V Brusne gólové hody, v Badíne a Podlaviciach nešťastné prehry

FUTBAL – IV. LIGA JUH: Brusno pokračuje aj naďalej v spanilej jazde, poslednému Hliníku nadelilo sedemgólový „výprask“. Partizán nestačil na druhú Štiavnicu, v ktorej drese sa hetrikom prezentoval Kminiak. Jupie ani Badín nebodovali.

Brusno – Hliník 7:0 (2:0)

Domáci sa ťažko rozbiehali a ako keby v úvode zápasu podcenili súpera, ktorý je na poslednom mieste tabuľky. Líder z Brusna išiel do vedenia až v 19. min., keď ušiel obrane hostí Kubát a jeho center usmernil do brány kanonier domácich Púchy – 1:0. O pár minút vyhlavičkoval z bránkovej čiary strelu Kubáta hosťujúci obranca. V 43. min. zužitkoval center Borbélyho vo svoj druhý gól Púchy – 2:0. V druhom polčase domáci zvýšili tlak a výsledkom boli tri rýchle góly v priebehu troch minút – 5:0. Postarali sa o ne Belko a dvojgólový Chrenovský. Do streleckej listiny sa zapísal v 68. min. po štandardke aj Chomistek a v 74. min. upravil na konečných 7:0 po hetriku Púchy.

Góly: 19., 44. a 74. Púchy, 50. Belko, 51. a 53 Chrenovský, 68. Chomistek

ŽK: 0 – 76. Kubušík.

Pred 110 divákmi rozhodoval R. Poliak.

BRUSNO: Škubák – Belko, Borbély, Csabala (53. Giertl), Vajda, Chrenovský (53. Varga), Kubát, Patráš (70. Samuelčík), Sojak, Púchy, Chomistek

B. Štiavnica – Partizán Č. Balog 4:1 (1:1)

Hostia si individuálnymi chybami prehrali dobre rozohraný zápas. Počas neho boli kombinačne lepší, no v 2. min. urobili prvú chybu a domáci išli do vedenia. Potom pritlačil Partizán svojho súpera na jeho polovicu, no dlho sa strelecky nevedel presadiť. V závere polčasu faulovala domáca obrana Medveďa, ale kapitán hostí Turňa nariadený pokutový kop nepremenil. Do polčasu stihol Medveď po peknej akcii vyrovnať 1:1. Do druhého dejstva nastúpili Baločania s cieľom vsietiť vedúci gól. V 63. min. chyboval brankár Hermanský, keď podbehol dlhý nákop domácich a Kminiak pohodlne do prázdnej brány skóroval – 2:1.. Od tohto momentu bol Partizán lepším tímom, no ďalšou chybou v 72. min sa pripravili o lepší výsledok. V 87. min potvrdil výsledok na konečných 4:1 trojgólový Kminiak.

Góly: 12., 63. a 87. Kminiak, 72. Urgela – 45. Medveď

ŽK: Necpal, Halát – Medveď, Vozár.

Pred 100 divákmi rozhodoval Jačmeník.

PARTIZÁN: Hermanský – Medveď, Vozár, Pečovský, Pančík, Šavlík, Kvietok (79. Daxner), Strelec, Turňa, Giertl, J. Auxt (70. Lepko)

Jupie B. Bystrica – Š. Bane 1:2 (0:1)

Zápas sa odohrával zväčša medzi šestnástkami a k zakončeniu nedochádzalo ani na jednej strane. Hostia sa ujali vedenia po rohovom kope, keď presne hlavičkoval Turkota. Zo šancí Podlavíc zaujala strela J. Figúra či Barana, ktoré však sieť hostí nerozvlnili. V úvode druhého dejstva išli Bane do dvojgólového vedenia o tri minúty znížil domáci Čolák na 1:2. Pri úniku Stacha ho hosťujúci hráč potiahol za dres, čo si však rozhodca nevšimol a tak Jupie doma prehralo. Zápasu by viac pristala remíza.

Góly: 48. Čolák – Turkota, 46. Michálek

Pred 110 divákmi rozhodoval Mačuda.

PARTIZÁN: Burkuš – Nemec, Polák, M. Figúr, Krnáč, Čolák, Stacho, Veselovský (58. Zehnal), J. Figúr, Baran

Ostatné výsledky 15. kola: Málinec – Fiľakovo 1:0, Poltár – Jesenské 4:0, Divín – Kováčová 2:2, Badín – Revúca 0:3.

14. Hliník 14 0 2 12 15:55 2

Program 16. kola: 8.4. o 15.30 Fiľakovo – Jupie B. Bystrica (Košárnik), Š. Bane – Brusno (Budáč ml.), Hliník – Badín (Hrmo), Partizán Č. Balog – Málinec (Chudý), Revúca – Divín, Kováčová – Poltár, Jesenské – B. Štiavnica.