej Bystrici 68
  9. V Žiline to našim hokejistom nevyšlo. Rozhodujúci gól strelil bývalý hráč baranov 65