Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Na Deň bláznov sa prekvapenia nekonali

FUTBAL - I. TRIEDA: Aj napriek špeciálnemu dátumu, kedy je všetko možné, dopadli nedeľňajšie zápasy podľa očakávania a papieroví favoriti si ustrážili súčasné pozície v tabuľke.

Dolná Lehota – Jasenie 0:1 (0:1)

Domáci odohrali proti favoritovi vyrovnaný zápas. V prvom polčase mali viac z hry hostia, ktorí po rohovom kope strelili rozhodujúci gól. V druhom polčase sa karta hry obrátila a Lehota mala v 72. min šancu na vyrovnanie, ale brankár hostí skvelým zákrokom obral domácich o radosť. Zápasu by viac svedčila remíza. Pochvalu si zaslúži aj rozhodcovská trojica, ktorá viedla zápas s prehľadom.

Gól: Múka

Pred 130 divákmi rozhodoval Mišány.

D. LEHOTA: Auxt – Motyčka (86. Šuhajda), R. Hudík, Rafaj, M. Hudík, Schrotter, Hippík(64. Daško), Bella, Majerík, Krištek (64. Štajer), Piliar

JASENIE: Havran – D. Demeter, M. Lupták, Múka, Parobek, Gaboň, Dutka (68. J.Demeter), P. Lupták, Babka(46. Púpala), Veľký, Malček (60. Trnovský)

Lučatín – Braväcovo 3:4 (3:2)

Domáci začali hrať svoju hru až po 15. min. keď prehrávali 0:2. Zvýšenou bojovnosťou obrátili polčasový výsledok na 3:2. Vo vyrovnanom druhom polčase boli šťastnejší hostia, keď vyrovnali po štandardnej situácii a nakoniec sa im podarilo zápasový výsledok otočiť vo svoj prospech.

Góly: 22. Garaj, 29. Šišiak, 37. Sedliak -6., 9. a 68. Dekrét, 47. Kochan

ŽK: Turčan, I. Šišiak, Gašperan, Nemčok

Pred 100 divákmi rozhodoval Caban.

LUČATÍN: Citara – Turčan, L. Lehotský, A. Lehotský, Sedliak (70. L.Šišiak), Hruška, Drna, Garaj (85. Hlinka), I. Šišiak, Zlevský

BRAVÄCOVO: Medveď – Švančara, Gašperan, Krajan, Dekrét, Divok, Kubica, Kochan, Nemčok, Turan, Lupták

Hronec – Poniky 2:1 (1:0)

V mrazivom počasí sa hral obojstranne technický futbal. Hostia dobre kombinovali, ale domáci svojou bojovnosťou dotiahli zápas do víťazného konca.

Góly: Náther, Janko - Kohút

ŽK: L. Kučerák, Pišoja, Piar

Pred 160 divákmi rozhodoval Kučera.

HRONEC: Radovič – Frimm, J. Kučerák, Štulajter, Janko, L. Kučerák, Grómus (71. Kocúr), Boroš, Ridzoň (54. Pišoja), Náther, Zelený (45. Piliar)

PONIKY: Gregor – Štefančík, Kohút, Poliak, Potkan, Vojtek, Zátroch, Kišík, Celka, Mikuláš (54. Madoš), Piar

Mýto – Podkonice 3:1 (2:1)

Domáci po solídnom výkone zaslúžene zvíťazili.

Góly: 7. Schon, 39. Medveď, 70. Sarvaš- 12. Lupták

ŽK: Hricko, Makuša, Lupták, Frencistý

Pred 40 divákmi rozhodoval Gajdoš.

MÝTO: Pacera – Hricko, Kerestény (76. Kochan), Ostrihoň, Kurek, Schon, Kleskeň, Sarvaš, Makuša, Medveď, Berčík

PODKONICE: Slobodník – L. Barla, Lupták, Kukučka, Riečan, Polóny, Kmeť, Košec, Ma.Barla (60.Chaban), Mi. Barla, Francisty (76.Styk)

Tatran Č. Balog – Baláže 3:1 (1:0)

Za chladného počasia s hral sotva priemerný futbal, víťazstvo domácich zariadil hetrikom Belko.

Góly: Belko 3 - Strečok

Bez kariet.

Pred 80 divákmi rozhodoval Štrba.

TATRAN: Kupec – Sitarčík, Budovec, Kvietok (61. Štulrajter M.), Pečovský, Švantner F., Turňa, Švantner P., Štulrajter T. (54. Štulrajter P.), Belko (60. Kováčik).

BALÁŽE: Styk – Slobodník, Strečok, Heric, Uličný, Mesík, Čunderlík, Kenický, Čulok.

14. D. Lehota 14 1 1 12 10:43 4

Program 16. kola: 8.4. o 15.30 Jasenie – Tatran Č. Balog, Osrblie – Mýto, Podkonice – St. Hory, Heľpa – Hronec, Poniky- Lučatín, Braväcovo – D. Lehota.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Hygge ako životný štýl
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  6. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  7. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  8. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  9. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  10. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Detidostanú zelené prekvapenie.

Klimatické zmeny sa týkajú každého z nás. Na sídlisku Severná chcú čeliť ich dopadom aj tým, že pre deti vysadia stromy, ku ktorým budú mať blízky vzťah.

Babilon vydal prvú kuchárku v slovenskej reči

Ján Babilon zhromažďoval recepty dvadsať rokov. V roku 1870 vydal prvú kuchársku knihu v slovenskom jazyku.

12 h

Skríningové testovanie sa v meste uskutoční cez víkend.

16 h
Zvážnica z Králik na Skalku je rozbitá, pri zjazdoch hrozia nepríjemné úrazy.

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.